Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Janari sërish do të vijë

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtë

Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:31 pm

Janari serish do vij
cdo gje do te jet njesoj,
po ne kete nenqiell ti e di
me ty duart s'do ti gershetoj.

Zemra kur t'deshiroj dridhje
do ja perseris pandare,
ne jete per cdo gje ka zgjidhje
por jo kethim per dashurine e vrare.

Rreth meje po kenaqet bota
edhe une kete do te doja,
por une merrem me gjera te kota
se ikja jote ka lene pasoja.

Kur te vij fjolle e pare
do te ndeze zjarr ne kamine,
qe ta ngrohe zemren e vrare
duke i folur per lumturine.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:31 pm

Rruges me shi
Binte shi konop
une ecja pa u ndal,
kur perpara me hop
me doli nje djal.

ombrelle a do ti?
- duke qeshur tha,
-dua ,dua po si!
n'cast zemra n'dysh mu nda.

E lagur kudo
trupi me vizatohej,
dhe shpirti nudo
me lexohej.

Se kete gje se prisja
qe ne mot me shi,
ne vend te ftohjes
te fitoj dashuri.

Floket e lageta
nga syri mi largoi,
me fjale te pakta
deshiren ma tregoi.

- Rruges me shi
do ecja paskaj,
me ty dashuri ,
ombrellen t'ta mbaj.
fara
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:32 pm

S' ka dashuri ne bote
Beme shume fjalosje ,
Cdo fjale plagosje ,
Definitivisht fundosje ,
Dashurise si kemi lan
As shenje as nIshan.


Nga kjo dashuri e kryer ,
Me mbeti zamra e thyer,
Mendja e zhgenjyer,
Dhe shpirti qe me thote
S'ka dashuri ne bote.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:32 pm

Dashuri utopiste
Vetem per nje prekje
Ti me zemer egoiste,
Lidhjes i dhe vdekje
Do dashuri utopiste.

Vuajtjen se ndieve
Nuk i besove as lotit,
Lidhjen e nderpreve
Si te ishe azrail i zotit.

Posesiv mos u bene
Te lutem ne toke zbrite,
Grusht i ke dhene
Zemres qe te do ne infinit.

Do't dal te bisedoj
Dhe dikend ta prek ne krah,
Keshtu bejne njerezite besoj
Se dashuria eshte tjeter cka.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:32 pm

Agjenti 007
Si gjithmone ne fillim
pikenisja eshte nje shikim,
ne nje ndej e kam pikas
zemra ime i shkoi pas.

Do jesh e ime mendova
te bej plane fillova,
jo per shaka, por prej s'verteti
bera nje karte identiteti.

Si agjenti zero zero shtate
mblodha cdo informate,
mu be e dashur kjo pune
se zbulova eshte e njejt si une.

Lokali qe i pelqen
aktori zemren qe ta rremben,
muzika qe per veti e bene
gjella qe me qef ka ngrene.

Predispozitat i kam
qind per qind i sigurt jam,
i armatosur keshtu
zemren kam me ja fitu.

Tek syte e saj verej
cdo gje qe une rrefej,
lirshem ne shpirt i futet
mua te flas me ngutet.

Dhe per shume pak kohe
ne fytyren e saj diellin shoh,
doren me dore ja mbaj
edhe puthja erdhi pastaj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:32 pm

Ti medoemos
Ti shpirt medoemos
duhet te dish, se ende te dua,
zemra ime ka vendos
tjetri mos te jet ,me mua.

Qe kur shkove mu kanos
smundja e keqe ,melankolia,
por me force e kam varros
se i ushqej endrrat e mia.

Une shpirtin se kam ,,ajros''
aromen e puthjes tende e ruaj,
por ti do te vijsh medoemos
ndjenjen e fort me ty ta shuaj.

Sinjali i zemres thote ,,sos''
dua kete mesazh ta kuptosh,
bera , dhe do bej c'mos
vetem prape te me kerkosh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:33 pm

E pa lumtura e lumtur
Mes kater mureve vetem
Dhembjes i them dil
Qaj, shfryhem cmendem......
Bej gum plote endrra qe lodhin
Ne mengjes me grim
Buzeqeshje
Dal para botes
E palumtura me e lumtur
Jam une
Nete me dhembje
Dite plote gezim
Jashte harmoni
Brenda turbullire
Deri kur s'e di
Dhe s'ka me rendesi
Une keshtu jam mesuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:33 pm

Konrasti ne dhome
Nje loje ne qiell, diku
me zgjoi nga gjumi, me ka frikesu,
rrufeja eshte marosur
vetbesimin na ka varosur.

Por per fat te mire s'isha vete
degjoja frymemarrjen tende ,te qete,
nga levizjet e mia u zgjove
me ngrohtesi ,me pushtove.

C'po ndodh jasht ,me s'po ndjek
se buza buzen ,ka prek,
shkendiat e rrufese ne cdo cast
ne dhome krijojne kontrast.

Here bejne drite, syte na flasin
here eshte terr, duart rreshqasin,
prekin zemrat tone thelle
njeri tjetrit dashuri i ka mbjelle.

Per nje jete te tere, siguri,
mos t'na ndaj asnje stuhi,
se nje dashuri te vertete
s'mund ta shkaterrojne rrufet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:33 pm

Sherbtore e shpirtit
Shpirti flet
Une shkruaj,
S'pyet per vend
As per kohe,
Une cdo here ,e gatshme
Si ushtari per lufte.
Por rruges perse flet?
- e pyes.
- Eshte vetem per ty
- Me jep pergjegje.
Nje poezi
,per nje degjues,
E thene pa ze
s'ka shkrim,
Vetem premiere
S'ka perseritje
Kenaqem,
Dhe me dhimbset
Qe shkoi huq,
Por ja duroj nazet ,
Se e di,
Jam vetem sherbtore
E shpirtit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:33 pm

Hape deren kont
Si kont i bukur je
shpirtin plote ngrohtesi,
keshtjelle zemren e ke
te jem brenda desha dje.

Edhe sot kam merak
keshtjelles t'ja hape nje parmak,
ngrohtesine tende ta prek
te shijoj puthje per dreke.

Une do te pres bore ,e shi
ndryshe me s'mundem e di,
do te te pres sot ,e mot
kete zemra ime me thote.

Jeta ime deri sa te perendoi
endrren do ta deshiroj,
njehere do ta hapesh deren kont
te kuptosh se te dua fort.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:33 pm

Ty, qe moti te deshiroj
Sont lotet po me verbojne
njeri tjetrin ,duan ta kalojne,
s'bene pune mendimi logjik
sonte arsyeja nga truri m' ka ik.

Sonte dua me tu pergjeru
t'me mundesosh vetem me't shiku,
nje cast sekond vetem pak
kete deshire t'zemres me flake.

Do't ndriqoj per ty apostafat
dhe me deshire do beje mekat,
sonte c'do zemra do bej me gjas
le te jete cka do fati pas.

Por vetem sonte ta dijsh
se e nesermja cdo gje prish,
se lotet kur te me ndalen
qetesise ti falen;

-Trurin arsyeja ta kap
s'do ta bej me asnje hap,
se do t'me vije turp t'pergjerohem
se s'dua te turperohem.

Por po ndodhi sonte c'me do zemra
humbese do jem une si shume femra,
por edhe zemren nese nuk e degjoj
s'mund te them se do te fitoj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:34 pm

VALLËZIM I LEHTË

I ke vështruar ndonjëherë fëmijët
kur vallëzojnë të kapur përdore?
Apo të dëgjosh zhurmën e shiut
kur bie përtokë?
A e ke ndjekur ndonjëherë
fluturimin e çrregullt
të një fluture?
Apo të vëzhgosh diellin
atëherë kur nata po zhduket?
Do të bëje mirë ta ngadalësoje hapin.
Mos vallëzo kaq shpejt.
Koha është e shkurtër.
Muzika nuk do të zgjasë përgjithmonë
E përshkon çdo ditë
fluturimthi?
Kur pyet "Si je"?
e dëgjon përgjigjen?
Kur dita mbaron
shtrihesh në krevatin tënd
me qindra pyetje të njëpasnjëshme
që të vijnë ndër mend?
Do të bëje mirë ta ngadalësoje hapin.
Mos vallëzo kaq shpejt.
Koha është e shkurtër.
Muzika nuk do të zgjasë përgjithmonë.
I ke thënë ndonjëherë birit tënd
do ta bëjmë nesër?
pa e vënë re
nga nxitimi,
keqardhjen e tij?
E ke ndërprerë ndonjëherë lidhjen,
me një mik të mirë
e cila ka përfunduar
sepse ti nuk kishe kurrë kohë
për t'i telefonuar e për t'i thënë
"Tungjatjeta"?
Do të bëje mirë ta ngadalësoje hapin.
Mos vallëzo kaq shpejt.
Koha është e shkurtër.
Muzika nuk do të zgjasë përgjithmonë.
Kur vrapon kaq shpejt
për të arritur diku
humbet gjatë rrugës kënaqësinë e të shkuarit atje.
Kur shqetësohesh dhe vrapon gjatë gjithë ditës,
është si një dhuratë e pa hapur
kurrë... E flakur tutje.
Jeta nuk është një vrapim.
Merre më shtruar
Dëgjoje muzikën
Para se kënga të përfundojë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:34 pm

PAMJE

Rrezja e fundit shket mbi akull
nata zallit ze pusi
Acarohen gushekuqet
shkarravitin qiellin gri

Prej flokut t'bores mbi borige,
c'u kerlesh bejka e malit
Fryn veriu,erret bjeshka,
ne kulle shkrep guri i strallit

Ulerin ulkonja shpatit,
dridhet purteka e trines
Pranvera si gishteza
fle n'gonxhen e rozmarines
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:34 pm

Ajo femer tjeter
Ajo femer tjeter eshte me fat
kur do doren e zgjate,
te ledhaton shkakton stuhi
e mbush zemren plote kenaqesi.

Deshira zemren ma bene ferr
e ajo tjeter me shumice puthje merr,
puthje qoft per mire mengjes
e une per nje puthje vdes.

Edhe nje keshille te mire
qe dikur ma ipje me deshire,
do te doja dhe tash vertete
por ti nga rrethi im je tret.

Ajo femer tjeter i ka te gjitha
e une ec,i si mbi hitha,
me djeg ,se pa meshire
rreth meje u be eresire.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:35 pm

Ti je si poezi
Me ty djal
s'ka perpjete ,s'ka mal,
s'ka acar, s'ka stuhi,
ti me jep vetem miresi.

Ti je si roman i ri
cdo flete, ka risi,
me ty nuk ka tabu
cdo gje ti bene, per mu.

Ti je si nje poezi
qe shpirtit i jep kenaqesi,
cdo dite varg te ri thurr
lutem, mbarim t'mos ket kurr.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:35 pm

Mengjesi ne vaj
Desha me't perqafu kete nate
shpirti im,
ne terr doren kam zgjate
pesova zhgenjim.

Nen jastek doren e futa
ndjeva trishtim,
nga kjo gjendje u tuta
mbeti vetem shtrati im.

Zemra nisi te qaj
se ndala dot,
mengjesi me gjeti ne vaj
dhembje plote.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:35 pm

Trekendshi
Ne trekendsh jemi ne
edhe sot, njesoj si dje,
ti asaj i shkon pas
kurse une per ty shpirtin vras.

Situata tragji..-komike
une e ti ne gjendje statike,
eshte ky rreth vicioz
vetem ajo ne kete valle po loze.

Do te doja ti hapesh syte
se po te jap shansin e dyte,
ndoshta edhe shansin e trete
por dije s'te pres per jete.

Theje kete vorbulle ti
te lutem keto rreze dielli shih,
nga zemra ime qe dalin
dashuri te sinqert te falin.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:35 pm

Zemra ime nje koral
Zemra ime nje koral
ti notues me klas,
nuk te thash - ndal!
kur me erdhe pas.

Ti me preke, me butesi,
butesia nga zemra me doli,
debora rreth nesh u shkri
asnjeri asgje nuk foli.

Tash me shtrat i but
zemra jote u be,
zemer koralja aty u fut
qe te mos dal kurr me.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:35 pm

Kur zamra vendos
Ishull , vetem ,ne te dy
rreth nesh lule me arome,
mbi qiellin me yje pa kufi
dhe nje zemer qe thoshte - dashurom.

Rreth meje njerez plote
por vetem une shijoja kete bote,
e marrosur humbjen se prita
por nje dite rrash rreshkita.

Nga humbja kisha frike
se nuk te kam me - o mik!
por kuptova se jam ne rrezik
se zemra me tha -une me te do ik!

Tash une vetem bej sehir
e nenshtruar nuk ndihem mire,
zemra portat ka fshire
shpresoj fund te jete i mire.

Kur me urdheron t'te therrase
me fjale rend e godas,
ai, na ka lene! - me bindje i flas
ajo me thote - e dua pa mas.

E di, o mik! - i zemres sime
ajo perdite, behet me trime,
te pret mbremje, e agime
se nuk do te jete jetime.

Dije ,po u ketheve djal
s'do te pres te thuash - me fal!
veq kenaqesi shpirti pa u ndal
zemra ime ka me't fal.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:36 pm

Pamje e trishtuar
Rrinim ne park
une dhe motra, nje dite,
vura re se rreth e cark
nje vajze po shetite.

Mbante canten pjerrtas
ne dore liber ,sikur lexonte,
as majtas, s djathtas
vetem drejte te ec ,vazhdonte.

Ne doren tjeter kish
nje send si gershere,
perpara kaloi serrish
por asgje pa bere.

Ne sy me ka rene
kjo shetitje e c'regulluar,
c'eshte kjo vajze ce ka zene?
- cenka e pa rehatuar.

Thashethenat thone.................
s'dua ti permend ketu,
por vajza me 'kupton
realitetin s'mendet me dallu.

S'munda me duru
qohemi ! - motres i thash,
qendres kur i jemi afru
ate vajze ,prap e pash.

Kafeneja, meshkuj plote
jashte ne qiell te hapur,
ekrani perpara ,jo kote,
mania e serialit i ka kapur.

,,Jete e hithur '' ne ekran
eshte Kosovari Mehmet,
por ne tjeter ane
jete e hidhur ,e vertete.

Vajza perball tyre ri
behet sikur lexon,
u ndieve keq perseri
se eshte pamja qe trishton.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:36 pm

Silueta
Ishte vetem siluete
shpirti im i shkoi pas,
u ndjeva shume ne siklet
me fal! - vetem kete thash.

Me besoni ishte e njejt
si e njeriut qe doja,
por atehere krenaria vet
s'me la pas ti shkoja.

E quditshme kjo jete
dikur munda ,por s'desha e di,
e tani ne cdo siluete
zemra te sheh vetem ty.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:36 pm

Vjeshte e vone
Eshte e bukur vjeshte e vone
me te dashurin ta shikosh,
gjithandej syri vetmi shikon
por ti do qe te flutorosh.

Por ndien trishtim
edhe frike ngapak,
kur je vetem ne shtegetim
me pamje vjeshtore perqark.

Se kur shkel mbi gjethe
qe deri dje kishin jete,
ne zemer me hyjne ethe
se e shoh nje te vertete.

Edhe dashuria keshtu
shkilet kur mbaron,
vjeshten me nuk e du'
se kete padrejtesi ma kujton.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:36 pm

Punove me skenar
Parajsen e solle gjan
para kembeve te mia,
u shendrove ne shatervan
nga buronte brishtesia.

Asgje nuk kerkova nga ti
por kisha ne cdo kohe,
puthje plote embelsi
krahu qe te me ngrohe.

Me shendrohej ne mzike
cdo mbremje plote fines,
dhe vallezoja pa frike
se realiteti me ipte shprese.

Por nje dite s'morra ftese
qe te vija ne parajse,
me the me kujdes
- atje eshte tjeter vajze.

Punove me skenar
ku ne fund vdes dashuria,
ndergjegja s'te ka vrare
se loze me ndjenjat e mia.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:36 pm

Jeta eshte per mjeshter
Cdo hap qe ke bere u tret
vetem e sotmja eshte jete,
e ardhmja nuk ekziston
deri qe moment kur e jeton.

Shume pak njerez ne bote
dijne te jetojne ''sot'',
e kaluara i ka zene peng
jane plote me hall e breng.

Disa kane bere plane per jete
i kane shkruar ne nje flete,
per ta arritur kete cak
duhet derdhur mund ,e gjak.

Jeta nuk do genjeshter
por te jesh nje mjeshter,
ne kete moshe e di
t'dish t'jetosh eshte mjeshtri.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:37 pm

Hipoteka
Dora jote kur me ka prek
zemren e vura ne hipoteke,
te pastert pa asnje beng
ne tavoline e lash peng.

Pa stuhi, acar, e balte
vetem embel, vetem mjalte,
ish kjo loje me rulet
qe sfidon dhe vret.

Toke e qiell u vertita
pa dalluar eshte nate , a dita,
kur u kefilla ,syte i hapa
tani me isha prapa.

Ishte ritmi kosmik
- sa jetova me ty o mik!
pa zemer mbeta nderkaq
se hipoteka do haraq.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi