Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jeta

Faqja 5 e 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:25 pm

Ne vend tuajin...


Me marin me te mire edhe keta,
duan te sillen sikur ata,
me thuan fjale dhe me ledhatojn,
vendin boshe ne zemer qe kam,
duan ta plotesojn.


Me thote gjyshja sikur ti nuk ka,
sic me thoshte nena kur puthja ne balle,
me ledhaton gjyshja sikur nena ime,
me ngjall ne zemer mija kujtime.


Me keshillon xhaxhi sic bente babi,
me mere per dore qe t'i vizitojm tek varri,
por une atje te shkoj nuk mund te duroj,
se do doja te hy ne dhe me ta te qendroj.


Me thuan te familjes sa mire po gatuan,
une ua kthej - nena me ka mesuar,
me pregaditi per kete bote,se ndoshtae ka ditur,
do te ikte,do na linte kur une te jem rritur.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:25 pm

FOTOGRAFIA YTE

Duke kerkuar dicka tjeter,
tek gjerat qe i mbaje kujtim,
nga koha e vjeter,
ne fotografin tende qellova,
ate kohe me malle kujtova...
Sa e bukur ajo fotografi,
sa shkelqen ai syry yte i zi,
e ajo fytyr engjellore,
dhe ata buze gazmore...
Papritmas loti me doli nga syry ime,
pse dreqin pash ate fotografi,
dhe tani persesi tek zemra ime erdhe ti,
dhe une fillova te beje fantazi...
Sa malle kam te te shohe edhe nje here,
te te puthe per te fundite here,
se buza ime me eshte thare,
dhoma ime me duket si varre...
flase me foton tende une,
te mare pran vetes kure bie ne gjume,
te them fjalet qe s'arita te ti them,
por kote....se ti me nuk vjen....
s'me ka mbetur asgje ne jete,
pos nje fotografie qe nuk flete...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:25 pm

Me thuaj...Me thuaj nje fjale,para se te shkoj,
le te jet e hidhur,dua ta ndegjoj.


Me puthe per te fundit here,
shijen buzeve te tua te mbaj si kujtim,
do te jete e fundite deri ne perfundim.


Me thuaj o zemer c'ka te duash,
se kur une te iki,s'ke te drejt me te thuash,
edhe nese do vuash...


Me thuaj o shpirte ate qe ti done,
ngase kure s'do jem me,
i gjalli me te vdekurin nuk bisedon...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:26 pm

Nuk do kthehem

Nuk do të kthehem të ta nxij jetën.
mjaft ke vuajtur sa ishim bashkë.
Më të ftohtë sot e kam zemrën
sesa acari që zotëron jashtë.

Nuk do kthehem të të lutem
asgjë të keqe nuk të kam bërë.
Të kam thënë nëse të duhem
adresën hapur ta kam lënë.

Nuk do të kthehem, gjeje një tjetër
sido të jetë ai, rri e përulur.
Vendin që dikur e pate të veçantë
përgjithmonë tek unë e ke humbur.

Nuk do kthehem as të shikoj
nëse në rrugë nga pas më thërret.
Nëse ballë për ballë takohemi
do të flas edhe nëse nuk me flet.

Nuk do kthehem , udha e mbarë
gjeje vetë rrugën që e kërkove.
Nuk do të mundem të ta fali
fjalën e dhënë , ti e harrove.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:26 pm

Me fale!


Me fale qe mora jete nga ditet e tua,
me fale qe nuk dita te te dua,
me fale qe per vete s'te bera dote,
me fale per lotet qe i derdhi kote...


Me fale nese rruges nuk te flas dote,
nese te takoj rastesishte behem se s'te njohe,
me fale qe naten ta bera shekull,
me fale se pata zemer hekur...


Me fale per gjthc'ka qe te kam thene,
me fale per vuajtjet qe t'i kam dhene,
me fale qe ate zemer kam lenduar,
me fale se s'dita me u dashuruar...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:26 pm

DUA....

Dua qe dielli te lind dhe te mos perendoj,
dua qe dita kure te mos mbaroj,
dua qe nata kure te mos vjen,
nuk dua eresiren se gjithmon ne vetmi me gjene...
dua qe dielli gjithmon te me ngroh,
dua qe lote ne syte e njeriut te mos shohe,
dua qe ne zemer kure te mos ket vuajtje,
dua qe per nje cik dashuri te mos ket Lutje...
Dua qe ne bote te mbreteroj lumturia,
dua qe me hare te rritet femia...
Dua qe ne kete bote te jete vetem Pranever,
dua qe lulet mos te vyshken asnjeher...
dua qe dashuria te mbizotroj,
ata qe dashurohen zoti t'i bashkoj...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:26 pm

Me tregojn per ty...


Me than se me tjetren te pane,
me than se sa bukur i qendroje prane,
me treguan keta shoket tane,
me than se si kishe puthur ne balle.Me than se se si i ishe afruar,
pran saj si kishe qendruar,
edhe puthjet qe i kishe dhene kishin numruar,
dhe fjalet e tua kishin ndegjuar.


Me sollen c'do informat per ty,
se sa shume me ate ke rene ne dashuri,
me than se e don aq shume...
por kur je me ate ....
a te kujtohem une?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:26 pm

Sa keq e poaq mirë

Sa keq të paskan gënjyer
në fatin tonë i le të ndikojnë.
Poaq mirë që do mbetesh e zhgënjyer
kur të kundërtën t'a vërtetojnë.

Sa keq që nuk më pyete mua
dredhinë e tyre do ta tregoja .
Poaq mirë që edhe unë nuk fola
unë veq ty saherë të besoja.

Sa keq, s'ke për ta kuptuar
kush të vuri në atë lojë.
Poaq mirë lojën e ke filluar e
unë s'marr pjesë sido të vazhdojë.

Sa keq që unë nuk e nisa lojën
do ta ndërprisja në raundin e parë.
Poaq mirë që do kam shkas
kur dua unë me iu hakmarrë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Pyes...


I pyeta rruget,ku eshte Humbur ai?
I pyeta yjet,ku gjendet tani?
E pyes zemren he si eshte pa dashuri?
Pyes lotin,valle nuk ka pushim per ty?
Pyes Zotin,valle do te kthehet perseri?
Perseri kethehem tek yjet,
ku gjendet tani...
e ata me thone...
LARGOHU PREJ TIJ,
SE AI KA TJETER DASHURI...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Pyeti ata


Pyeti ata që të genjyen
Mos pyet rrugët nëse kam humbur
yjet asnjëherë nuk do të flasin
nëse jam i pikëlluar , apo i lumtur.

Pyeti të gjithë pse më lakmojnë
Vendin e tyre ua kam treguar.
Nuk i quaj unë ata "shokët tanë"
pasi tërë kohën kanë provokuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Nuk kam faje


Une s'kam faje se ndryshon ne c'do 5 minuta,
te jeshe prane zemres sime gjithmon t'u luta.


Une s'kam faje se zemra ime te dashuroi,
dhe loti ime per ty pikoi.


Une s'kam faje se ne jete te pata vetem ty,
por ti ike se nuk kuptove ate dashuri.


Une s'kam faje se te desha me shume se asnje tjeter,
u largove dhe me le ne vetmi te tretem.


Une s'kam faje per asgje i dashuri ime,
kete here edhe une them...faji eshte jetim...
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Pse...

Une te doja sa qiellin,
sa yjet qe me ndricojn,
kure bie ne gjume,
me shume se veten te doja une...


Une te doja sikur diellin,
qe c'do dite me ngrohe mua,
pasha Zotin them te verten,
te doja sa gjithe jeten.


Une te doja pertej vdekjes,
sepse ashtu dashuroj une,
por kure nuk i'a fali vetes,
pse s'te deshta pak me shume.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Ngapak

Çdo ditë ngapak po të harroj
po humb kujtimi që kam për ty
Ndoshta një ditë kur do të shoh
S'do kam qejf që të shoh me sy.

Dalëngadalë po e rimarr vetën
po të fshij nga çdo cep të jetës
çdo rikthim do të jetë i vonë
s'do ketë rëndësi më a më don.

Pak nga pak i jap vetës të drejtë
të kujtoj ty është vetëm mundim.
Së shpejti do ti ndali edhe shkrimet
se për ty më s'do kam frymëzim.

Dalëngadalë e pak nga pak
po të shtyj ashtu si të afrova.
Nuk ia vleu asnjë çast me ty
nuk e di as pse të dashurova.

Pastaj ngapak po e kuptoj
janë të mëdha mes nesh dallimet .
Asnjë datë s'do e përkujtoj
s'ka më vende as për takimet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:27 pm

Skam fuqi...


S'kam fuqi une pase teje te vrapoj,
dhe kete dashuri te ta dhuroj.


S'kam fuqi c'do mesnate te te kerkoj,
kete zemer te ta ofroj.


S'kam fuqi une te te them akoma te dua,
kur t'i iken dhe s'me do mua.


S'kam fuqi une me as te flase,
se ti o zemer me ke plas.


S'kam fuqi me as te qaje,
se ti shkon dhe me le me vaje...


S'kam fuqi me shume te te afohem,
se ti vete me afrove dhe tani me thua te largohem.


S'kam fuqi dashuri te re me fillu,
me vret perendia,eshte mekat se jam betu.


Andaj keshtu do te mbetem,
duke te dashur ty e gjall do te tretem.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:28 pm

Te dy....


Pse grindemi me shpirte,
kure duhemi aq shume,
a thua valle gaboj,
se te dua une...


Te dy jemi kokforte,
fajin s'e pranojm,
edhe dashurin qe ndjejm,
ne hares duam t'a cojm.


Nuk e pranojm asnjeri,
kete ndjenje qe na bashkon,
t'i leme anash dallimet,
me dashurin tone te vazhdojm.


Perse fajin ma hudh mua,
nese me done pse s'ma thua,
ti ke deshire te me mallkoshe,
me doren tende ne varre te me coshe.


Te dy do te ikim,
ne te njejtin ferr per t'u gjykuar,
ti pse vrave zemren time,
e une sepse ne vrasesin e saj u pata dashuruar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:28 pm

Per te fundit here....


Enderoj per ty se forte akoma te dua,
vuaj dhe te kerkoj kure nuk vjen tek mua,
qaj me lote kure kujtoj ate kohe,
te kaluaren tone kure me thoje se me do....


Me kujtohen puthjet qe me jepje pa ndale,
e mban mend kure te thoja,
do te dua deri sa te shkoj ne vare...Me kujtohen ata syt e tu te zi,
kure embel me thoje te dua vetem ty,
e ata perqafime qe mi beje,
tani me se di me doje apo s'me doje...


E ata te bukura fjale,
me thua t'i haroj por une per ty kam malle,
sikur edhe nje here te kthehesh ti,
edhe per te fundit here te cmallem me ty....


edhe nje here te fundit te te shohe ne sy,
te te them te dua kam nevoj per ty,
edhe nje here te te puthe na balle,
pastaj ani se vdes dhe shkoj ne vare...
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:28 pm

Eja me mua,
se ty te kam shpres,
eja me mua se pa ty sdu te vdes

ti je djelli qe mua me ngroh
ti je endra qe un shum shpesh e shoh!!!

Une jam ajo qe vuaj
Ajo qe per dashurin tone shkruaj
Ajo qe ende cdoo gje kujtoj
Ajo qe ty don te harroj

E ti ti ike pa fjal
S'munda te te ndal
Por tani kam kuptuar
Se kisha gabuar
Ne ty qe jam dashuruar!!

E perlotur e fyer - me zemren e coptuar
dashuri e paster
sonte per ty vuaj!
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoj
me vite - me muaj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:28 pm

S'ka nevoj....

S'ka nevoj per mua te ndjesh meshire,
une e di se diku tjeter do ta kem me mire,
s'ka nevoj per mua te te vie gjunah,
se une vete kam faj qe me lote po qaje....


S'ka nevoj per mua te shkruash poezi,
se une shkruaj per te dy...
shkruaj per dhimbjen time dhe pe gezimin tende,
tani je i lumtur qe kure me ke lene.


Nuk ka nevoj te kthesh koken pas,
e te me veshtrosh,
e as ne rrug te me flasesh kure te me takosh,
s'ka nevoj tani per asgje i dashuri im...
se jam nje e gjalle e varosur,
ne shpirte e sakatosur,
me zemer te coptuar,
nga nje dashuri e perfunduar...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:28 pm

Ti nuk je për t'më ardh gjynah
as të tillë nuk të kam dashuruar.
U mundova të të përkushtohem
veq ashtu si e ke merituar.

Poezitë nuk i shkruaj për ty
dua vetëm në shpirt të shfryhem.
Nëse ti don të shkruash për të dytë
vazhdo shkruaj se unë si ndihem.

Sa i përket ndjenjës sime
asnjëherë s'ke për ta kuptuar,
Do të kërkosh gjithë univerzin
askund si unë s'ke për të takuar.

Ti nuk je ashtu si mendojnë të tjerët
Për ty mëshirë kurrë nuk kam patur .
Unë deshta ta vazhdoj jetën me ty
Veç nga arsyeja që të kam dashur.

Dhe në fund sa për dijeni ,
asnjëherë nuk të kam tradhtuar.
Ne faj kemi që të dy ,
që gënjeshtrave u kemi besuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:29 pm

....................

Ku jane buzet qe me kane premtu,
se kure prej meje s'kan me u largu,
plage ne zemer me mbeten fjalet,
tani me henen i qaje hallet.Se jam teper e vetmuar,
keshtu fati me ka qelluar,
te te dua marezishte,
te te ndjej tmeresishte.


Vetem nje gje sikur ta di,
vall vetem nje here a me doje ti,
se une sdua me u larguar,
pa mos e ditur valle a me ke dashuruar.


S'ka rendesi per mua bota,
se si dukem une per ata jan te kota,
s'ka rendesi se kush tjeter me dashuron,
une pata nje zemer dhe ate te dhash ty pergjithmon.


Une nuk mund t'a kuptoj se si ka mundesi,
edhe thua me ke dashur edhe don te me harosh ti,
une me kete botkuptimin time kaqe mund te mendoj,
ate qe vertet dua veshtire se e haroj......
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:29 pm

A nuk të kam premtuar
që kurrë nuk të tradhtoj.
A nuk të kam thënë që
S'dua nga unë të largoj .
A nuk të puthja shpesh
që ta vërtetoj .
A nuk të trajtova mirë që
ikja jote t'më lëndojë.
A nuk isha i kjartë kur
të luta të mos largohesh
A nuk të pyeta a ke menduar mirë
se më vonë mund të pendohesh?
A nuk ishte me rëndësi
atëherë si sot?
Por çdo përpjekje imja
ishte përpjekje e kotë.
A nuk është ashtu
Ashtu si deshte ti.
Ti doje të ndahesh nga unë
e Jo unë nga Ti.
A nuk të kam besuar
pas çdo gjëje që të tregova?
As në vizitë nuk erdhe
kur në spital kur përfundova.
A nuk të kishte rëndësi
pse tash duhet të ketë
Asgjë më ska ndryshuar
asgjë për ty s'jam në të vërtetë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:29 pm

Ty ... mua

Ty do të duhet një burrë, ma burrë
mua më duhet një femër, ma femër.
Kur ta ushqesh të të gjuajë me gurë
e kur ti bërtas unë, të më therrasë zemër.

Ty do të duhet pak më pak kohë
Mua do t'më duhet shumë më tepër.
Nuk është vështirë t'a gjesh një "të fortë"
po si ta gjej një "të butë",në perendim t'egër
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:29 pm

....TI...


Emrin tende gjithmon do ta ruaj,
do ta kujtoj dhe shume do te vuaj,
beso se gjithmon do te dua,
edhe ateher kure tjetri te me theras grua.


Emrin tende gjthmon do ta mbaje,
do ta kujtoj dhe me lote do te qaje,
do ta ruaj une kete ate emer,
edhe ateher kure tjetri te me theras zemer.


Me malle ne vete gjithmon do te kujtoj,
me plage ne zemer tjetrit do ti shkoj,
edhe pse kete une nuk e dua,
por tek dikush tjeter ti vete me shtyn mua....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:30 pm

Kohe e gjate...


Kohe e gjate ka kaluar,
une akoma po te pres,
por ndoshta tjeter ti ke gjetur,
dhe per mua me s'ka shpres.


Kohe e gjate tani u be,
pa asnje takim pa asnje fjale,
por ndoshta kure te kthehesh,
une nuk do te jem me gjalle.


E gjate kjo kohe pse me duket valle?!
gjithmon them gjate dites do te haroj,
por nata me sjell me shume malle.
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:30 pm

pa ty...!

C'ka u be me diellin,
pse humbi shkelqimin?
C'ka u be me henen,
pse nuk jep me drite?
C'ka u be me ty,
Ku e le premtimin,
C'ndodhi me zemren time,
kure s'ke per me e dite...
C'ka u be me yjet,
pse me nuk ndricojn?
Keta lotet e mi,
valle ku do me cojn?!
Kesaj dhimbjeje ne zemer,
si ti jap nje emer...
Kete vuajtje si t'a quaj une,
kure te kerkoj e s'te gjej askund?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi