Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mallë....

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:29 pm

Qaj e qesh gloreta, se ti nuk je vetëm!
Une midis dy zjarresh, gjithë jetën kalova
Veç tek poezija, vehten tok e gjetëm
Veç në poezi, TY të dashurova.!!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:29 pm

Sa shume vargje shkrove, aq i madh je,
............zemër poeti, vargje, pa fund,
mos harro pas teje këtu çdo çast mua me ke,
në një tjetër varg nuk iki më unë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:29 pm

Nuk pse të ikësh, deri sa të dua!
Shkruajmë të dy tok, çmallemi veç pak
Ti një poetesh, "qe më ngacmon mua"
Unë vetëm shkruaj dhe vuaj si plak...........lol
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:29 pm

Mos harro se vetë ti dëshmove, i plakur je,
.........me thinja të bardha, si mali Everest,
ah harrova, çantën, mos e merr lëre përdhe,
të këputet trupi, bëhesh plot djersë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:30 pm

Dhe në u djersitsha, do ma fshish ti ballin
Do ma fshish ti gjoksin, që e kam plot mallë
Unë ngaqë të dua, nuk ta qaj hiç hallin
Do qaj gjithë lëkura, do më rjepsh të gjallë...........lol
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:30 pm

....Mire do ishte, por he jo aq afër,
nuk do kishte më mirë të të hidhja në lumë.
mos pastaj, ti më mban mua me hatër,
se hodha shaminë, dhe u zhduka unë.....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:30 pm

Nën shelgjet e lumit, ku buron një krua
Ia theshte biblili, siç ia thotë ai
Dridhej lauresha, fshehur nën nje ftua
përmbi valë të lumit, mbytej një shami......
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mallë....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi