Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:01 pm

...............

Pa gjum`e ke len`
Gjith` naten qe shkoj
Sdi se cfar` po ben
A po me ben loj`

Se gjith`diten prita
Si nen nje dritare
Si te shkoj ty dita
Pa me folur fare

Merre receptorin
Gjumi te me zere
Ose numuratorin
Do vij ta djeg te tere
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:01 pm

PAE S`LINDA KUR LINDE EDHE TI

Pse s`linde kur linda edhe une
Te njiheshim qe ne femijeri
Tani ne mosh`jemi larg aq shume
Sa s`mundemi dot qe te dy

Dhe un` nxitova qe linda
Nxitova pos s`mundem ta di
Nuk prita....po perse nuk prita
Te lindja kur linde edhe ti

Ne jeten qe me ka mbetur
Do vuaj nga kjo dashuri
Ne dhe s`kam per tu tretur
Pse s`linda kur linde edhe ti
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:01 pm

ATY KU FILLOVA DASHURINE

Ulur jam tek ky lokal
Dhe kafen`shtyj me fernet
Dhe mbremja zbret ngadal`
Mbremja qe mua me vret

Te gjeta tek qoshja te strukur
Aty ku rrinim gjithmon`
Ma fshehe syrin e bukur
Ate qe syri im sot kerkon

Ate mbremje nuk e kuptova
Per ikjen qe flisje aq shpesh
Un`qesha dhe te ngacmova
Ku do ikesh pa mua ku do vesh

Ate mbremje nuk e kuptova
Por do vinte tjetri mengjes
Dashurine aty ku e fillova
Aty mbeti dhe u keput ne mes

Ulur jam tek ky lokal
Dhe kafen`shtyj me fernet
Ne mbremjen qe zbret ngadal`
Jam un`edhe qoshja qe pret
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:01 pm

EDHE HENEN E KEMI ZEMERUAR

Sonte i thash` un`henes te dilte
Te dilte te na ndricoj
Ajo doli por nuk e dinte
Se dikush do ta zemeroj

Nje krisme arme diku
Nje jet`e keputur ne mes
Me tha perse me thirre ketu
Dhe iku me shpejt se cdo mengjes

Ne edhe henen e kemi zemeruar
Ndaj nuk del cdo nat`te na ndricoje
Se e presim me arme ne duar
Ndoshta dikush....do ta qelloje
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:01 pm

AH KJO BUZA JOTE

Bere buza jote
Vetem per tu puthur
Te mbeti mot mote
Te mbeti e bukur

Kush ta ka skalitur
Na thuaj ta dime
Se kemi roitur
Ilace po pime


Sec kan`ven`merak
Djem e te martuar
Qe ta prekin pak
Te gjith`jan`betuar
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:02 pm

ATE NATE KU ISHE

Mos me mba inat
Se nuk te kam faj
As per ate nat`
As dhe me pastaj

Nuk e di se c`pate
S`di dhe ku u trete
Larg ti asaj nate
Dhe larg meje mbete

Kohe kan`kaluar
Ti vjen perseri
Duke me kerkuar
Serish dashuri

Ti ate e kishe
Tani c`kerkon vall`
Ate nat` ku ishe
Kur un` ndjeja mall
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:02 pm

TI THEM KE IKUR TI

Nata e par`pa ty
Sonte ne qytet
Oh kjo qetesi
Mua po me vret

Nuk kam se kujt t`i flas
Nuk kam se ke takoj
Vec dua ta bertas
Kete qytet ta zgjoj

T`i them ke ikur ti
T`i them qe un`jam vrar`
T`i them si mundet rri
Dhe nuk vjen te te marr`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:02 pm

DO TE NDJESH EDHE TI DHIMBJE

Kurr`s`kam qen`kaq dashuruar
Si tani
Kurr`dhe shpirti kaq trazuar
Qe femi
Ti me thua te largohem
Ja po shkoj
Do ndjej dhimbje do trishtohem
Sdo jetoj
Do te le ne jeten tende
Ta shijosh
Kur te ndjesh edhe ti dhimbje
Do kuptosh
Se te desha si nuk desha syt e mi
Se nje tjeter sdo t`kendoj
Si un` per ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:02 pm

MOS RRI MBYLLUR NE SHTEPI


Eja te pime nje kafe te dy
Qe te te them se sa te dua
Po ti rri mbyllur brenda ne shtepi
Dhe nuk di ne kujtohesh per mua

Ti eja se gjethet po bien
Dhe mbi faqe lotet e mi
Te rrahurat e zemres s`me ndihen
Ti eja mos rri mbyllur ne shtepi

Ti eja se malli me ka marre
Dockat te t`i puth si femi
Qe vdekja mos me vije me pare
Ti eja mos rri mbyllur ne shtepi

Dhe buzet t`i prekim ngadale
Si ne zjarr te digjemi te dy
Po eja se malli me ka marre
Ti eja ti eja perseri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:02 pm

SIKUR TE ME THUASH

Sikur te me thuash numuro yjet per mua
Do filloj qe sonte t`i numuroj
Sikur te me thuash edhe henen ketu e dua
Do ta sjell po sonte se te dashuroj

Sikur edhe shpirtin tim te kerkosh
Menjeher`ne cast do te ta jap
Vetem ti mundohu te me dashurosh
Pa dhe varrin tim vet do ta hsap

E di qe edhe stje do te me mungosh
E di qe edhe atje do te mdjej vetmi
Vetem ti mundohu te me dashurosh
Nje dit`un`kthehem perseri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:03 pm

HISTORI E VJETER

Nje behar te tere
S`me fole me goj`
Thuam`c`te kam bere
Qe dhe ta kuptoj

Te kan` then`per mua
Qe jam shum`i keq
Moj c`po me thua
C`me degjon ca pleq

Kam qen`i parritur
Kam hedh ndonje gur
Ca pleq kam goditur
Vertet por dikur

Tani un`kam nxene
Jam nje njeri tjeter
Ne qaf me ka rene
Histori e vjeter
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:03 pm

NUK PJESTOHET DASHURIA

Nuk kaloj dot rruges time
Ne cdo hap nje propozim
Ndaj dhe s`mund tu kthej pergjigje
Dashuria s`esht`pjestim

Nuk eshte torte qe ta ndash
Dhe te gjith`t`i embelsosh
Ndaj o djema pak avash
S`esht`e leht`te dashurosh

Se vertet jam lozonjare
Edhe naze un` kam plot
Po keshtu nuk ndjej gje fare
Ne cdo hap s`dashuroj dot

Ndaj ju rrugen ma leshoni
Kam dhe un`endrrat e mia
Lozonjaren mos ngacmoni
Nuk pjestohet dashuria
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:03 pm

POEZI PER VETEN TIME


Ne festen e fitores te deputetit
Njerzia varg
Ne promovimin e librit te poetit
Oh o njerez sa larg

Per deputetin gjer ne therori
Per poetin gjer ne marrezi
Ai...nje here ne kater vjet
Une me ju nje jet`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:03 pm

O ZOT C`MEKAT

Ne ke pak tru
Ik nga ketu
Se s`njohin vlerat
Ketu vec plehrat
Ngjiten e ngjiten
Dhe brohoriten
Vet hedhin zaret
Vet marrin paret
Dhe thon`kan`fat
O Zot c`mekat
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:04 pm

TI EJA SHPEJT

Ti ike ne nje cast
Kur lindi dashuria ime
Ti ike larg
Me le ne enderrime

Ti ike ne nje cast
Kur po jetoja perseri
Ti ike larg
Dhe pse aq larg se di

Ti eja shpejt
Ti eja se te adhuroj
Ne kam akoma jet`
Per ty do ta jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:04 pm

UNE

Nuk trembem kur duhan pi nje femer
Nuk trembem kur behet dashuri
Trembem kur pushon nje zemer
Trembem kur s`me flet njeri

Nuk trembem kur shoh nudo femrash
As dhe kur ka tradheti ne dashuri
Trembem kur degjoj per ndrrime emrash
Dhe kur shqiptaret vendlindjes po i thone Greqi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:05 pm

.............

Ato puthje shum`kohe harruar
Dhe ne enderr s`i pash`asnjeher`
Me shkuan shum`vite me shpirt patrazuar
Me shkuan shum`vite ne shpirt pa i ndjer`


Se me mungoj shum`koh`dashuria
Ankthi i pritjes plot dritherim
Ikur fshehur diku larg lumturia
Ikur fshehur larg shpirtit tim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:05 pm

ME LINI TE QAJ

Ne se nje dite te dehur me shihni
Mos ja vini fajin asaj
Ne se ju dhimbsem me mua ejani pini
Ne se ju dhimbsem me lini te qaj

Ne se nje dite te cmendur me shihni
Mos ja vini fajin asaj
Ne se ju dhimbsem me lini me lini
Ne se ju dhimbsem me lini te qaj

Ne se nje dite per toke me shihni
Mos ja vini fajin asaj
Ne se ju dhimbsem ejani me ngrini
Ne se ju dhimbsem me lini te qaj

Ne se nje dite te vdekur me shihni
Mos ja vini fajin asaj
Ne se ju dhimbsem nje lot e hidhni
Nje lot e hidhni se s`mund te qaj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:06 pm

BUKURIA JOTE ME TREMB


Dhe ne enderr s`kisha pare ndonjeher`
Bukuri qe shpirtin po me merr
Ndaj i trembur jam un` ne cdo cast
Kur ti iken larg

Dhe kur kthehesh prap i trembur jam
Bukurise tende friken fort ja kam
Kush t`afrohet pak mbushem me maray
S`dua te t`humbas

Ndaj edhe zotin lus dit` per dit`
Bukurin`ta kesh dhe ne shpirt
Te me heqesh friken shpirtin te qetsoj
Me ty te jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:55 pm

JANE LOTET E MI

Do te mbledh gjith`lotet e mi
Nje det do te ndertoj
Do t`i jap emrin qe mban ti
Te te perjetesoj

Dhe pastj do zhytem ne te
Ne fund te loteve te mi
Perjetesisht do te shkoj te fle
Po ty sdo te te mbaj meri

Kur me valet te luash si femi
Shpresoj te kujtohesh per mua
Un`atehere si dhe tani
Do te te them qe prap te dua

Kur me valet te lush si femi
Jan`lotet e mi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:55 pm

KY VEND

Na flasin per ndershmeri
Dallaveraxhinjte
Dhe per urtesi
Na flasin sherrxhinjte
Na flasin per patriotizem
Tradhetaret
Dhe per humanizem
Na flasin barbaret
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:55 pm

PA JETUAR PO JETOJ

Rrugeve te qytetit endem
Pa e ditur se ku shkoj
Shkojne ditet dhe po tretem
Pa e ditur cfar`mendoj

Rrugeve te qytetit endem
Dhe nje breng`te madhe kam
Shkojne ditet dhe po tretem
Pa e ditur se ku jam

Rrugeve te qytetit endem
Pa e ditur cfar`kerkoj
Shkojne ditet dhe po tretem
Pa jetuar po jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:55 pm

.........

Nen dritaren tende do vij ne nje nat`
Nuk mundem dot te te urrej
Zotin do lus te hapet nje kanat
Aromen tende te ndjej
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

ME MEK AI SY

Vall`si do te ishte
Ky qytet pa ty
Bukuri do kishte
Mos kish ata sy

Sy qe ndezin diellin
Ndricohet qyteti
Arom` mali sjellin
Sjellin arom`deti

Sec kam ven`merak
Mendja po me del
Kur e shkel aq pak
Sa bukur e shkel

Si do te ishte vall`
Ky qytet pa ty
S`mund te gjej dot fjal`
Me mek ai sy
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

DHE ATY TE MBETEM

Dehem nga puthjet e tua
Si me raki
Dhe prap te dehem dua
Por dehu edhe ti
Se me ben saharosh
Dhe me iken tutje
Si mund te dashurosh
Vetem me nje puthje
Dhe mbi gjoksin tend
Dua te mbeshtetem
Beme pra nje vend
Dhe aty te mbetem
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi