Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mercedes-Benz Shooting Break

Shko poshtë

Mercedes-Benz Shooting Break

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:36 pm

Koncepti Mercedes-Benz Shooting Break ka një motor 3,5 litërsh me injeksion direkt në motorin V6, që prodhon 306 kuaj fuqi dhe deri në 370 Nm moment rrotullues.
Koncepti është një shikim paraprak i modelit të ardhshëm 2011 Mercedes-Benz CLS, një konkurrent i Audi A7, BMW 5-Series GT dhe Porsche Panamera. Me një mbulesë të gjatë të motorit, harqe të gjera të rrotave të prapme, dhe dizajn me prerje të thella përgjatë paneleve anësore të automjetit, koncepti është përpunuar shumë më mirë sesa i shumëkritikuar 5-Series GT.
Veçoritë në koncept përfshijnë drita të punuar nga 71 LED, që tejkalojnë ndriçimin tradicional, duke i ofruar ngasësit disa lloje të ndryshme ndriçimesh në varësi të kushteve atmosferike. Automjeti ecën në fellne të hirta 20-inçësh, të cilat përshtaten mjaft mirë me përpunimin e ngjyrës së makinës.
Enterieri gjithashtu është përpunuara në mënyrat më të mira të mundshme elemente të lëkurës, tavan të xhamit, ulëse komode, pajisje të ndryshme elektronike etj
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi