Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Çdo minutë në YouTube vendosen 24 orë video

Shko poshtë

Çdo minutë në YouTube vendosen 24 orë video

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:34 pm

YouTube sapo ka njoftuar se ka arritur edhe tek një rekord i ri, çdo 60 sekonda në këtë shërbim të Google vendosen 24 orë video materiale.

Respektivisht, çdo sekondë derisa ju shëtiteni nëpër YouTube dhe shihni video-incizime të ndryshme, 24 minuta të plotë video ngarkohen në këtë faqe, shkruan portali Mashable.com.

Në muajin mars të vitit 2009, YouTube kishte raportuar se çdo minutë përdoruesit e saj kishin vendosur nga 20 orë video. Kjo nënkupton se në periudhën kohore prej një viti, ngarkimi i video materialeve të reja në YouTube është rritur për më shumë se 17 për qind.

Sa për rikujtim, në muajin prill të vitit 2008, përdoruesit e këtij shërbimi kishin vendosur “vetëm” 12 orë video brenda minutës. Në më pak se dy vjet, YouTube ka dyfishuar këtë ngarkim të video materialeve. E çka është më e mira në këtë muhabet, nuk ka as shenja që ky trend do të bie. /
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi