Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

U2 gjobiten në Torino

Shko poshtë

U2 gjobiten në Torino

Mesazh nga Linddt prej Fri Aug 06, 2010 11:43 pmPolicia italiane strikte ndaj U2 në Torino. Banda irlandeze është gjobitur për volumin shumë të lartë të muzikës në provat e koncertit që të premten e ardhshme, në Stadiumin Olimpik do të rihapë edhe turin botëror.

Shkelja ka të bëjë kryesisht për volumin gjatë orëve të natës, pas matjeve të decibelëve të bëra nga autoritetet.

Italia do të jetë ndalesa e parë e turit botëror të ndërprerë pas dëmtimit të Bono që ishte i detyruar të evitonte shfaqjet live.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: U2 gjobiten në Torino

Mesazh nga lenti prej Sun Aug 15, 2010 2:28 pm

shum keq sbon qaq shum me nsh
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi