Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 8 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:28 pm


FRIKE DASHURIE....

Dhe pse me ike,nuk kam frike,
As pse nuk flasim bashke te dy.
Ta dish,nuk trembem as nje çike,
As nga urrejtia qe ke ti.

Kam frike nga endrrat,kur me thone:
"Ajo kërkon te rrije me ty"
Nga kjo kam frike se pergjithmone,
S'do ket me fare dashuri.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:28 pm

NE MUNDESH EJA TE NXJERR MALLE

Këtë poezi ua kushtoj të gjithë atyre qe kanë përjetuar një histori të tillë dashurie

Viti i ri përsëri pa ty
Shkojnë ditët pa emocion
Ti ikur larg un' prap se di
Dhe prap kjo gjë po më mundon

Në më dëgjofsh duke kënduar
A në dëgjofsh dhe që po vdes
Sa shumë moj më ke munguar
Sa shumë moj un' prap të pres

Në mundesh dot të më gjesh gjallë
Në mundesh prap një përqafim
Në mundesh eja të nxjerr mallë
Vetëm një cast në shpirtin tim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:28 pm

Se unë të deshta shumë,
Shumë, shumë, shumë.
Se të dua po aq shumë,
Aq sa ujë ka një lumë.

Se s'më lag më ky lumë,
Se më djeg shumë ky lum.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:28 pm

Viti i ri përsëri pa ty
Shkojnë ditët pa emocion
Ti ikur larg un' prap se di
Dhe prap kjo gjë po më mundon

Në më dëgjofsh duke kënduar
A në dëgjofsh dhe që po vdes
Sa shumë moj më ke munguar
Sa shumë moj un' prap të pres

Në mundesh dot të më gjesh gjallë
Në mundesh prap një përqafim
Në mundesh eja të nxjerr mallë
Vetëm një cast në shpirtin tim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:28 pm


Unë mërgimtar në dhe të huaj,
Ti e vetmuar në vëndin tënd.
Në se më do,Eja më thuaj;
E lë kurbetin,se po më çmënd.

Dhe prapë fundviti dot s'na afroi,
I përmalluar uroj nga larg.
Një fjala jote do të më zgjoi,
Nga gjumi i thellë që më ka kap.

Mallkoj kurbetin,e s'di ç'far flas,
Bërtas në dhomë si i sëmurë.
Aman të lutem se kam maraz,
Një fjalë të dua as pak,as shumë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:29 pm

Pse bertisni ne kup te qiellit
Ju qe jeni ne mergim
Heret a von do ktheheni
Tek te dashurat/it ne perqafim!

Me leni mua te bertas
Me tere fuqin qe kam
Une kam nevoj per thirrje
Sepse pran kurr s'do ti kam!

E ju qe jeni ne mergim
E dij qe e keni veshtir
Por nje bilet e blere me para
Ne vend mund me ju kthyer!

E nga varri askush nuk kthehet
Edhe nese bertas ne kup te qiellit
Edhe nese me zerin qe e leshoj piskam
Do ja ndalja rrezen e diellit!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:29 pm

NE CDO DITNAT' TI VEC GENJEJE

Në çdo ditnat' të mendoj
E turp nuk kam që dhe kam qar'
Në çdo ditnat' un' ëndërroj
Për ty për ty si dhe më par'

Në çdo ditnat' jam në vetmi
Në çdo ditnat' jetoj një çast
Në një ditnat' t'më shfaqesh ti
Por ti je larg oh sa shum' larg

Në çdo ditnat' jetoj e vdes
Në çdo ditnat' oh se ç'mallkim
E flas e hesht e prap thërres
Po pse humbet ky zëri im

Që aq i ëmbël ish atëher'
Në mijra melodi se gjeje
Dhe mijra këng' nuk kishin vler'
.....Në çdo ditnat' ti....veç gënjeje
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:29 pm

NUK KAM ZË

Sa herë rrugëve të qytetit kaloj
Ashtu si shumë të tjer'
Oh c'fjalor c'banalitete dëgjoj
Sdi nga të shkoj aq turp më merr

Shajn' nga nënat shajn' nga motrat oh sa keq
Shajn' nga gratë ja që turp nuk paska më
Gjuha jonë sa e bukur shkon për dreq
Bëj të flas por nuk mundem nuk kam zë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:29 pm

NJË NATË FËMIJËT TË FLENË

Asaj që iku dhe që unë e di që atje po vuan por,...... një lloj krenarie e sëmurë............e kthen sa herë që mendohet të niset për këtu.

Mendohu mendohu dhe një herë
Të kthehesh përsëri
Të shfaqesh prapë në derë
Të presin dy fëmi

Mundohu mundohu dhe eja
T'i harrojmë ato që shkuan
Eja këtu ku i thoshim foleja
Ku jetët tona u bashkuan

Derën e lëm' gjithmon' hapur
Ta mbyll fëmijët s'më len'
Po kthehu andej nga ke vajtur
Një natë fëmijët të flen'
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:30 pm

Dashuria
Nuk vazhdoj akoma te thur poezi
nuk dua me te deshperohem
nuk ekziton ndjenja dashuri
e nuk dua te Coptohem
e vertet se dashuria lind kur se pret
po valle kush te beson
eshte nji ndjenje qe te vret
e gjate gjithe kohes te torturon
nuk mund te jete dicka qe kam nenvizuar
por dashuria permua eshte
dicka e shkuar
pasi per mua eshte dicka qe nuk ekziston
ndjenjen dashuri askush se vlereson
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:30 pm

zemeren me dore e mora
ty Shpirt ta dhurova
1 here ti e pranove
por serisht poshte e hodhe
mbase behem i bezdiur
qe gjithe keto e-maile te kam nisur
mbase kam folur shume per dashurine
por smund ta duroj me vetmine
keto fjale qe po te kam shkruar
thuhen nga kjo zemer
e shkruhen me keto duar
nese ti do te ma prishesh vetmine
me rikthe serisht Dashurine
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:30 pm

1 feste edhe une kerkoj
te jem prane me njeriun qe dashuroj
valle pse mos te jete e shkruar
qe edhe une ta kaloj festen e te jem i dashuruar
shpirt sado qe te jemi te larguar
por dije se ne zemrat tona ne jemi te dashuruar
ndoshta dashuria ndihet me zemer
po ate qe po ndiej per ty
se kam ndjere per asnji femer
lali ime do te dashuroj perjete ]
keto jane fjalet e 1 te dashuruari vertet
kur te jemi bashke sdo e ndiesh me vetmin
se do te jemi te dy o shpirti im
e do ta festojme te dy kete

Shen valentin
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:31 pm

....................................

Dhimbjes kush s'i ka kënduar
Ne....të gjith' pa përjashtim
Her' afruar her' larguar
Na ka mbajtur nën përgjim

Dhe ka pritur vec një herë
Të na shohë të përlotur
Por dhe loti ka një vlerë
Kur del nga sy i pandotur
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:31 pm

MOS ME THUAJ SE JAM PLAK

Mos më thuaj që të dua
Se e di që më gënjen
Tjetër bën e tjetër thua
Tjetër ikën tjetër vjen

Mos më thuaj se kam faj
Kur humbet ditë të tëra
E më kthehesh më pastaj
Dhe më thua cfar' të bëra

Mos më thuaj se ke pritur
Të kam pritur un' gjithmon'
Dhe aq shum' më ke stërvitur
Gati jam për maraton'

Mos me thuaj se jam plak
Jo moj jo jam prap' i ri
Eja se po digjem flak'
Ta tregoj......në dashuri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:31 pm

THUA MË IKU RINIA!

Oh sa shum' që jam çuditur
Ja tani ua tregoj
Një vajz' shum' më kishte pritur
Por nuk munda ta takoj

Nuk di se ç'dreq pune pata
A harrova nuk e di
O po ç'të bënte e ngrata
Iku me një djal' të ri

Nga dreqin dhe u vonova
Se gjithmon' kam qën' i pari
Por një gjë prap' e mësova
Kishte ndyshuar orari

Sdi a do më presë prap'
Prap' këtu ku erdha von'
Hajd' tani ta bëj me vrap
Se prap' ikën e s'përton

Ja kështu qe historia
Kush të doj' le mos besoj
O më ka ikur rinia
Ose nuk di të vrapoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:31 pm

EJA DIANË

Un' të them të dua
Ti m'sheh pasaportën
Njëzet vjet na ndajn' më thua
Që nuk kemi moshën

Po ç'pun' na prish mosha
Ç'pun' na prishin fjalët
Sa të tilla ka par' bota
S'jemi ne të parët

Prandaj eja Dianë
Më sill qetësinë
Ku u gjënde pranë
Për mua të zinë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:32 pm

A THUA YJET MË TRADHËTOJN'?!

Kua nata bie në qytet
I mbledh gjith' yjet të kërkoj
Ndjej zërin tënd sikur më flet
E kokën kthej por s'të shikoj

M'ka ikur gjumi qetësia
Pa ty nuk mundem të jetoj
Ikur me ty dhe lumturia
Ndaj i mbledh yjet e t' kërkoj

Por ty asnjë s'të ka takuar
A më gënjejnë... e s'më tregojn'
Mbase me ty jan' dashuruar
A thua të më tradhëtojn'?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:32 pm

NJË JETË TË TËRË DASHURUAR

Një puthje të mrekullueshme pash'
Dhe kurrë nuk do ta harroj
Ndaj në qetësi të saj e lash'
Ndaj një këng'më duhet tua këndoj

Dy buzë të prekura qetësisht
Minutat kalojn' e kalojn'
Si të lidhura përjetësisht
Ndoshta një kohë ato kujtojn'

Ata ishin të dy të moshuar
Ndoshta ishte një puthje e von'
Kishin koh' të dy pa u takuar
Ndaj ajo puthje më jep emocion

Shum' pak ditë kishin kaluar
Kur marr vesh kishin vdekur të dy
Një jetë të tëre dashuruar
Një jet' e tër' pak çaste dashuri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:32 pm

PO CFARE TE THEM?!

Ai ka dy tesera partie ne xhep
Ai eshte edhe socialist edhe demokrat
Ai lart jep e poshte rrjep
Dhe kripa i mbetet e that`

I nxjerr nje here ne kater vjet
Nxjerr ate qe fiton
Dhe te ben nje muhabet
Qe do sdo e degjon

Dhe tenderat dhe punet ai te gjitha
Edhe ata lart i duan keta lloj
E pse mos thot`pastaj me plasi *****
Se kush do fitoj

Me falni per fjalet qe perdora
Fjal`popullore s`besoj se prishin pun`
Une nje kam..ate qe mora
Por keta me dy na qenkan shum`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:32 pm

A PO ISHTE E VETMJA GRUA?!

Po nga mu kujtua sonte
C`dreq me coj tek ajo prap
Se ajo po te me donte
Nuk do ikte...gati vrap

Sikur te isha kolere
A kancer po mos o zot
Iku edhe u be ere
Me nuk e takova dot

E kam shkruar e kenduar
Poezi e kenge plot
Dhe me henen krahasuar
Edhe me tere nje bot`

Po nga dreqin mu kujtua
Sa per te me len`pa gjum`
A po ish e vetmja grua
Qe e desha shum`e shum`?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:33 pm

Ajo nuk meriton

Si Flutura
kur krahet i palon,
Si lisi
kur gjethet i leshon,
Si peshku
kur ne uje noton,
Ashtu Besoja
dashurise i kendon.

Flutura pa zhurme
krahet i ben pete-pete
Gjethja pa zhurme
mbi gjethen bie flete-flete
Peshku pa zhurme
ujin e ndane qete-qete

Flutura, Lisi dhe Peshku
Jeten, ne jete, neper jete
Palon, Leshon dhe noton
Beso..., ose mos beso
por,
Ajo nuk te meriton.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:33 pm

S`DUA TE ME LAJKATOJNE

Sdi c`te bej me poezine
Them mos `merrem` me me te
Nuk ma hoqi dot merzine
Me dha shum`si dhash`asgje

Te gjith`i kam respektuar
Nga femija gjer te plaku
Por te gjith`jan`tjetersuar
Vall`kaq shpejt na u ndrrua gjaku

S`jam poet shum`mir`e di
Edhe s`dua te ma thon`
Por ne shpirt kam dashuri
Sa gjith`globin e mbulon

S`jam poet prap mir`e di
Vec nje ze qe kam....e flas
Ne kam dash pak ndershmeri
Shoh te mirat qe vin`pas

Kam shkruar te me `lexojne`
Kaq...edhe asgje tjeter
S`dua te me lajkatojne
As te rinjt`as miqt` e vjeter
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:33 pm

NJË JETË TË TËRË DASHURUAR

Një puthje të mrekullueshme pash'
Dhe kurrë nuk do ta harroj
Ndaj në qetësi të saj e lash'
Ndaj një këng'më duhet tua këndoj

Dy buzë të prekura qetësisht
Minutat kalojn' e kalojn'
Si të lidhura përjetësisht
Ndoshta një kohë ato kujtojn'

Ata ishin të dy të moshuar
Ndoshta ishte një puthje e von'
Kishin koh' të dy pa u takuar
Ndaj ajo puthje më jep emocion

Shum' pak ditë kishin kaluar
Kur marr vesh kishin vdekur të dy
Një jetë të tëre dashuruar
Një jet' e tër' pak çaste dashuri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:34 pm

PO CFARE TE THEM?!

Ai ka dy tesera partie ne xhep
Ai eshte edhe socialist edhe demokrat
Ai lart jep e poshte rrjep
Dhe kripa i mbetet e that`

I nxjerr nje here ne kater vjet
Nxjerr ate qe fiton
Dhe te ben nje muhabet
Qe do sdo e degjon

Dhe tenderat dhe punet ai te gjitha
Edhe ata lart i duan keta lloj
E pse mos thot`pastaj me plasi *****
Se kush do fitoj

Me falni per fjalet qe perdora
Fjal`popullore s`besoj se prishin pun`
Une nje kam..ate qe mora
Por keta me dy na qenkan shum`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:35 pm

Ajo nuk meriton

Si Flutura
kur krahet i palon,
Si lisi
kur gjethet i leshon,
Si peshku
kur ne uje noton,
Ashtu Besoja
dashurise i kendon.

Flutura pa zhurme
krahet i ben pete-pete
Gjethja pa zhurme
mbi gjethen bie flete-flete
Peshku pa zhurme
ujin e ndane qete-qete

Flutura, Lisi dhe Peshku
Jeten, ne jete, neper jete
Palon, Leshon dhe noton
Beso..., ose mos beso
por,
Ajo nuk te meriton.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 8 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi