Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:11 pm

PO PERSE

Iku rinia andej ketej
Neper bot`
Mall un ndjej
Ndjej edhe lot

Iku rinia andej kendej
Neper bot`
Dua ta gjej edhe ta kthej
Por s`mundem dot

Dhe lot i nenes digjet mall
Rini ku je
Dhe ai lot rruget ka marr`
Po perse


1994
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:11 pm

PRINDERVE TE MI

Me kerkesen e nje shoku te cilen e kompozoi per tju kerkuar ndjese prinderve te tij.

Shum`here ju kam shqetesuar
Dhe falje ne keng`ju kerkoj
Se asnjeher`s`me jeni zemeruar
Ndaj njemij`here per ju do kendoj

Shum`her` ju kam shqetesuar
Sa gabim kam bere sa gabim
Por asnjeher`s`me jeni zemeruar
Edhe pse vuajtet per fajin tim

Shum`her`ju kam shqetesuar
Por ta dini qe ju dua fort
Njemij`her`per ju te kem kenduar
Njemij`vjet me ju nuk c`mallem dot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:11 pm

NUK KUPTOJ

Cdo dit`shkoj ne dyqan
Cdo dit`emrin shenoj
Nuk po gjej derman
Por dua te jetoj

Per ne neper lista
Askush nuk mendon
Ata para te pista
Njerzia i nderon

I duartroket
Dhe lavde ju thur
Per veten e vet
Vetem nje qivur
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:11 pm

PA FAJ

Ne shtepine tende do vjedh nje fotografi
Sepse ti ike dhe nuk ma le
Dhe hajdut do te behem tani
Do pranoj edhe prangat te m`i ven`

Dhe do me cojn`ne polici
Pa mund te ha edhe dru
Kur te me thon`per ate fotografi
Merre djalosh dhe sille ketu

Po kur te shohin fotografine
E te mahniten edhe ata
Menjeher`do me japin lirine
Dhe do me thon`ik se s`ke faj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:12 pm

PO MOS VIJE DO TE VDISJA

Hajde nuse po te prisja
Si lulja behare
Po mos vije do te vdisja
Qe naten e pare

Nena babai po gezon
Tu cosh moj kafene
Edhe cajin me limon
Kur bien te flene

Dhe kunata po te pret
Moj vetull kurore
Me tridhjet`a dyzet pet`
Te beni lakrore

Po te pret o moj shtepia
Hapur dere me dere
Te rriten aty femija
Si luljaq me ere

Hajde nuse po te prisja
Malli me ka marre
Po mos vije do te vdisja
Qe naten e pare
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:12 pm

.........

Nuk ka me telefonata
Nuk ka me dashuri
Dita me zeze se nata
Nata vet nje cmenduri

Nuk ka me telefonata
Nuk ka si cdo mengjes
E frikshme dita dhe nata
Vet s`kam frik`se vdes
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:12 pm

PUTHJA E PARE

E kujtuam perseri puthjen e pare
Vone kur femijet gjumi i kishte zene
Ishte tamam si atehere
Nje nat`e bukur me hene

Sa zgjati ajo puthje themi dhe qeshim
Dhe buzet afrojme ngadale
Provojme mos e kemi harruar
Ate nate dhe puthjen e pare
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:12 pm

SI IKE

Si ike te dyve na le
Pergjigje vajzes sdi t`i kthej
Kur cdo dit`me pyet per ty
Un`cdo dit`kam filluar ta genjej

Se ikje gjithmon`do te ket`
Po si kjo ikje e cmendur s`besoj
Te lesh edhe vajzen pes`vjec
O Zot nuk mundem ta kuptoj

Kaq e madhe tu duk Italia
Sa te ikesh ps te ardhur keq
Kaq e vogel tu duk shtepia
Dhe vajza e rritur pes`vjec

Dhe ne se kthehesh ti kthehu
Per vajzen qe le ne gjum`
Nga kjo enderr e keqe ngrehu
Qan ajo ndaj vuaj edhe un`

Dhe ne se kthehesh te presim
Nga puna sic vije gjithmon`
Se vajza aq shum`ty te deshi
Sa gjith`dashurit`e qytetit ton`

Se vertet e madhe Italia
Edhe bota e madhe esht`vertet
Por me e hstrenjte dashuria
Dhe vajza e vogel pes`vjec
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:12 pm

SONTE

Ne xhiron e mbremjes
Bera apelin
Mungoje ti
Njerzit vazhdojn`xhiron
Cudi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:13 pm

PALLATI IKS

Ne pallat te ri
E more shtepine
Mos moj per karshi
Me mua te zine

Mos moj se me cmende
Nuk i kam shakara
Mos per koken tende
Mos me dil perpara

Se s`t`i duroj dot
Gjithe ato nure
Mos per ate zot
Mos se me semure

Me prishe rehatin
Do bej marrezi
Do ta prish pallatin
Do te vras dhe ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:13 pm

KUR DEL TI

Kur del ti
Qindra sy te ndjekin nga pas
Kur del ti
Eh kur del ti
C`gaz e maras

Kur del ti
Dhe ne se bie shi pushon
Kur del ti
Eh kur del ti
Nje qytet zgjon

Kur del ti
Un`filloj e enderroj
Kur del ti
E ndjej qe jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:13 pm

C`MU DESH QE TE PASHE

Nazet te jan`shtuar
Shtuar bukuria
Se c`me ke trazuer
Vane mend e mia

C`mu desh qe te pashe
Edhe te takova
C`mu desh qe te thashe
Se per ty shkallova

Prap tu shtuan nazet
Dhe me shume hiret
Ndersa mua hallet
Edhe enderrimet
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:13 pm

SI NE LUFTE

Si ne lufte vriten priten
Cfar`po ndodh keshtu o ZOT
Nuk po len`lulet te rriten
Aq sa mendja s`ta kap dot

C`jan`keta njerez o ZOT
Ver`dhe ti dore nje here
Sepse s`mund te shkoj kjo bot`
Me te vrar` e me te prere

Si ne lufte vriten priten
Sa dhe lulet me s`po rriten
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:14 pm

ME HARROVE

Ke disa dit`pa me folur
Disa dit`pa me hedhur nje veshtrim
Sikur per ty te jem nje i panjohur
I panjohur ne nje udhetim

Dhe sot me nje tjeter po iken s`di se ku
Mall per ty gjithmon`do te ndjej
Do endem i vetem rrugeve kuturu
Po paqe ne shpirt nuk do gjej
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:14 pm

ADES

I menduar i hutuar rrug`ve te kerkoj
Pres te dalesh ne se del te te takoj
Jam ne ankth kam nje brenge s`di se si
Ah per dreq o c`fat i keq njohja me ty
Ne kam ndjere ndonjehere dashuri
Ti me bere qe te ndjej un`perseri
Mos me ler pra te hutuar te t`kerkoj
Dil nje here vec nje here dhe un` shkoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:14 pm

KETU ESHTE SI DIKUR

Dashurova dhe une dikur
Rruges se saj qindra here kalova
Fshehur dritares i pata hedhur ndonje gur
Dhe fshehur posht dritares pergjova

Se ne province dashurine
E kisha prane e ndjeja larg
Ne se ne zemere shkrova gjithe poezine
Asaj nuk munda t`i them dot nje varg

Dhe sot ne province keshtu eshte dashuria
Nje mall qe s`mund ta nxjerresh kur
Ketu nuk ndjehet lumturia
Ketu eshte si dikur si dikur
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:14 pm

NE DAC ME BEJ VEND

Te dyqani tend
Corape po ble
Dhe ato pak mend
Aty po i le

Se si hyra valle
Se kuptoj as sot
Se bleva nje pale
Por nuk po dal dot

S`di se si u nis
Edhe si do dale
Nga nje pal`po gris
Po ble nga nja pale

Te dyqani tend
Po ble ca corape
Ne dac me bej vend
Ne dac me hiq qafe
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:14 pm

NE PRINDERIT

Pa u rritur fare ju blejme makine
Pa u rritur fare i lem`te pine konjak
Sa ne mengjes mezi gjejne shtepine
Sa dhe nene e babe i njohin me pak

Dhe derdhim lot kur vrasin e i vrasin
Dhe derdhim lot kur vriten me makine
S`marrim dot guximin vec nje her`t`i godasim
S`guxojm`te mbajm`as fajet mbi shpine

Dhe themi se Zoti keshtu e mendoj
Dhe themi se fati keshtu e desh
Dhe ne se mundet dikush te te besoj
Femijen valle ku do ta gjesh
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:15 pm

AH MOJ SARANDIOTE


Te dritarja jote
Syte se c`me mbeten
Ah moj sarandiote
Dil moj dil te shkreten

Dil se nuk te vras
Tani jam i vrare
Vec moj te te flas
Malli me ka marre

Te te degjoj zene
Koh` pa e degjuar
Dhe mos qoft`e thene
Te me kesh harruar

Se per ty jetoj
Edhe per ty vdes
Ndaj prap te kerkoj
Ndaj prap po te pres
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:15 pm

KY QYTET QE RRITET
(Prrenjsit tim te vogel)

Rri e mendoj per ato qe kam shkruar
Per kete qytet qe i fala shpirtin tim
Ky qytet i vogel me ka harruar
Ky qytet qe rritet me la anonim

Ka harruar qe edhe un`jetoj
E me te marr fryme cdo mengjes
Kam dashur gjithmon`t`i kendoj
Por cdo kenge ma ka prere ne mes

E c`te bej me per qytetin tim
Qe ter` jeten per te kam menduar
Ky qytet i vogel me la anonim
Ky qytet qe rritet me eshte zvogeluar
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:15 pm

NJE LOT MBETI MBI KITARE

Sa mall qe kam sot
Nen`o nena ime
Bie nje pik lot
Mbi kitaren time

Me ike shum`shpejt
Fluturove larg
Malli sa nje det
Malli ne cdo varg

Me mungove nen`
Ne lodrat e mia
Nen`moj sa e rende
Ah kjo feminia

Me mungon dhe sot
Ah moj zemra ime
Mbetet nje pik lot
Mbi kitaren time
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:15 pm

NENE XHEJES

Vertet pak kohe te harrova
Dhe qe me kujtove bere mire
Nga kartolina jote mesova
Te shkruash nje leter nuk esht`aq veshtire

Jo nen`Xheja s`te kam harruar
Por kam patur halle ta dish
Vec per nje leter qe s`te kam shkruar
Veten e ndjej fajtor dyfish
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:15 pm

MOS NA MUNDOJ AJO HISTORI

U takuam sot papritur
Kujtuam nje koh`te shkuar
Se qe te dy lindur e rritur
E qe te dy dashuruar

Vertet shum`jemi dashur
Por vesh su morem kurr`
Nje shpirt te trazuar kam patur
E mos ma trazo si dikur

E mos na mundoj ajo histori
Se esht`teper e thjesht`
Mbetem ne nje lend...ne dashuri
Mbetem fare se morem as ne vjesht`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:16 pm

Them...

Them ta leme sot me puthje
Ka dhe neser per me tutje
Them ta leme endrren ne mes
Ka dhe neser per me tej.

Them te rrime dhe pak caste
Ka dhe neser pas mesnate
Them, por pse nuk ndalim dot
Mos esht' neser, une them, sot?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:16 pm

DHE VET NUK E DI SA TE DUA

Henen ne tok`do ta zbres
Ty do te coj ne vend te saj
Vec mos me ik si ajo cdo mengjes
Mos me ik mos me ik se do qaj

Dhe vet nuk e di sa te dua
Dhe vet nuk e di se ku jam
Vec kur ti je ulur me mua
Boten gjith`timen e kam
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi