Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 3 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

PARDJE DHE DJE


Kur te verteten tha
E shane
Budalla
Per sot dhe neser
Nuk e di
I vetem
S`kam fuqi
Te mbroj ate qe shane
Budallane
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

............

Ketu cdo dit`dicka me tremb
Ketu cdo dit`dicka me dhemb
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

STRUGES TIME

Po te them je Struga ime
Ndonse vendali nuk jam
Kur vij tek ty mijra enderrime
Kur vij tek ty edhe shpirt kam

Dhe njerzit qe s`i njoh i dua
Te kem te gjith`t`i perqafoj
I dua dhe rruget e tua
Kur eci sikur fluturoj

Te dua nga mengjesi ne mbremje
Ta dua dhe naten plot drit`
O Struga ime c`me mbete ne mendje
Te dua te dua me gjith`shpirt
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:57 pm

TI VETEM EJA

Cdo dit`qe shkon e numuroj
Por dhe cdo dit`pa ty me gjen
Cdo ,dit`marr frym`po nuk jetoj
Cdo dit`te pres por ti nuk vjen

Ti vetem eja dhe mos me duaj
Ti vetem eja te te shikoj
Ti vetem eja mallin te shuaj
Ti vetem eja qe te jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:57 pm

SIKUR TE TE THONE......

Se gruaja
Te shkon me nje tjeter
Mendohu.....
Edhe neser
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:57 pm

SHIU

Dritarja e dhomes mu hap me force
Binte shi dhe ere e madhe zu te fryje
Qesha
Une vertet e dua shiun
Por jo ne mes te nates ne dhom`te me hyje
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:57 pm

..........

Me syt e tu jam aq i dashuruar
Sa dhe henen me nuk po e duroj
Edhe me diellin jam i zemeruar
Pse me syt e tu ai ndricon njesoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:59 pm

ANXHELES

Ti fli kur edhe une te fle
Me mijra endrra te te dergoj
Ti i shih dhe perseri m`i kthe
Qe perseri te enderroj

Ti fli kur gjumi te me zere edhe mua
Dhe kur shpirti te me bjere ne qetesi
Me dergo dhe ti endrrat e tua
Dhe un`t`i kthej perseri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:59 pm

JETA IME

Jet`o jeta ime
Si me ke braktisur
Jet`me enderrime
Endrra pa bitisur

Vetem me ke lene
Po ai mund te rri
Ne shpirt te kam dhene
Me jep shpirt dhe ti

Merrm`ne krah`t e tua
Endrrat prap t`i nis
Duam sa te dua
Me mos me braktis

M`co tek streha ime
Aty ku kendoj
Mijra enderrime
Mijra jet`jetoj

Kete permallim
E ndjek pas nje lot
Lot si lotin tim
Nje det se mbyt dot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:00 pm

ATIJ QE PUTH BUZE E SYT E TU

Isha perandor kur ty te doja
Perandor isha kur me doje edhe ti
Gjith`boten po te doja e pushtoja
Dhe s`me duhej asnje ushtri

Isha perandor kur nje zile telefoni
Me numrin tend mbi celular
Perandor isha si Napoleoni
Perandor isha edhe krenar

Tani pran`nje cadre gatitu
Brenda perandori qe zuri vendin tim
Atij qe puth buz`e syt e tu
I bej roje nga mbremja ne agim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:00 pm

MJELMES SE STRUGES

Ti je poezia me e bukur
Sa per mijra melodi
Kur te shoh ndjehem i lumtur
Kur s`te shoh kam mall per ty

Dhe ne enderrime tretur
Fluturimin un`ta ndjej
Dhe ne endrra per mos mbetur
Me trego ku te te gjej

Eja o moj Mjejm`e Struges
Uli krahet eja shpejt
Te te puth cepin e buzes
Te jetoj me te veretet

Eja eja mos vono
Eja mos me ler`te vuaj
Ne nuk mundesh me dergo
Nje val`prej liqenit tuaj

E te luaj un`me te
Sikur te luaj me ty
E te fishkellej me ze
Ato mijra melodi
Sikur te luaj me ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:00 pm

.........

Ti luan me reren e detit
Me ate qe me solli aq merzi
Mot do sjell ne mes te qytetit
Me te mos me ikesh ti
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:00 pm

...........

Me fal
Ne nuk njohim me te bukuren fjal`
Ne me fjale vec dime te vrasim
Ne nuk dime cfar`rrace i perkasim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:01 pm

ATO LOZIN QESHIN

Dalin cupat jashte
Lozin edhe qeshin
Mblidhen pes`a gjashte
Na pushtojne sheshin

S`dim`nga te kalojme
Hapin nga ta hedhim
Nga mendja shkallojme
Edhe dot s`e mbledhim

O zot se si jane
O zot se si qeshin
Valle zemere kane
Qe pushtojne sheshin

Ato lozin qeshin
Ne s`clirojm`dot sheshin
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:01 pm

KAFEJA DO ME MBETET NE MES

Babait tim

Asnjehere nuk te thashe sa te dua
Por ta dish qe shum`te kam dashur
Vdekja jote nje brenge per mua
Qe pas kam per ta patur

Neser do me marre malli per ty
Por ti neser nuk do te jesh
Kafene nuk do kem me ke ta pi
Kfeja do me mbetet ne mes
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:01 pm

NENES TIME

Qe ndrroi jete ne 27 qershor 2OO6


Nje jet` te ter`ndenja me nenen
Kurr` su ndava
Nje jet`te ter`me priste malli
E dot su c`malla

Nje jet`te ter`me shkuli veshin
Kurr`nuk qava
Nje jet`te ter`i putha doren
E dot su c`malla

Edhe ne gjum`ja ndjeja doren permbi ball`
Timen e kisha te gjith`boten si ne perrall`
Kur kisha hall a kisha ndonje breng`ne shpirt
Buzqeshje e saj si nje mengjes celte nje drit`
Buzqeshje e saj me ndjek nga pas mua dhe sot
Nje jet` te ter`ndenja me nenen su c`malla dot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:02 pm

PORTA E PARE JEMI NE

Ne qe shkruajme poezi
Si te tjere s`behemi dot
Edhe pse si ata biem ne dashuri
Edhe pse si ata derdhim edhe lot

Edhe pse si ata bejme shamate
Dhe nuk ka ndonje cudi
Dhe pse si ata kthehemi von`ndonje nate
Dhe pak sherr me gruan ne shtepi

Se vertet rrime me pijanecin
Se vertet rrime edhe me kryetare
Por ne lexojme Lasgush Poradecin
Ndaj edhe jemi porta e pare

Ku njerzit hapin te ndalin
Ku dhe ne se nuk hyjne njerez
Njerez dalin
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:02 pm

DO BEJ GRUSHT SHTETI

Per gjokset kan`shkruar
Me mijra poete
Ne i kan`shijuar
E din`ata vete

Po shkruaj dhe une
Per nje gjoks si ftua
Qe na hapi pune
Qytetit dhe mua

Sa e shikoj pak
Bej me of e uf
Sec kam ven`merak
Vec nje her`ta puth

Te gjoksi i bukur
Syri se c`me mbeti
O kam per ta puthur
O do bej grusht shteti
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:02 pm

ENDRRA PARA GJUMIT

Bluzen do ta hap
Gjoksin te ta nxjerr
Me buz`do ta kap
Ta thith menjeher`

Me kok`do te zhytem
Do ta thith te tere
Edhe ne se mbytem
Hallall ta kam bere

Nen kemb`do kem boten
Ndaj mezi po pres
Te fut aty koken
Dhe pastaj te vdes
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:03 pm

ATE RRUGE KUSH E BERI
Rruges tende ne te presim
Kur kalon moj lozonjare
Nje nga nje te gjith`po vdesim
Ti se cave koken fare

Ti kalon e ne te flasim
Ti nje fjale nuk na flet
Folna moj se nuk te ngasim
Folna mos na ler te shkret

Rruges tende ne te presim
Kur kalon moj lozonjare
Mall e gjene do ta shesim
Mall e gje s`na duhet fare

Ne azil do te veme
Qe tani ne kete mosh`
Por nje amanet do leme
Asaj rruge mos kalosh

Se do cmendesh shum`te tjere
Shum`te tjer`dhe ne azil
Ndaj te llutemi dhe nje here
Asaj rruge me mos dil

Ate rruge kush e beri
Qe na beri te pelcasim
Imallkuar qoft`i teri
Ne qytet me nuk e qasim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:03 pm

NE NUK TE VJEN KEQ

Moj mbes`e Feritit
Je a s`je ne te
Gjer ne fund te vitit
Mua s`me gjen me

O veten do var
O ta ther me thik`
Do pyes me par`
Te vjen keq nje cik`

Ne nuk te vjen keq
Vetes do tja heq
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:04 pm

NUK JU GENJEJ

Atehere kur kam qene
I vogel sa nje kec
Ne dore kam shtene
Nje cupke gjasht`vjec

Te dy shkonim fshehur
E putheshim ne ashef
Hajde o c`te dehur
Me dukej goxha qef

Ne dyzet vite ndare
Edhe e kam kerkuar
Si dashurin` e pare
Shpesh her`e kam kujtuar
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:04 pm

CAST LAJTHITJEJE

Kofsh`ne jeten time
Si ato s`kam pare
Vate mendja ime
U bera i marre

Lekur`e lemuar
Akulli s`esht`gje
Kam per tu shkalluar
Po nuk i pash me

T`i kafshoj nga pak
Doren tua hedh
Te heq nje merak
Dhe mendjen te mbledh

Kofshe si ato
Une nuk kam pare
Prap ne se i shoh
Prap behem i marre
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:04 pm

.........


Me i miri un`nuk isha
Edhe me i miri s`jam
Por te dhash`shpirtin qe kisha
Qe tani me nuk e kam
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:04 pm

TANI

Do t`i kendoj bagetise
Po po do te behem Naim
Sepse njerezise
I ka humbur cdo gjykim

Bagetise do t`i kendoj
Se ato nuk me ngasin
Shume shum`do t`i duroj
Kur pellasin

Bagetise nuk i kendonte me kot Naimi
E dinte fare mire c`ishte njerezimi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi