Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:22 pm

KUSH BERTET KAPNI HAJDUTIN!

Bertiste mbreme nje njeri
Ne lokal me njerez plot
Ku po shkojm`me k`te hajdut`ri
Sa dhe frym`s`po marrim dot

Ku jan`pyje edhe rruge
Dhe premtimet ne fushat`
Se na plasen keto buye
S`kemi lek s`na duan grat`

Ku jan`premtimet e bera
Qe sdo ket`hic korrupsion
Kokeposht shkuan te tera
Europa s`na pranon

Ulurinte e me s`mbahej
Po me dukej si nje derr
Kishte shum`te drejt`qe qahej
Punoi tet`vjet doganier
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:22 pm

TE KEQIT BOTEN PO JA FALIN

Ne dilem`jam per te shkruar
Po perse...po per ke?!!!
Te mirin sa shum`harruar
Te keqin po bejn`me ze

Te mirin po len`ne der`
Te keqin vrap ne kolltuk
Le te jet`edhe gangster
Le te jet`dhe dallkauk

Te mirit shqelmat po ja futin
Te keqit po ja falin boten
Shok e mik po bejn`hajdutin
Prap o miq lart e mbajn`koken

Te mirin po e len`pa buk`
Te keqin po dendin ne mish
Bir zuzari e kopuk
Ata vet zuzar dhjetfish

Ju kam then`dhe ju them prap
Nuk esht`ky hapi qe t`ecim
Se do bejm`vetem nje hap
Vetem nje....diku do ngecim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:22 pm

MBRETERESHE E DASHURISE

I jepja makines fluturoja
Fishkellenin gomat mbi asfalt
Me ze te lart`si i marre kendoja
Nje serenat`korcare neper nat`

O moj korcare e bukura jon`
Sa zemra moj ti ke dritheruar
E kush nga ne nuk te deshiron
E kush nga ne ne kitar`s`te ka kenduar

O moj cupke e serenates
Sa djem ne ndrra ke trazuar
E ti nen tingujt e kitares
Ne cdo tingull je dashuruar

E le te mblidhet e gjithe bota
E kenget e saja te nis`
Oh me kitaren kjo Korca
Esht`mbreteresh`e dashuris`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:23 pm

EJA SONTE

Eja sonte oh c`mall me merr
Po nuk e gjejm`dot kush ka gabuar
Eja sonte edhe pse nuk eshte pranver`
Ne te gjitha stinet i kishim dashuruar

Eja sonte te gjitha i harro
Une asnje cast nuk te bera fajtore
Eja sonte ne dac dhe me deno
Le te jem i pandehur e ti prokurore

Po eja sonte...kam dhimbje shume
Eshte nje nate si ateher``
Eja..te gjitha fajet i marr une
Eja..ta sjellim ne ate pranver`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:23 pm


Eja sonte oh c`mall me merr
Po nuk e gjejm`dot kush ka gabuar
Eja sonte edhe pse nuk eshte pranver`
Ne te gjitha stinet i kishim dashuruar

Eja sonte te gjitha i harro
Une asnje cast nuk te bera fajtore
Eja sonte ne dac dhe me deno
Le te jem i pandehur e ti prokurore

Po eja sonte...kam dhimbje shume
Eshte nje nate si ateher``
Eja..te gjitha fajet i marr une
Eja..ta sjellim ne ate pranver`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:23 pm

JA KY NDER NA MBAJTI GJALLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mbill nje pem`
A tere nje pyll
C`te te them
S`te vene `yll`

Bej nje mur
Qoft`a pallat
S`te jep nur
Bejn`dhe gallat

Ne vertet
Shpeton njeri
Risjell ne jet`
S`esht`mrekulli

Kodoshlleqe po ke bere
Do te ken`me shum`respekt
Do te njoh qytet i tere
Neser gdhihesh dhe prefekt

Votat i ke kur te duash
Majtas djathtas pret me palle
E pastaj pse mos na thuash
Ja ky nder na mbajti gjalle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:23 pm

Gjelkokoshët e politikës

As për pak s’ju punon mendja
Më shumë jemi jasht’ se brenda
Një kasolle skumandarni
Në qymezka po e ndani!

Më pak pula, më shumë gjela
Si durojnë ato të mjera
Arratinë pulat kanë marë
Gjelat sipër dot s’i mbajnë.

Aq ju bën. gjelkokoshëve
Rroftë për ta, kohë e kodoshëve!
-----------------------------------------------
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:23 pm

Me erdhi te bertas
Te ndihem ne kup te qiellit
Te kerkoj nje leje ndertimi
Per nje pallat pran diellit!

Ndoshta ma nxen zemren
Qe eshte ngri kahmot
Te ma than edhe lotin
Qe me kaploi sot!

Te mi nxen kto duar
Qe me jan ngri fare
Te nisi te shkruaj ndryshe
Te filloi si ne abetare!

Mos te shkruaj kurr me
Per dashurin e humbur
Leja nuk mu dha
Me than:Nuk eshte e mundur!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:24 pm

SINQERISHT

Ate nate nuk di per cfare biseduam
Sinqerisht nuk mbaj mend asgje
Vetem di qe te dy nuk kenduam
Ti s`doje une.....pa ze

Ate nate nuk di a biseduam
Sinqerisht doja te te thoja shum`
Vetem di qe nuk u perqafuam
Ti s`doje une...po c`te beja un`?!

Ate nat`nuk di pse s`me tregove
As syt s`mi hodhe...sinqerisht
Vetem di qe ate nat`u largove
Nata dhe ti e ftohte une....pa shpirt
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:24 pm

SIKUR.....

Sikur te isha i martuar
E vile ta kisha shtepine
Le te mos isha i dashuruar
Por te kisha dhe nje makine

Me te gruan do shetisja
Ne vende te bukura ta coja
E t`i flisja t`i flisja t`i flisja
E le te mos e dashuroja

E ta ngisja si i marre
E pastaj ne vilen shtepi
Dashuri ku te kam pare
Te kam pare ndonjeher`dashuri?!

Ja keshtu po te isha i martuar
Mjafton nje vile dhe nje makine
Po ju keni per t`i besuar?!
Nuk e di por mua mire me rrine
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:24 pm

Ti kerkon te ndertosh nje pallat
Por leje tash per tash nuk ke
Edhe sikur te lutesh dit` e nat`
Te duan te tjeret ketu ku je

E di moter qe po vuan
Dhe atje shum`shpejt po don te jetosh
Por ja...ata qe te duan
Nuk te dhan`lejen qe ta ndertosh

Ndaj dhe te than`qe s`esht`e mundur
Ndoshta ajo pergjigje te la pa mend
Eh moj moter sa dashuri ke humbur
Por tash per tash atje nuk ka vend

Te deshiroj gjithe te mirat!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:24 pm

DHE SHKRIU SI DEBORA

Kur te bjere debora e pare
Kur te bjere me thoni kur te bjer`
Ju nuk e dini se c`mall me ka marre
Por mund ta dini pse malli me merr

Ne boren e par`dashurova
I ri isha oh sa i ri
Dhe zene e saj kur degjova
Me tingellon dhe sot melodi

Dhe lozem vrapuam ne debore
Zene dore per dore si femi
Mendova se lidhem kurore
Sa e cuditshme je dashuri

Dhe shkriu sic shkrin dhe debora
Si endrrat kur ikin cdo mengjes
Vec zene e saj e mora
Ndaj deboren e par`mezi pres

Kur te bjere debora e pare
Kur te bjere me thoni kur te bjer`
Ju se dini se c`mall me ka marre
Por tani e dini pse malli me merr
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:25 pm

PAS OR PAS MOT E PER MOT

Me genjeu nje njeri
Nuk di ne i dhashe shkak
Po e fut ne poezi
Vec ketu mund te marr hak

Si mundet do thoni ju
Ne poezi nje genjeshtar
Ja qe ndodh ketu keshtu
Ata jan`ne vend te par`

Nje genjeshter qe trilloi
Thash`se falje po kerkon
Por ai jo se gaboi
Por e kishte profesion

S`isha genjyer vec une
Por i gjith`qytet i tere
More c`po besojm`kaq shume
Perendi c`te kemi bere

Na fute n`qef genjeshtaret
Pa ata nuk jetojm`dot
Pas u shkojme si manaret
Pas mor pas mot e per mot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:25 pm

UNE PERSERI TE PRES

Ti nuk di te kthehesh
Ah ajo krenaria jote e semur`
Po un`nuk dua te vish te rrefehesh
Eja te ndjejme si dikur

Po ka edhe kthime ta haje dreqi
Kush ne k`te bot` ska gabuar
Po nuk jam une moj me i keqi
Jam vecse nje i dashuruar

Si nuk mendove nje here
C`esht`kjo lamtumir`per nje gabim
Une prap te pres si atehere
Dhe prap me po ate dritherim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:25 pm

Dhe pse më ike,prap të pres,
Ta dish;s'të mbaj mëri!
Nuk e besoj të ma bësh ters,
Se prekem,..Jam njeri!

Un do të pres i buzëqeshur,
Siç të kam pritur dhe më parë.
Veç do të lutem:Mos rri e vrenjtur
Dhe mos shiko rrudhat për mbi ballë!

As un's'do prekem nga koka e thinjur,
As dhe nga faqet e zhubrosura.
Do të versulem si vetëtimë,
Mbi buzkat tona të farmakosura.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:25 pm

Dhe pa to...

Të pranoj pak Helenë
Dhe pak Penelopë
Sigurisht pak Zhulietë
Dhe pak Dezdemonë.

Këto i them më shumë për botën
Se unë s'ndjej mungesë
Dhe pa to të kam të plotë
Skllave-Mbretëreshë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:26 pm

Botën çvesha...

Botën çvesha lakuriq
Si dashnor i shkrehur
Për çudi e virgjër ish
Lule e paçelur.

Unë e dija të përdalë
Rrugësh prostitut'
Nëpër gjithësi vërdallë
Shitur nder e trup.

Aah, moj botë lakuriqe
Ç'po më le hutuar
Ti e veshur kurvë ishe
Çveshur-virgjëruar!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:26 pm

Të ardhshmëve

Mos u merni kaq shumë me mua
E shkuara tuaj unë jam
Mbetsha gjithmonë e shkuar
Që ju mos shkoni kurrë mbrapsht!

Vetëm kështu them që rrojta
Dhe pak nga e ardhmja lashë pas
Qoftë me një varg që shkrojta…
Ooh, ç’jam mes jush këtë çast!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:26 pm

TI DO VISH

Mbremjes sonte cfare t`i them
Se ajo do me pyese per ty
Genjeshtar nuk dua te jem
Por...do shpik nje alibi

Do t`i them qe ja do kthehet
Fare pak ajo do vonoj
Mbase them do genjehet
Me ka besuar ndaj dhe do me besoj

Po neser mbrema cfare te shpik
Se ajo do me pyese perseri
Ti them se ke ikur me tjeter mik
Jo jo se do marre inat me ty

Cdo nate nga nje gje do shpik
Qe ajo ty mos te te marr`inat
Asnjeher`nuk do t`i them qe ke ik
Ja po vjen por do vonohet pak
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:26 pm

C`I BERE LOTET?!

C`i bere lotet e tua
C`i bere moj dua ta di
Me peshperisje te dua te dua
Dhe prap nje lot shkiste nen sy

Pastaj me puthje perqfoje
M`rrije n`preher si femi
Mos ik me thoshe dhe lotoje
C`i bere moj dua ta di

C`i bere moj lotet e mia
Dhe un`lotoj moj jam njeri
Per ty me shtyu dashuria
C`i bere moj dua ta di
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:27 pm

C`I BERE LOTET?!

C`i bere lotet e tua
C`i bere moj dua ta di
Me peshperisje te dua te dua
Dhe prap nje lot shkiste nen sy

Pastaj me puthje perqfoje
M`rrije n`preher si femi
Mos ik me thoshe dhe lotoje
C`i bere moj dua ta di

C`i bere moj lotet e mia
Dhe un`lotoj moj jam njeri
Per ty me shtyu dashuria
C`i bere moj dua ta di
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:27 pm

Ti mistrece je e mirë......

Sa e gjatë kjo natë Dhjetori!
E pa fundme errësira...
Po të pres tek koridori,
Si i dehur nga dëshira.

Them që jam i dashuruar,
Me një ëngjëll,një mistrece.
E ndjej fort në kraharuar,
Sjelljen tënde...:kastravece"

Natës po i ardhka fundi....
Un' i zgjuar mbi karrike!
Po të pres moj e mallkuar?!
Pse nuk vjen?...zemër nevrike!

Dhe po erdhe nesër mbrëma,
Eja vetëm me dëshirë.
Aman se më plasi zemra.
Ti mistrece..je e mirë...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:27 pm


Asgje si bera lotit
Ai ka rrugen e vet
Kur te don ndalet
Kur te don rreshqet!

Nuk eshte ne doren time
S'po mund ta kontrolloj
Kur mundohem ta ndali
Edhe me shum lotoj!

S'do ta mundoj veten
Qe ti beje ndalim
Sepse qan per mua
Dhe per fatin tim!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:27 pm

MALLI I EMIGRANTIT

Per emigrantet une e di
Edhe ne se nuk lodhen shume
Edhe nese kan`me te miren shtepi
Edhe nese kan`me te miren pune

Per emigrantet une e di
Edhe pse argetohen ne buzuqe
Edhe pse shkojn`ne publiken shtepi
Ku ndezur rri nje drit`e kuqe

Por ata perseri vuajn,vuajn`
Dhe pas i ndjek i njejti mall
Dhe gjith`boten ata paguajn`
Vec nenen ta gjejn`gjall`

Vdekja e nenes pa nje amanet
Pa puthur ballin e saj
Peng te le ndoshta s`te vret
Por te le te zen`ne `faj`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:27 pm

PRAP E KAM NJE MALL

S`besoja dot se tradhetia
Jetonte me ty
Vija n`zjarr duart e mia
Te kisha perendi

Per koken tende beja be
T`besoja si femi
Te me vrisnin njeqind rrufe
Por te jetoje ti

Me keq se jetim kam mbetur
Sdi c`te bera vall`
Te kerkoj e s`te kam gjetur
Prap e kam nje mall
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi