Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezi pa fund

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:25 pm

Të përshëndes Agim.

Jeta na coi në vend të largët,
morëm shami, çarçafe me vete,
të fshinim lotët, vesën e lagësht,
një valixhe, në atë të ashtëquajturin kurbet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:25 pm

Ngushëllohu gloreta me Muzeun e Wienës
Ku flenë prej shekujsh Armët e Skenderbeut!
Mergimtari, si qiriri i Çajupit dhe i Mjedës
pak nga pak shkrihet, nga malli i Atdheut....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:26 pm

Të bukur e bëre poezinë për mua,
ti vete, me shpirt te vërtetë poeti,
mos harro, se dhe ti nuk je aq larg nga ç thua,
se mërgimi ty të bën poet për se vërteti.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:26 pm

Aha tashti u plaka, mezi po hiqem zvarrë
Çapitem si në jerm...mes vargjeve të mija...
Do vish tek mosha ime, e malli do të marrë
Dy "bushtra" do t'kafshojnë: pleqria e nostalgjia....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:26 pm

....Dhe plakja shenjë e bukur për ty është,
dhe pse zemra nga brënda e re të mbeti,
hajd merr sopatën, çaj me forcë ato drutë,
merre kurorën, vëre në kokë, kurorë mbreti.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:26 pm

... sa për nostalgjinë, kein Problem.
Me të rron njeriu kudo që të jetë,
me të rron dhe, ti i largëti Agim,
ku vargjet i shkruan me shpirt te vërtetë.


Herë herë mendoj, ah te isha plakë,
të kisha dhe unë ato thinjat e tua,
se rininë tutje dua më e flakë,
dhe pse tjetri do thojë - çfarë thua.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:26 pm

gloreta më munde me muskujt e rinisë.
Unë e ndjej këtë në vargjet e tua.
Mos harro kurr, që Moshë e Dashurisë
Nuk matet me fjalët TE DUA!...

Unë sot jetoj Moshën e Trishtimit
Madje dhe qorr të isha, do ishte më mirë.
Se digjem, përvelohem në furrat e frymëzimit
Dhe kokën e kthej mbrapa, kur isha krejt i lirë.

Tashti nuk kam liri, madje nuk kam dëshirë
Më mirë kur qesh prangosur në pranga dashurije
Tashti ec i vetmuar, gjyslykët duke fshirë...
si skllav...i thinjur keq...në vargje poezije..........
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:27 pm

......A nuk ke dëshirë te postosh me mua,
ne vargjet e tua unë ndiej mall pa mbarim,
mall për ditët, të shkuarën, kujtimet e tua,
pse nuk poston me mua i nderuari Agim.

Quaje si shpërblim jetën që more,
dhe pse larg ne mërgim, i veçuar ti je,
forcat mblidhi, gjyslyket, lëri pas dore,
Mos imito qiellin me të ato zezat re....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:27 pm

Hajt te bejme sëbashku maratonë me vargje!
Per ty kam respekt, se je poeteshë!
Pleqëria vjen e troket në pragje
Ti mos kerko thinjat, dikur do t'i keshë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:27 pm

..........Maratonën me ty unë bëj pa problem,
me vargje të gjata, të shkurta, të ndjera,
duke u sjellë rreth e rrotull, tortës, ty po të them
- a do kem shanse të fitoj unë e mjera.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:27 pm

Për çfar torte flet...dhe per çfar fitore?
Une them le te shkruajmë vargje dashurije.
Kupen e Fitores, qe tashti e more
Mos ma dridh ti vargun...çupë austrije...(lol)
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:27 pm

- Ah Agim, torta është ëmbëlsia e dashurisë,
..maratona e saj që lodron në vargje,
mes saj, është dhe pjata e miqësisë,
mos bej sikur, e ke harruar zotrote...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:28 pm

Dreq sa ma vonove, moj gloret "sqarimin"
Torta qe ta dish - eshte fundi i dashurise
Se kur behen dasma, torta mbyll gezimin!
Pastaj nis me vrap, stine e xhelozise....

pastaj nis nje stine qe quhet Martesë
Sapo zbardhet dita nis me sherr mes çiftit
Kush do shkoj i pari...në WC të "dh...jesë"...
Sharjet dalin v u, nga thellsi e shpirtit.

Ndaj une thashe gloreta, bejme "pak dashuri"
Ne kte botë me rrena, bot♪7 virtuale
Futja kot me kot dhe bëj poezi
siç bënim dikur Firm Piramidale........(lol)
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:28 pm

Sa për martesën, do pritur dhe pak ajo kohë,
ti po tregon tënden, se si ia ke kaluar,
martesa tu bë si çekan në kokë, këtë e di unë,
....po ti si vallë, mo Agim e paske perjetuar.?


Me sa shoh, ti shakanë nuk e ke lënë,
.......mos thuaj se ke rënë në dashuri.
Dashuria Agim, të rrjep, lekët, firmat i kanë zënë
pastaj, kërkon "sqarime" tek ne, ende në rini.

Dashuria, do kujdes, është si vjehrra e shtëpisë,
kur provën e kalon ,... e more atë cmim,
se kjo nuk pyet, çfarë është stina e dashurisë?
Madje nuk ka mëshirë as për ty Agim.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:28 pm

Të biesh në dashuri, duhet rrugë me "gropa"
Rrugët me asfalt, nuk të çojnë askund...
Ama kur dashuron, mallin e merr hopa!
Tashti bëjnë dashuri, vetëm në katund...........(lol)
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:28 pm

Dashuria nuk qëndron si herën e parë e bukur,
... nese tjetri pa kujdes atë e harron,
eh pse ne fillim ty e bukur të është dukur,
është një maratonë që kurrë nuk mbaron.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

Kollaj është kur thua të dua,
kollaj, kur thua sa i afërt me ty jam,
kur thua, ti je dielli, hëna për mua,...
veç teje askënd tjetër nuk kam......
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

Bobo, seç e "trashëm", mos na flet "Shigjeta"?!......
Ose, mos tronditen kur të na lexojnë?!
Sepse nga keto vargje, qe shkruan gloreta
gjysma e Forumit, do të masturbojnë..................LOL
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

He dhe ti dole prape nga vargu,
ne forum duhet te postoje ja ashtu kot,
vargjet qe i shkrova,....kam respekt per ty o plaku
ne ditet tona poeti meriton respektin recipork.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

Kur je bërë e mençur, a ta hangsha synë.
Kur lexoj kënaqem, se ke varg shigjetë!
Ah çma shpove shpirtin, se ujku do tym.........lol
Jepi... shkruaj... flutur...me emrin gloretë!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

Mençuria është gjëja më e bukur o plaku.
......Mos ki merak, ende plak nuk je bërë.
Respekti, vlen për çdo poet, për ty jo së paku,
si në vendin tënd, aty ku ka lerë.

Mos thuaj u dorezove ne maratonön e vargjeve,
...........sado të gjata, kanë dhe shumë,peshë,
si mjeshtri, sapo ka lënë përgjysem tekstin e këngëve,
Po deshe, thuaj, ika, ketu prapë do më gjesh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:29 pm

Ah te kisha krahe e te fluturoja
Te vija në Wienë, vetëm per një çast!
Në buzë te Danubit, tok me ty te shkoja
e të rotulloja, veç me ty nje valc............

Ti po deshe ik, dhe shko ku te duash.
Une nga pas te ndjek, dhe kur ti s'e di.
Se ti je poete, gjith jeten do vuash
Per nje çast te vetëm...per pak dashuri.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:30 pm

Jo për dashurinë bre, unë nuk vuaj,
Se e di mjaft mire cfarë sjell ajo,
ty ah pa merak, ne vendin tënd te huaj,
rri aty ku je, ah çikëz mos u anko.

Të vish në Wien, mirë do te ishte,
vetëm nga ura e Danubit ki kujdes,
se Wiena, nuk është ashtu si ato lulishte.
Ku ti në Tiranë shëtisje çdo mëngjez. Very Happy
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:30 pm

Sa mirë që ma bëre, "rri aty ku je!"
E pra si poete, e ke të ndaluar
Kurr një "fluturim", ti mos e ndërpre.
Ndoshta me Danubin, je e dashuruar.............
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:30 pm

Prapë këtë "sqarimin" ti ma le mua,
...e kisha me ty, në vendin ku je,
këtu tek unë te ftoj, ç është kjo që po thua.
Vetem te Danubi, vetem vaporra ke.

Po deshe merr vaporrin nga vendi ku ndodhesh,
më të ti lundro buzë lumit Danub.
Kam frike, e zeza unë se je i moshuar, lodhesh.
Jeta , të bëhet, më keq ku e di unë.........
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi pa fund

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi