Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 4 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:05 pm

TANI EDHE PLEQTE

Mes per mes qytetit
Me naze e ojna
Moj goc`e Nimetit
Leri ato lijna

Ne tani te pame
Bo sa qenke bere
Dhe nga mendja vame
Vame qe te te tere

Ti na cmende fare
Nuk po durojm`dot
Cdo nat`nen dritare
Po vijm`njeqind plot

Te duan gjith`djemte
Dhe burrat te duan
Tani edhe pleqte
E humben torruan
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:05 pm

..........

Mos me qortoni kur qaj
Mos me quani femi
Nuk qaj pse kam ber`faj
Po qaj se jam njeri
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:05 pm

DHE SOT E KUJTOJ

Nje puthje qe patem bere
Do ta kesh harruar
Se po shkon nje vit i tere
Dhe me s`je kujtuar

Ne me hile ti ma pate
Do te te mallkoj
Se nga puthja e asaj nate
Mendja me shkalloj

Se me dhe vetem nje puthje
Dhe ike me vrap
Sdi ce pate ate ngutje
Dhe su ktheve prap

Nje puthje qe patem bere
Dhe sot e kujtoj
Po me shkon nje jet`e tere
Dhe s`di pse jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:06 pm

.........

Me pyesin gjithmon`
Ku vete
Ku shkon
Kur me pyesin per cdo dite
Me e tmerrshme se cdo prite
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:06 pm

KETU

Te dashurosh
Ne kete mosh`
Kur thinjet kan`zbritur ngadal`
Dhe te guxosh
Te enderrosh
Sikur je djal`
Do flasin
Do ngasin
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:06 pm

KUR ME FTOI NE VALLZIM

Ne nje dasem u befasova
Nje plak me ftoi ne vallzim
Nuk e di pse shpejt u cova
Thua mbaja nje premtim

Doren mbi bel ma kaloi
Edhe syt mbi flok`t e m`i
Lot nga syri i pikoi
Qe e njihte vec ai

Dhe filloi te me tregonte
Pse me ftoi ne vallzim
Floket perse m`i shikonte
Ato ishin nje kujtim

Ajo kish floket e tu
Ndaj te ftova ne vallzim
Ndjeva qe ishte ketu
Edhe mbusha shpirtin tim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:06 pm

JEP NJE PUTHJE SI DIKUR

Pa nje puthje kush jeton
Dhe esht`kjo kaq e vertet`
Se kan`shkruar e prap po thon`
Esht`nje puthje sa nje jet`

Dhe ne shtrat te jesh semur`
Edhe vdekjen ke nje hap
Jep nje puthje si dikur
Dhe ne kemb`ngrihesh me vrap

Dhe ne halle te jesh futur
Dhe s`ke shpres`te gjesh dermsn
Si dikur jep nje te puthur
Edhe hallet shkojn`menjan`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:07 pm

PRAP DO TA NDJEJ KETE MALL

Edhe atehere kur te jesh plakur
Dhe te capitesh ngadal`
Prap do te te them sa te kam dashur
Dhe prap do ta ndjej kete mall

Po sot nuk di c`faj te kam ber`
Qe u largove pa u ndjer
Me fale gjith`boten e ter`
Ma more prap me le te mjer`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:07 pm

TE VISH ME AKREPIN

Akrepin ne tatuazh
Ne mend kush ta shpuri
Ate dit`cun kur ta pash
Thash me iku truri

Eja ti si ateher`
Eja ma bej qefin
Vec mos harro asnjeher`
Te vish me akrepin

Mos e harro ti akrepin
Tash e du sa ty
Dikur ti me hodhe grepin
Tash nga shkon se di
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:07 pm

MOS ME SHANI

Der` e dhomes kur troket
Dhe pas saj qendron nje djal`
Vrapoj dhe e hapi shpejt
Te gjitha atij ja fal

Ne ma quani mekat
Asnjeher`nuk e pranoj
S`mund ta coj dem kete shtat
Qe ai djal`te ma shijoj

Mos me ngani
Kur ngutem te prekem
Mos me shani
Kur puthem e qeshem
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:08 pm

MOS U BEJ KODOSH

Kur te pres e ti vonon
Mos me genje
Shpirtin pse po ma mundon
S`di ne shpirt a ke

Kur e di se sa te du
Pse nuk vjen te dera
Eja k`naqu ti me mu
Mos shko me te tjera

Ne me tjeter je ngatrru
Dhe ta dashurosh
Nuk te shkojn`keto me mu
Mos u bej kodosh
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:08 pm

HAJDE HAJDE MOJ DYNJA

Hajde hajde moj dynja
Sa keq mendjet kan`pesu
Kush bon mir`esht`budalla
Kush bon keq esht`i nderu

Hajde hajde moj dynja
Je bo pis krye dhe fund
Nuk te thon`me ejvallah
As ata qe ke perkund

Hajde hajde moj dynja
Ke ke puth te ka kafshu
Shkon sevapi badiava
Te ka myt ke ke shpetu

Mosmirnjohja ka zan`rranj`
Kush e shkul na bon sevap
Do t`i fal me nan`e bab`
Edhe shpirtin tim ja jap
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:08 pm

......

Nuk ka me endrra si me pare
Por brenga ankthe lot ne sy
Zvarritem rrugeve i palare
Floket pa krehur qe femi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:08 pm

ATEHERE NUK DO TE JESH KJO

Ne se te kerkoj nje te puthur me prano
Se atehere nuk do te jesh kjo
Por mbi nje shkop e krrusur cale cal`
Mbuluar nga rrudhat dhe floke te bardh`
Me buze te thara qe s`kan`c`kerkojn`
Me syt e futur thell`qe me s`enderrojn`
Se vec me pleq e plaka per rreth do te jesh
E ne k`ta syt e bukur drit` me sdo te kesh
Ne se te kerkoj nje te puthur me prano
Nuk ben mekat jo jo
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:08 pm

DHE CDO DITE SERISH DO TE VRAPOJME

Nga spitali dole ulur ne nje karroc`
Ti qe me mua vrapoje cdo dit`
Vall`kaq mizore te jet`kjo bot`
Apo keshtu e deshen perendit`

Mbi gjunj`nje fustan nuseje hedhur
Me ate fustan oh sa te prisja ty
Nje mall qe gjithmon`mbaja ndezur
E me ate mall te pres perseri

O e dashura ime pa fat
Dhimbjen tende ndjej ne cdo cast
Endrra te bukura qe thure plot
Befas tu kthyen ne nje karroc`

O e dashura ime pa fat
Dhimbjen tende ndjej ne cdo cast
Dhimbjen tende ne trup e kam
Ne karroc`je ti edhe un`jam

Por cdo dit`do te vrapojme
Karrocen tende do te shty
Te dua si me pare besome
Te dua se te desha vetem ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:09 pm

PA DASHURINE E PARE

Si valle se kisha harruar
Kur e takova pas nje kohe aq te gjat`
Nuk i thash`si je i thash`prap te dua
Dhe prap si i cmendur u bera ne cast

Po ajo bukuri kish mbetur
Po ai flok me rrica mbi sup
Vec dashuri e saj qe tretur
Ate qe kurr`nuk desha ta humb

Nuk jam i pari dhe i fundit s`jam
Qe ajo ndarje me dhembi shume
Ndonse nje grua sot e kam
Pa dashurin`e par`jam une
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:09 pm

ME KE MARREYUAR

Ti moj vajz`e bukur
Po me le pa mend
Her`me ben te lumtur
Here her`me cmend

Her`me qendron prane
Her`me iken fare
Her`si tramundane
Her`her`si manare

Her`me ndjek nga pas
Her`nuk te ze dot
Her`me ben te plas
Her`te qesh me lot

Her`epshet m`i ndez
Her`m`i shuan fare
Her`me zhvishesh vet
Her`si namusqare

S`kane te mbaruar
Keto qe tregoj
Me ke marrezuar
Ndaj dhe te duroj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:09 pm

LERE XHELOZINE

Mos u bej xheloze per mua
Se te dua
Si athere kur bisedonim
Dhe per dashurine kendonim

Mos u bej xheloze per mua
Nje tjeter s`kam dashuruar
Jam po ai
Si ne rini
I cmendur per ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:09 pm

AJO EDHE UNE PA FAJ

Sonte nuk me flihet
Vajza e vogel me qan
Sonte nuk me flihet
Si ajo edhe un`e vogel jam

E vogel fare ty te dashurova
Dhe nuk e dija djemt`si jan`
Nga qe te desha nuk them se u gabova
Por vajza e vogel me qan

E vogel vajza e vogel edhe une
Te dyja mbetur vetem ne shtepi
Qan ajo qaj edhe un`me shume
Te dyja vuajm`fajin qe ben ti

Nuk di ne se do vish por po te pres
S`jetohet me per vete ne mes esht`nje femi
Qe ajo mos qaj me duhet te mos vdes
Te pafajshme vuajm`fajin qe ben ti

Sonte nuk me flihet
Vajza e vogel me qan
Si ajo edhe un`e vogel
Si ajo edhe un`pa faj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:09 pm

MBREME

U grinda me gruan fare kot
Beja te flija por s`flija dot
Edhe ate s`e merrte gjumi
Dukej sikur mes nesh kish hyre lumi

O inat
Qe rri tek ky burre kaq nevrik
Edhe pse je vetem pak minuta
Te lutem ik
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:10 pm

MBETI VECSE NJE VEGIM

Ne rinin`nuk e shijuam
Ajo iku me nxitim
Dhe per dashurin`s`kenduam
Mbeti vecse nje vegim

Nje rini pa minifund
Nje rini pa diskotek
Erdh`e shkoi ajo pa gjurm`
Edhe shpejt e shpejt u tret

Aksion ish rinia jon`
Pun`kalitje pambarim
Ndaj u fik si meteor
Ndaj vec mbeti nje vegim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:10 pm

U KTHEVA TEK TY KORCA IME

Se kisha te leht`kur isha emigrant
Se jetoja pa i rene nje kitare
Jetoja pa kenduar nje serenat`
Nen nje dritare

Atje ku isha nuk kish serenata
Atje harrova te kendoja
Atje u thinja u rrudha u plaka
Per ty Korca ime vajtoja

Ndaj tek ty Korce u ktheva perseri
Vetem tek ty un`kendoj
Tek ty cdo serenat lind nje dashuri
Tek ty e ndjej qe jetoj

Ndaj tek ty Korce u ktheva pergjithnji
O dashuria ime e par`
Mallkuar te jem ne iki perseri
Mos me jep as vend per varr`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:10 pm

PO TANI KU JE MOJ MIKE

Si s`te merr malli per mua
Nje fjal`si s`ma con
Dikur me ke then`te dua
Tani cfar`ngatrron

Edhe castet kur me prisje
S`mundsha te vonoj
Thoshe se per mua vdisje
Kur nuk te shikoj

Edhe trupin kur ta prekja
Thoshe c`mrekulli
Thoshe me e mir`esht`vdekja
Sa te rroj pa ty

Po tani ku je moj mike
Me ke qeah e lot
Prap do ikesh si me ike
Ti me nje s`rri dot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:10 pm

LYPSARI

Ne dasmen tende erdha une
Si lypsar isha veshur
Vall`perse doja aq shume
Te te shihja ty te qeshur

Se buzqeshjen time vrave
Eh sa lot per ty un`derdha
Ne vertet per mua s`qave
Prap ne dasmen tende erdha

Kur te nisen me makine
Dhe diku do ikje larg
Ne mosh`isha me rinine
Por u bera plak ne cast

Neser ti kur te shikosh
Varg makinash funeral
Nje tuf lule te dergosh
Te dergosh per nje lypsar

Dhe atje ne varr i shtrire
Do te enderroj per ty
Ne vertet nuk ndjehem mire
Ne me pret kthehem tek ti

Se buzqeshjen time vrave
Eh sa lot per ty un
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:10 pm

LYPSARI

Ne dasmen tende erdha une
Si lypsar isha veshur
Vall`perse doja aq shume
Te te shihja ty te qeshur

Se buzqeshjen time vrave
Eh sa lot per ty un
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi