Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

BMW zgjeron xDrive

Shko poshtë

BMW zgjeron xDrive

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:36 pmBMW së shpejti do të shpalos një sistem permanent AWD xDrive për të gjitha varientet 5 Series Gran Turismo si dhe për 740d.
Së pari do të inkorporohet në 530d xDrive GT dhe 550i xDrive GT, ku që të dy pritet të paraqiten në tregun Gjerman në muajin qershor. Më pas në shtator 535d xDrive GT dhe 535i xDrive GT do të shpalosen me sistemin e ri. 740d xDrive gjithashtu do të arrij në treg në muajin shtator. xDrive në mënyrë origjinale ishte përdorur nga automjetet X sikurse X5 dhe X3, por tani zgjerimi pritet të kap edhe një numër modelesh të reja. Sistemi punon në vazhdimësi me shpërndarjen e fuqisë elektrike në aksin korrekt dhe në të gjitha rrotat në çdo moment. Të gjithë motorët mbesin të njëjtë, duke përfshirë 300 kW (408 kuaj fuqi) twin turbo V8 për 550i xDrive GT dhe 220 kW (299 kf) për 535d xDrive GT.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi