Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Facebook bën apel të ndryshoni fjalëkalimin

Shko poshtë

Facebook bën apel të ndryshoni fjalëkalimin

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:35 pm

Shërbimet e popullarizuara të internetit gjithmonë kanë qenë cak i sulmeve të cyber mashtruesve, prandaj aspak nuk na çudit paraqitja e kërcënimit më të ri, e cila shfaqet si porosi e-maili e dërguar nga tabori i rrjetit për shoqërim – Facebook.

Nëse gjatë disa ditëve të fundit keni pranuar ndonjë e-mail i cili gjoja vjen nga Facebook, i cili u lajmëron se në bashkëngjitje u vjen fjalëkalimi i ri për qasje në këtë shërbim, dijeni se bëhet fjalë për mashtrim.

Edhe jo vetëm për mashtrim, po për një shtojcë e cila do t’u merr nga kompjuteri juaj të gjithë emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet për cilindo shërbim online.

Porosia kontestuese e emëruar “Facebook Password Reset Confirmation! Customer Support”, e bashkëngjitja ofrohet në formatin zip me titull ”Facebook_password_357”.

Siç tërheqin vërejtjen ekspertët e McAffee, nëse nuk e keni kërkuar më herët, Facebook kurrë nuk do t’ua ndryshojë fjalëkalimin e përdoruesit dhe bën thirrje tek 400 milionë përdorues të mos bien pre e këtij mashtrimi.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi