Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Janari sërish do të vijë

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:43 pm

Dashuri me celular

Nje jehone dashurie
cdo here ne mesnate,
permes celularit
me futet ne shtrat.

Si llava nga vullkani
ndjenjat i vershojne,
nga zemra e zjarrte
drejt buzeve i shkojne.

Futem ne kete zjarr
me deshire digjem,
me ore te tera
nga celulari nuk hiqem.

Dashuri deri ne dhembje
sinqerisht me ofron,
te lutem kush je?
perse nuk me tregon?

Heshtjen e nderpren
thirrja e re ne mesnate,
por e ndiej nje dite
doren ka me ma zgjate.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:43 pm

Genjeshtari tipik

Goja jote ka hesht
si natyra ne kete vjeshte,
por vetem dite me pare
ta ndala hovin genjeshtar.

I thash vetes, me se fal
genjeshtren se duroj me djal
me pyete; - vertete keshtu kam thene?
dhe me kaq e kemi lene.

Per cudi nuk u mundove
veten fare se mbulove,
ndoshta je lehtesuar
se cdo gje ka perfunduar.

Takimi i fundit ishte dje
por si njerez u pam ne,
koke kethyer pa zemerdridhje
se kjo ish lidhje pa lidhje.

S'mund ta shihni kete pejsazh
qe ka shpirti im tash,
por cdo detaj vjeshte qe shikoni
ka shpirti im me besoni.

Dhe dua ta dini ju njerez
une shoh mire pa thjerrez,
por nga dashuria e verbuar
realitetin e kam pranuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:43 pm

Momentin jeto

Ishte motoja jote
momentin jeto,
zemra e dashuruar besonte
eshte e vertete kjo.

Rreth nesh fatkeqesia
njerzite i fut ne rrjet,
kurse mua dashuria
me mbushte me jete.

Cdo gje nga vetja dhash
ky cast fund te mos kete,
te ardhmen e pash
me nje dashuri te vertete.

Une tani e kuptoj
kete sllogan te mjere,
por ti nga fillimi e dije besoj
se fundi do te vij nje here.

Tani kur shpirti kerkon
te perjetoj kete cast,
te lutem eja thuaja ti
se per ne s'do kete tjeter rast.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:43 pm

Tavolina e dashurise

Shume u deshprova
kur hyra ne kafeteri,
se shoqerine se takova
edhe pse ram ne ujdi.

Por me sy duke kerkuar
te pash ty djal,
me shishe birre rrethuar
tymoje perreth pa u ndal.

Hiq trishtimin qe s'me pelqeu
te tjerat ne toke me kane rrezuar,
shpirti me refeu
ky djal po vuan.

A bene te ulem? - thash
po papritur leje e kisha perball,
ne syte e tij reagim nuk pash
ishte i humbur, si ne perralle.

''Desha te me ngroh
nisen nga goja fjalet ti dalin,
- por neperke ishte ajo
e ato vetem helm falin''.

Permes syve te tij
i thash zemres se vrare,
e di duket marrezi
te dua qe nga sekonda e pare.

Doren e shtrire ne tavoline
me force ja shtrengova,
ja percova energjine
reagimi ish ai qe kerkova.

Me shpejtesi doren terhoqi
dicka i ndodhi ndjeva pastaj,
por neperken nga goja se hoqi
kjo ishte nate e fundit e saj.

Ja lemova shpirtin cdo dite
te sherohej pakez prita,
ne syte e tij kur pash drite
qellimin e arrita.

Ne tavolinen e dashurise
rezervimin kemi gjithmone,
aty pandare i peshperise
ketu u lidhe fati jone.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:44 pm

Dhoma muze

Netet e gjata sa amshimi
cdo sekonde dhembje dhuron,
me duket s'do vij zgjimi
qe njeriut rrugen ja tregon.

Dhoma ime shendrrohet ne muze
muri i pare ka dashuri plote,
une e ti jemi mbi re
goja jote; - te dua me thote.

Muri i dyte dhembje ka
zemra ime vetem, dhe bosh,
me te miren ty ta dha
keshtu e zbrazet ,asgje se josh.

Muri i trete s'ka pikture
as drite, as rruge, eshte terr
te ardhmen s'do te shoh kurr
dhash dashuri ,gjeta sherr.

Dhoma ime rreth vicioz
nga muri tek muri ,jo rruge e gjate
kjo nuk futet nen rogoze
ne njerin e lumtur ,ne tjetrin e ngrate.

Muri i katert ka dritare
e cel dhe zotit i them;
me shpirt te humbur fare
pakez qetesi dua te kem.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:44 pm

Viti i ri 2010

Viti i ri ishte shkas
mengjesi bashke na gjeti,
nga nje janari e pas
bashkejetesa na mbeti.

Bashkejetesa eshte trend
ne tham ; - pse jo,
cdo gje eshte ne vend
te dua, dhe me do.

Nje buke ndanim
dhe flenim ne nje shtrat,
ne nje vend mbanim
rrobat dhe te gjitha gjerat.

Nje dite doli nje pacartesi
e kaluam shume lehte,
por dilnin tjerat ne vazhdimsi
u gjetem ne hall te vertete.

Kishim te njejtat deshira
per te ardhmen tone,
por dallonte menyra
drejt realizimit qe na qone.

Te ri dhe plote jete
nuk leshonim pe,
ne shtepi ndodhi nje termet
me nuk bashkejetojme ne.

Dashuria si qelqi i thyer
ne hapesire u tret,
ne origjinal per ta kethyer
s'ka shans ,ne kete jete.

Mendja dhe shpirti im
jane ne lufte qe kur ke shkuar,
bashkejetesa ishte gabim
vetem na ka ngaterruar.

Sot eshte 28 dhjetori
nje mesazh dua te te dergoj,
se po afrohet nje vjetori
por emailin tend se posedoj.

Por ne ora fiks 12
nje deshire do ta kem,
futurimthi te vish, shpejt
deshiren e shpirtit te ta them.

Se shpirti i minuar
nga deshira qe vershon,
pa ngurim te kish treguar
sa shume te deshiron.

Dhe ne fakt po vuaj
qe ne vitin e ri 2010,
vallen e dhembjes do luaj
se humba dashurine e vertete.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:44 pm

pas vitit te ri
Depresion e merzi dallova
pas festes se vitit te ri,
tek nje e moshuar kur bisedova
se tha; - kjo esht vetem per te ri.

Se femi e te ri
behen te medhenj rriten,
kurse per ne faqezi
per ne vitet nderpriten.

Se cdo vit i ri tregon
vdekja eshte duke u afruar,
me erdhi keq se keshtu mendon
u perpoqa per ta lehtesuar.

Pergjegjen e kisha qe me pare
i thash duke shpejtuar;
- veq i vdekuri kohen e ka te vrare
koha si ece eshte ndaluar.

Eshte mire te eci koha
per cdo kend keshtu eshte jeta,
kete shpirt sikur e ngroha
pak gezim ne syte e saj gjeta.

I thash ne vazhdim
nese jeten e kalon mire,
s'duhet te jete trishtim
te jesh gjyshe, eshte deshire.

Mendoj nese ne jete bene
cdo gje ne kohe ,e te duhurin vend,
asgje peng s'ke lene
edhe pleqeria vie ne rend.

Ju uroj pleqeri te gjate
edhe shendet te mire,
mendoj se jeni me fat
dikush s'ka mundur, ka pasur deshire.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:44 pm

Unaza vizatim mbet

Modelin e unazave vet
e bere me perkushtim,
the; -do ta mbajme per jete
dua te kete nje kuptim.

Zemer plote e shikoja
vizatimin me gravure,
sy hapur e enderroja
ne gisht si me rri bukur.

Dy zemra qe bashkove
vetem ne leter kane mbet,
te arepunuesi nuk i qove
se fejese nuk do te kete.

Ti kishe shpirt artisti
parajse me ke ofruar,
por ndjenja prej avanturisti
nga une te kane larguar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:45 pm

Si asteroid

Ti je si asteroid i vertete
drejt meje je nisur me shpejtesi,
por nuk eshte data trembedhjete
as e premte sakt e di.

Rrezik te shkruan ne sy
le pas vetem shkretire,
shume vajza pas ndarjes nga ti
jane keq ,nuk ndihen mire.

Por une zemren se kam makine
ta perplasesh mal e koder,
as nuk eshte bere me plasteline
ti ta shendrosh ne loder.

E di ti je si asteroid
por je nise ne rruge te gabuar,
te do shpirti risi, e sfide
por te nuk ske per te zbatuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:45 pm

Ajlla

I bukur emri Ajlla
se kisha degjuar ne jete,
trupine sikur zana
floke te zeza me gershete.

Kur e shikova humba
fluturova ne parajse,
u afrova por nuk munda
asnje fjale te flas.

Kam bukuri shpirti
si pamja ne bregdet,
por zoti trupine nuk ma rriti
as hijeshi syri ne te mu tret.

Ku te marr guxim
ti them fjale dashurie,
si ta luaj trimine
prane asaj bukurie?.

Por sikur mos ti them
do t'me mbete pike,
perjete peng do te kem
ta mallkoj veten se pata frike.

Ajlla gershete zeze
kam dileme te vertete,
dashurine qe kam ndeze
te ta them a ta shuaj vete?.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:45 pm

Nuk di perse shkrova?

Shpirt femie
qe llastimin preferon,
zemer femre
qe di,por nuk dashuron.

Me shume se
gjysem jete jetuar,
si drenushe ne mal
nga shushurima frikesuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:45 pm

Zemren nuk mund ta nderroj

U ngrrite dhe xhupin morre
me le vetem si jetime,
ne ate cast rane rrebeshe
te forta mbi zemren time.

Ishte ishull kjo banese
e izoluar nga bota mbare,
ne cdo kend a kethese
kish sende qe bashk i kemi ndare.

Ne mengjes kam vendos
baneses ti jap pamje tjeter,
muret me ngjyre tjeter i ka ngjyros
asgje te mos gjasoj me ate te vjeter.

Shtratin dyshe e hoqa
nje model tjeter bleva,
ne cdo aspekt u perpoqa
por per mund te bere s'u shperbleva.

Se zemren nuk e nderrova
andaj asgje nuk me ngrohe
mbi imazhin qe krijova
imazhin e vjeter shoh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:46 pm

Le te bjere shi

Shi i forte po bie
mbi zemren time te mjere,
kur me iku ajo force magjie
zemra me thote le te bjere.

Ftohte le ta kem
kur mos t'me vij vera,
pasi me nuk dallohem
mes qindra te tjera.

Nje e vetme ne bote
isha per ty dikur,
le te bjere shi mbi mua sot
se me nuk jam e lumtur.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:46 pm

14 Shkurti

Si ushtar i plagosur rende
rrezohem ngritem vend pa vend,
ne jeten time pafundesisht ky ritual
jeta ime keso dite me fal.

Me do shpirti nje pike uje
etjen per dashurine tende ta shuaj,
ndoshta tani per 14 shkurt
nje fjale te embel nje prekje te bute.

Mos shpreso kot rri urt
me thote koshienca se me 14 shkurt,
merre dhurate kush duhet fort
e per dashurine tone u be nje mort.

Me sakt varrose ti dhe ke ike
une shikova edhe kur morra thike,
qe ishte fjale por rende peshoj
mua si ushtarine per toke me rrezoi.

Bota mbare do merre dhurate
e une do te jem duar thate,
zemer pa prekur buze pa shijuar
14 Shkurti per mua s'ekziston eshte shuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:46 pm

Retrovizore

Jeta ime nuk eshte akullore
e embel qe sjelle kenaqesi,
por te shikoj ne retrovizore
kuptoj se nuk me duhesh ti.

Tjetren e puthe e ledhaton
bote e ashper mashkullore,
por mua kjo nuk me trishton
se je prapa te shoh ne retrovizore.

Dhe nuk me dridhet qerpiku
qe te desha me zjarr femre,
por die se deshira me iku
s'meriton respekt femre.

Vetem sot vozite ngadal
te pash prapa prore,
do marre gas une mbaj fjale
s'do te te shoh as ne retrovizore.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:46 pm

Ishe diell

Duke ecur kur te shikoja
trupi yt diell me dukej,
mijera rreze ne hapsire dalloja
nje pjese e tyre brenda meje strukej.

Merrja ngrohtesi, drite, dashuri,
vazhdoja rrugen pa thene fjale,
fluturoja nga gezimi per cudi
kete gje se dije ti djal.

Gjithe boten mund ta doje
te ndaje ndjenja me cdo kend,
por shpirtin tim nuk e lendoje
aty dielli kishte zene vend.

Ish e bukur, fenomenale
pa strese, xhelozi, paranoje,
ndoshta per dikend jo reale
por ndodhi keshtu, dhe nuk ish loje.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:47 pm

C'te bene ajo?

Te ka lidhur me zinxhir
je bere rob i saj,
para botes e mbulon mire
por mua s'me mashtron e di.

E dashur ,zemer, gjithsesi ,po,
jane fjale qe bota i degjon,
cdo enderr qe sheh patjeter e do
ti si sherbetor ja ploteson.

Me mua nuk ishte keshtu
kishe fjalor te pasur ishe mbret,
c'te bene ajo te di du'
pasi qe shoh se tani pa tru ke mbet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:47 pm

Mendoj.........

Lojen e nise ti
u ndeshkova une,
sinqerisht dua te di
eshte e ndersme kjo pune.

S'dua diplomaci
keshtu si jam me pelqen,
nuk dua as dinakeri
kete ne cdo hap e gjen.

Inatin menjane e hoqa
njerez te lumture dua,
poe pergjegje te gjej u perpoqa
dikush a u diskriminua?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:47 pm

Do doja....

Egoizmin ta flake
zemra ime te ndiej,
jo uje, por te kete gjak
por kete ilaq se gjej.

Si zbutet zemra s'di
nje cast te tille do e doja,
te me perfshinte kjo mrekulli
me te perjetesisht do jetoja.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:47 pm

E pranoj


Fillimisht te shikova me pahir
vibracione kishte syri ngjyre deti,
vazhduam shikimet me deshire
ne kete moment koha mbeti.

Ne kete cast toka nuk ka levize
as makina, as fleta ,as edhe nje njeri,
u ndal edhe e lehta puhize
u ndal cdo gje, ishim vetem ne te dy.

Po te vdisja ne ate cast e pranoj
s'do ndieja keqardhje, dhembje,as frike,
parajsen truri dhe shpirti shikoj
nga kjo lumturi nuk desha te ik.

E kuptova, e ndieva, se erdhi
hyri ne deren e zemres e paftuar,
rreth meje ne mua magji derdhi
e pranoj jam e dashuruar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:48 pm

Pa titull

S'me pyet zemra shtegton
here mes lulesh, here mes yjesh,
i them ty kush te duron
qetesi nuk do te kesh ?

Me ve gishtin ne buze
sikur shshshshsh me bene,
s'me rrihet me nen bluze
mjaft aty me ke lene.

Po te zuri shiu, uragani,
i them une do vuaj,
me kethen; - jam e rritur tani
dhe me fjale mos luaj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:48 pm

EVA


sa te mira jane bijat e Eves.
eva u krijua ne kopshtin e Edenit , dhe si e tille eshte e persosur
te buta , te embela,delikate, te bukura, dhe kaq te deshirueshme
femra eshte imazhi shpirteror i persosmerise
kur shoh nje vajze ,mrekullohem
krijese ideale , eshte vete dashuria , te dashurohem
mashkulli eshte i eger ,nga natyra i panenshtruar
ne shkretetitre u krijua,eshte i haruar
eshte eksplorator , per lufte i gatuar
eshte nje kalores , nje rembyes i dashurise
i pelqen te jete i lire ,i prere per hapesire
zemra e mashkullit
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:48 pm

Do jetoja keshtu

Ne cdo kopesht ku lule mbjelle
une shkoj i marre ere,
me nxejne zemren si te ishin diell
u rikthehem disa here.

Do jetoja cdo dite keshtu ,perjete
duke mbledhur ne kopsht lumturi,
ne kete bote nuk shoh te tret
eshte bukur, eshte madhshti.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:48 pm

Fqinja

Do te vdes ,aman
e s'do ti them kam frike,
fqinjes se e kam gjan
se dua t'me kete mik.

Ajo flete une se degjoj
se nderkohe ne vete flase,
cka ka thene asgje skuptoj
fjaleve te saja u shkoj pas.

Kur ngaterrohemi qeshim
pyetjes qe me bene cfare ke,
me djallzi syrin shkelim
s'te kuptoj ,se e zgjuar je.

Fqinja ime bukuroshe se di
se kete zemer djaloshare,
do ja falja me kenaqesi
pa hamendsuar fare.

Dite e nate ne mendime
me shkon kot rinia,
se nuk kupton fqinja ime
tek une eshte dashuria.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 2:48 pm

Ndihem super me ty

Ti i vure tampon
syve te mi,
s'frekuentoj tjeter zone
vetem ku je ti.

Ne krahet e tu
une ndihem super,
ne shtepi me trup kam shku
shpirtin ta kam lene ne ,,dere''.

Dhe do kethehem perseri
trupit jete ti jap,
te shijoj dashuri
vallen e te lumturve ta kap.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Janari sërish do të vijë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi