Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jeta

Faqja 3 e 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:14 pm

ah sikur të mundja
që sonte të fluturoj
të të vija pranë
dhe të përqafoj

ndihem i plogësht
skam ngrënë që sa ditë
nuk di si tja bëj
që ta kthej gjallë këtë shpirt

ah sikur të mundja
të duroj edhe dy ditë
do të trembeshe dhe vetë
edhe me larg me ikë

se mka ndryshu pamja
çdo qelizë është shkrirë
rrugët më duken të gjata
e sdi si do të mundja të vij.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:14 pm

Une te pres


Ne kete ore te vone,
zemra po me dhemb,
loti s'ka te ndalur,
akoma te pres.


Eja si pellumbe,
ne dritare me qendro,
se une nuk kam gjum,
dhimbje kure s'te shohe.


Eja si ne ender,
me pershperit ne vesh,
me thuaj o engjull,
une pa ty nuk vdes.


Eja sikur hije,
me perqafo nje here,
eja sikur diell,
me ndrico kete terr.


Eja shpirti im,
sido qe te jesh,
ndac si hene e bukur,
ndac si yll qe shkelqen.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:15 pm

nëse don të të gënjej

nëse don të të gënjej
do ta bëj për ty
do të them se bëj më mirë
veq lotë mos të shoh në sy

Më shpejt se si pëllumb
vjen veq shpirti jem
të përkdheli çdo natë
gjersa mëngjesi të vjen.

Megjithatë oj zemër
nuk munda më shumë
të të shikoj veq ëndërr
e të të përkdheli kur je në gjumë

Nëse në atë dhomë
çdo gjë është errësirë
po ta dërgoj shpirtin tim
veq atë pjesën e mirë
të ndriçojë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:15 pm

TI.....


Ti se ndjen kete zemren time,
ne mesnat kure te kerkon,
ti s'e ndjen fjalen time,
kure te thot sa forte te done.


Ti je large se ashtu deshte,
rri ne heshtje si figur,
ti se din se c'eshte vuajtja,
ti s'ke ndjenja,ti sje burr.


Ti s'me sheh kure qaj ne heshtje,
lotet e mi ti s'i sheh,
edhe zemra kure te thret ne vete,
ti s'je prane,ti nuk je...


Ateher kure syry s'do te qaj me,
ateher kure zemra s'do te theret,
ateher kure trupi,shpirtin s'do ta kete prane me,
ateher mos eja.... se vdekja te theret.


Tek varrezat mos eja te me takosh,
e as lule mbi varrin tim te vendosh,
e as me lote te lotosh...


Ngase ateher nuk do dua takime,
kure s'do mundem te te ledhatoj,
nuk do te dua lule,
kure aromen e tyre s'mund ta shijoj.


E kure afer varrit tim ti do qendrosh,
te lutem asnje pik loti te mos leshosh,
sepse s'dua qe loti yte te arrij deri tek trupi im,
sepse ndoshta une gezohem..
dhe nga varri ndoshta cohem.
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:15 pm

Edhe unë

Edhe une kam mendu ashtu
se nga varri isha zgju
sa herë që ti të jesh pranë
por sonte tjetër mendje kam

Se askush nuk u kthye nga ajo botë
asgjë nga tjerët smë bën më të fortë
Asnjë nuk është mbinatyror
është ligj i Zotit , ligj hyjnor.

Por për t'mos rënduar edhe ty oj zemër
po mundohem ti jap kësaj dhimbje emër
Le të mbesim të dy me shpresë
se pas festës do të jetë festë

Eh për sa burra kom lexu
që nga shkaku i njejtë janë rrëzu
Nga Akili deri te Cezari
pra sdo jem i fundit po as i pari .

Mbase koha edhe këtë e vërteton
nuk di a vret ajo apo shëron
nese mbesim , shohim e bëjmë
drejtësinë ta vëmë në vend.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:15 pm

ME THUAJ


Me thuaj sonte.prane teje kush rrine,
me buzet e t'ua cilen e shkrine?


Met thuaj te verteten o zemer gure,
me thuaj nese je bure.


Cilen sonte afer mban?
Me cilen frrymarjen tende e ndane?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:16 pm

Ate qe pata e mori era

Do vi n'atdhe sa po t'vi vera

Te shoh nje nuse me sy te zi

vec zoti e di,ndoshta je ti.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:16 pm

E thirra vdekjen

E thirra Vdekjen
te me beje shoqeri
po as vdekja nuk erdh
ashtu si nuk erdhe ti

U mundova ta imagjinoj
se si me vjen ti
perseri deshtova
skam iluzion tek ti

Tek ti shpresova
vetem realitet
po si duket e dashur
qdo gje ngadale vdes

mos me akuzo
nese ti ben te njejten gje
une nuk jam ashtu
vendin tend askush se ze.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:16 pm

A nuk te vjen inat

Sot nje tjeter me ngacmon,
e ty zemer a s'te pengon?

Sote nje tjeter me thot se me pelqen,
por nua kjo aspak s'me vlene.


Sote nje tjeter me ledhaton me fjale,
por mua shpirt ledhatimet e tua me vine ne mendje verdall.


Sote nje tjeter me reciton,
por mua zemer kjo me pengon.


Sote nje tjeter me sjell serenad,
E mua o ylle pse nuk je ti,me vjen inate.


Sote nje tjeter vendin tende don ta zevendesoj,
por une o engjull kete nuk dua ta pranoj.


Sote nje tjeter me rri pran,me bisedon,
por mua biseda e tije nuk me shkon...


Nese ndonjeher arish kete ta lexosh
eja shpirte,te lutem mos vonosh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:16 pm

Na kan zili

Per dashurin tende,
me xhelozojn te gjitha zonjushat,
ata me zili na vezhgojn kure,
dalim c'do mbremje,
une u them atyre,
mos me xhelozoni,
se i perket shpirtit tim
dhe me lendoni.


Per ecjen tende,
xhelozojn edhe drenushat,
ata e ndjekin c'do hape
te kembes tende...
une u them atyre mos e xhelozoni,
se i perket zemres sime,
dhe me lendoni.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:16 pm

Se si ndjehem

Eshte vone,erresir,
nje qiri mbi tavolin,
nje pene qe shkruan ca fjale,
dhe nje zemer qe me qane.


E kjo hene,aq e zbehur,
sikur dic'ka nga une ka per te fshehur,
e keta yje aq te bukur dikur,
kjo hene u ke hedhur nje pelhur.


Nje shikim,nje shkelqim une kerkoj,
dy sy dhe nje zemer e takoj,
sy te zi aq te mdhej,qe kush s'i ka,
dhe ajo zemer aq e mire,
qe zemren time e pa.


E ndegjoj se si zemrat flasin mes vete,
aq te heshtura...
flasin ne qetesi,
qe te mos i degjojm ne te dy.


E ti a i ndegjon keto rahje zemre,
kure une jam pran teje,
a e veshtron kete syryn tim te zi,
se sa her qe te ka prane,
te shikon me dashuri.


E veshtroj perseri henen,
valle mos ka ndricuar,
e ata yje mos vall,
nga ajo pelhure jan larguar...


Por perseri kthehem,
ketu tek pena ime,
fshi lotet qe kam,
dhe filloj te beje ca shkrime.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:17 pm

Ne qofte se vdes...

Diten e vdekjes sime,
kure ti do te mbetesh ne kujtime,
vetem per ty mendoj,
dhe kure s'te haroj.


S'di a do me qashe,
kure t'me shtish ne dhe,
edhe kete sikur ta di,
me vete do te kem pak lumturi.


Edhe pak meshir te lutem te kesh,
se pa mua pergjithmon do te jesh,
edhe zemra po te mbetet hi,
te lutem te me mbash zi.


S'e di se c'fare dite do te jete,
por i'u lutem mos me vajtoni,
nje kenge te dashuris se humbur,
ma kendoni.


Dhe pas varrimit s'dua lote,
se gjith ajo eshte ekote,
dote nga verri nuk do me ngren,
vetem plage ne zemer do me vene.


Do t'iu them dic'ka te re,
mos me mbuloni dot me dhe,
se jam vajze teper e re.


Varrin me lule te m'a rrethoni,
dhe fotografin te ma vendoni,
qe kure te kaloj te me shikoj,
perseri t'me mendoj.


Tani ne fund edhe nje fjale,
neqofte se ne varrim,
eshte gjith rrinia,
grushtin e pare me dhe,
le ta hudh dashuria.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:17 pm

dhimbje - trishtim
nga keta dy gjera,
perbehet shpirti im,
se fati ashtu mua me qelloi,
dhe asnje gezim mua s'me dhuroi,
une tani me penen,
jemi shoke te pandare,
se vetem ajo nuk me pyet,
pse shkruan me kaq vaj.
Por une aspak nuk di te aktroj,
te behem kinse e lumtur jetoj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:17 pm

Pas nje bisede me nje yll...


Une perseri e vetmuar ne dhomen time,
e menduar, e heshtur nga ca kujtime,
pse ne jete nuk mund te kesh ate qe duash,
pse ne jet per gjithc'ka te vuash.


Kur jam keq pse nuk di te aktroj,
nje jet te bukur kinse e jetoj,
kinse nuk kam lote ne sy,
dhe kjo zemer me ushqehet me dashuri.


Kur papritmas nje yll i bukur,
tek dritarja ime ishte ulur,
une ne vete perseri mendova,
c'eshte gjithe ky shkelqim,
u hutova.

Thash ne vete si t'i flas, a do me kuptoj,
c'ka ti them,vall a do me keshilloj,
kur ne ate c'aste ylli i pari m'u drejtua,
c'ke moj zemer,nuk je vetem,
me ke mua.


U habita kure ndegjoja se si fliste,
aq shum qe shendriste,
i'u afrova ashtu disi pak me droje,
kisha frig qe kjo vuajte imja,
yllin nga une te mos e largoje.


I thash me zerin tim aq te qete,
o yll i bukur te lutem kure mos me le vete,
me drejtua sikur prinderi kur perkedhel femin,
mos ki merak zemra ime une per ty jap shkelqim.


Por te lutem ti kur mos qaj me lote,
se e till eshte kjo bota mos vuaj kote,
une gjithmon nga qielli do te shikoj,
dhe c'do nate une per ty do te ndricoj.


Kur te kesh nevoj per gjith'cka me ke mua,
andaj te lutem ti mos vuaj,
se nuk dua te te shoh me lote ne sy,
ti sje e vetme ka me keq se sa ti.


Pastaj ylli u ngjit perseri ne qiell,
me la vetem por me nje shpres qe kure s'do vdes,
se nje dite e mire do te vjen,
thau lotet nga syte e mi qe me kishin verbuar,
ngrohu zemren qe e kisha aq shum te lenduar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:17 pm

C'ka te them

Te te them se te dua sa jeta,
jeta me duket shume pak.
Te te them te dua sa hena,
ajo del vetem ne nat.
Te te them se te dua sa dielli,
ai ne c'do mbremje perendon.
Te te them te dua perjetesishte,
S'di a me kupton.Te them engjull,
ndoshta je me hyjnor.
Te te them dreq,
ndoshta je me mizor.
Te te them te dua,
Ndoshta s'me beson.
mos tet them ASGJE,
ndoshta me haron.
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:18 pm

Me fale...

Me fale per kohen qe ta mora,
Me fale per zemren qe ta dhurova,
me fale per fjalet qe t'i thash,
me fale per ndjenjen qe te dhash.


Me fale qe naten t'a bera shekull,
me fale qe nuk pata zemer hekur,
me fale per endrat qe s'ti tregova,
me fale per ndjenjen time qe e mohova.

Me fale i dashur per gjithc'ka,
per keta gjera qe une t'i dhash,
me fale o shpirte se s'pata zemer kekur,
por keta i bera duke te dashur ty,
me shume se askend tjeter.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:18 pm

Kjo nate...!
Kjo nate urroj kure te mos mbaroj.
Kete ndjenje...!
Zoti ime kure te mos e largoj.
Kete rrahje zemre...!
Oh,sa forte e dua.
Me bene te ndjehem mire,
dhe nje jete tjeter brenda zemres,
me krijon mua....
Nje perqafim...!
oh,sa forte e deshiroj.
Nje puthje...!
Nga ti,ka kohe qe e enderoj.
Nje ender...!
E bukur,per te qene te dy.
Nje dashuri e embel...
Une edhe ti...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:18 pm

Dikur...

Dikur bota kishte nje tjeter emer,
une dhe ti me nje zemer.
Dikur dielli ndryshe ndriconte,
kure zemra yte,
zemren time e kerkonte.

Dikur puthjet s'kishin te mbaruar,
une dhe ti te dashuruar,
dikur qielli na bente shoqeri,
dhe hena e ndriconte vendin ku rrinim te dy.

Dikur fjalet nuk mbaronin,
se zemrat nga njera tjetra s'u largonin,
dikur buzeqeshjet na jepnin jete,
dhe nje shpres qe nuk vdes.

Dikur....
ah,i dashuri ime,
ka mbete te thuam dikur...
se tani te gjitha ata u shendruan,
ne nje kujtim te bukur...
nga nje e kaluar....
dikur...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:18 pm

Kush jam...

Jam bota pa asnje emer,
kure large meje je ti zemer,
jam bota e haruar,
kur me ty s'jam takuar.

Kam nje lote,nje rrenkim,
Kam nje dhimbje,nje zemrim,
Nese ty s'te kam pran,
as vete s'e di se kush jam.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:18 pm

Gjith'cka e kote...

Te ulem e te thurri vargje,
don te thot ndjenjat t'i shpaloj,
sa mendoj se jam mire,
perseri gaboj...


Nje buzeqeshje per nje moment,
vjen ne fytyren time,
ne momentin tjeter,
me mija hidherime.


A thua kjo Jete,
me mua bene tallje,
nje dite e lumtur,
dy dite me vaje !


A thua une,
per gjithc'ka fajtore jam,
kur imagjjinoj nje lumturi,
qe as ne ender se kam.

A thua vall une,
nuk di te jetoj,
dhe c'do gje TE KOT,
ne realitet dua t'a shendroj.

A thua kjo zemra ime,
eshte aq e mallkuar,
te mos kem prane,
djalin qe une dua.


A thua keta ndjenja,
kjo lumturi,
kjo dashuri,
per ate jane marezi,
e per mua vec fantazi.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:19 pm

Kerkoj...


E vetmuar ne boten time,
me keta lote dhe mjerime,
kerkoj nje shpres per te vazhduar,
nje zemer per t'me kurajuar.


Kerkoj dy si qe me kure s'i pash,
kerkoj zemren time qe dikur t'e dhash,
me kthe buzeqeshjen se ma rembeve ti,
me rikthe ate lumturi.


Me bene te lumtur e te gezuar,
mos thuaj te ndahemi,
se Zoti keshtu e paska shkruar.


Ateher perse zoti e beri te te takoj,
te te dua...
ai e din se nuk mundem,
dhe nuk mundesh dot pa mua.


Andaj zemer kure mos ike,
mos me detyro te kem lote ne qerpik,
mos me bene te kerkoj,
eja ti,se pa ty s'kam ku te shkoj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:19 pm

Per ty...


Engjulli i zemres sime,
kure mos me braktis,
brenda meje linde,
brenda meje vdis...

Kete zemren time,
kure mos e le vete,
se ajo nga dhimja,
shpejt ka me u tret.

Edhe sikur,
mijra vite te ken kaluar,
t'i gjithmon do mbetesh,
shoku im i preferuar...
nje engjull i pa haruar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:19 pm

A thua....


Kujt i thua lule,
kujt i thua hene,
kujt i thua te dua,
si mua kure me ke thene?


A te duket njejte,
kure e perqafon?
A thua nje cast,
mbyll syte e me kujton?

A thua te shkon mendja,
dhe me kerkon ne shtepi?
Por vendi ime eshte bosh...
une mungoj tek ti...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:20 pm

Me fal...


Fytyra yte e lare me lotin tim,
fshehet pas nje maske bardhe e zi.


Shpirti yte fshehet pas nje lekure te ashper,
zjarri i zemres sime te dogji fatin,jeten,gezimin e shpresen.


Me fale qe e zgjodha vuajtjen edhe vdekjen,
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:20 pm

Nje caste merzie...

Per nje caste merzia me pate kapluar
kujtova jeten qe dikur e pata jetuar.
Nje lote lehtas pikoi nga syry ime,
per nje cas'te kur u kujtova juve,
te dashurit e mi...


E kjo zemer tani sa shume me dhembe,
kam mall te j'u shohe,
nuk me zihet vendi vend...
Te vi atje tek varrezat e kam merzi,
se do te qaje dhe do dua ne ato te hy.


Por,nje dhimbje se c'me lendon ne shpirte,
jam pa ju,ne jete kam vetmin.
Te behem ylle ne qiell larte te shkoj,
ndoshta atje do u takoj....


Te behem zoge,tek varret te j'u kendoj,
por kam frig... se qetesin ua trazoj,
te preheni te qete te i'u pengoj.
C'ka te beje une e mjera,si t,ja beje?
Te jesh i gjall nje te vdekur si t'a takoj?


Te vdes edhe une,jo nuk mundem se beje mekat,
Te pres se nje dite do me gjej ky fate...
Te iki nga kjo bote me vetdeshir,
jo nuk mundem se nuk do veproja mire,Kam ne jet nje cop familje qe une dua,
me se shumti per ata une po vuaj....
Kurr i shoh se sa te pafat jan ata,
me kan mua edhe nene edhe baba.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi