Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Saranda Shala: Manekene dhe politikane

Shko poshtë

Saranda Shala: Manekene dhe politikane

Mesazh nga Linddt prej Fri Aug 06, 2010 11:47 pmAjo dëshiron që në të ardhmen të jetë një shembull i politikanëve, ashtu siç ka qenë shembull në modelim.

Saranda Shala për Rozë tregon sa ka qenë për të e vështirë të hyjë në modelim, pasi që ambiciet dhe synimi i saj janë politika.

Rozë: Cili ka qenë angazhimi i fundit që keni pasur si modele?
Shala: Angazhimi i fundit si modele ka qenë pjesëmarrja ime ne Prishtina Fashion Week, ku edhe kam sfiluar për shkollën Evolution. Pasi që u bë kohë e gjatë që në Kosovë organizohen evente dhe sfilata joprofesionale nga njerëz joprofesionalë, edhe mungesa ime në skenë u vërejt atë natë duke marrë duartrokitje të mëdha nga publiku .

Rozë: A ka qenë e vështirë për ju të depërtoni në fushën e modelimit?
Shala: Të them të drejtën nuk ka qenë e vështirë aspak, kam qenë me fat që i kam plotësuar kriteret për të qenë një modele perfekte. Po ashtu kam ditur të menaxhoj veten me sukses dhe ja që sukseset e mia s’kanë pasur të ndalur deri me sot.

Rozë: Cila ua hap rrugët e suksesit, bukuria apo mençuria?
Shala: Kur gërshetohen bukuria me mençurinë, atëherë nuk ka dyshim për sukses!

Rozë: A ke pasur ndonjë “dështim” në karrierë për të cilin edhe jeni dëshpëruar, pasi dihet që s’ka gjithmonë suksese?
Shala: Nuk më kujtohet ndonjë dështim në fushën e modelimit, sepse prej moshës 15-vjeçare kur edhe kam filluar të merrem me modelim, sukseset e mia vetëm sa janë rritur për çdo vit. Nuk kisha thënë dështim në këtë rast, mirpo prapë po e cek, sepse shpeshherë më mundon arsyeja e mosshkuarjes nëpër shumë vende të ndryshme të botës, ku edhe më kanë ofruar kontrata të majme në modelim. Mirëpo, kisha dëshirë t’i përfundoja studimet e pastaj të vendos, por edhe familja ishte një prej arsyeve më të mëdha, sepse gjithmonë kam qenë shumë e lidhur me prindërit dhe vëllezërit.

Rozë: Kohëve të fundit ju keni lënë anash modelimin dhe po merreni me politikë. Modelimi-politika sa shkojnë këto dyja?
Shala: Nuk do te thotë që e kam lënë anash modelimin, vetëm pse jam e përfshirë edhe në politikë. Në modelim i përkas brezit të vjetër të modeleve, ndërsa në politikë brezit të ri të politikaneve!

Rozë: Cili është synimi juaj në politikë?
Shala: Të arrij sa më lart dhe të punoj gjithmonë me nder për të mirën e popullit tim dhe vendit tim, e të jem shembull i politikaneve siç jam e modeleve.

Rozë Sa i kushton rëndësi Saranda pamjes së jashtme?
Shala: I kushtoj rendësi pamjes së jashtme mjaft, por edhe asaj të brendshme, që është e rëndësishme për secilën femër. Pastaj veshjes, e cila tek unë dallon shumë nga ajo e ditës dhe e mbrëmjes, flokëve u kushtoj kujdes të veçantë, lëkurës, ndërsa grimin pothuajse rrallë e preferoj.

Rozë: Çfarë është për ju dashuria?
Shala: Kur të dashurohem do t’ju tregoj, ahahah.

Rozë:A jeni e dashuruar?
Shala: Jetën time private mundohem ta ruaj me fanatizëm.

Rozë:Mashkulli juaj ideal?
Shala: Me rendësi për mua është të jetë i përkushtuar kundrejt meje, të kemi respekt për njëri-tjetrin, të kemi një komunikim efektiv dhe ta dashurojmë shumë njëri-tjetrin.

RozëRazzërshkruaje veten me tri fjalë!
Shala: Ambicioze, temperamente dhe sensitive.

Rozë: Ku ke vendosur t’i kalosh pushimet verore?
Shala: Të them të drejtën nuk e di, ende nuk kam menduar të pushoj diku, por nuk e di, sepse jam e ftuar nga agjencia (Shakir management) të marr pjesë në (Turkey Fashion Week) që mbahet në Stamboll prej datës tre deri më 10 gusht. Unë punoj në PTK dhe ende nuk e kam ndarë pushimin. Mirëpo, shpresoj që do të pushoj disa ditë, sepse me të vërtetë kam shumë nevojë./expres/
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Saranda Shala: Manekene dhe politikane

Mesazh nga besa krasniqi prej Sat Aug 07, 2010 8:15 pm

shum e bukur osht saranda coolthumb
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi