Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezi Per Mergimin

Shko poshtë

Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:16 pm

Mergimi

Ne Mergim
Une kur shkova
Shoqerin time
Shpejt e harrova

Ne Mergim
Kaloj rina
pake nga pak
Po humbet Dashuria

Shume vite
Po kalojne
Ketu ne Mergim
Po me shtohet Malli
Per Vendin tim.

Atje ku me kaloj
Femijria
Atje ku u rrita
Atje ku gjuhen time
Une mesova.

Por Tani jam larg
Larg Shqiperis
Larg Prinderve te mi
Dhe larg Miqesis.

Ky mergim
I Mallkuar
Zemren na e ka Coptuar
Per Token
Shqiptare Zemra
Eshte Helmuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:17 pm

8 Marsi ne Mergim

Ky 8 Mars Ne Mergim
Me Zuri larg Mamit tim
Sot ajo Festen Po Feston
Por Dhe djali se Harron

Eh moj Nen QE Na Rrite
Cdo 8 Mars Ti na Gostite
Ku Mergimi Na largoj
Zoti Fjalen Kurr Sna e Degjoj

QE cdo fest
E Cdo Gezim
Ta Kalojm Pran Shtepis.
Mos Te jemi te Larguar
Por Pran Dhe te Bashkuar.

Dhe kete Vit
Si per Urim
Nje tuf lule
Ia cova Mamit Tim.

Ndose jam i larguar
Porosia ia kam Derguar
Dhenje gje Si per Kujtim
Gjith nenat Shqiptare
Gezuar nga Shpirti im.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:17 pm

që në mosh te re
ne mergim shkoi
familjen dhe vendlindjen
nisi ta harroj


kaloi shum vite
i mbyllur ne vetmi
duke qar gjithmon
per familjen e tij


xhaxhi fat bardh
enderroj nje nat
se po kthehet pran familjes
me te holla plotpo endrra mbaroi
dhe familja mbeti aty
por xhaxhi kurrr s'pushoi
me vendosi te kthehet ne shtepidhe nje dit te madhe
qe askush se paramendoj
xhaxhi u kthye ne shtepi
qe me familje te jetoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:17 pm

erdh pranvera


kaloj dimri
erdh pranvera
luleve t'bukura
po i vjen era


o sa shum
qe emi gezu
bashk pranveren
kemi pru

o sa mir
ish vesh pranvera
sikur nuse
me kurdela


na e ka pru
qiellin e ri
na mahniti
me bukuri


i ghith vendi
u lehtesu
se dimri
mezi ka shku


tash pranvera
po na gezon
nga nje lule
na dhuron

e na mbush
plot me shendet
lum qe te kemi
ty sivjet
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:17 pm

dua te behem poete
te shkruaj shum poezi
dua te behem mesuese
te mesoj shum femij


dua te behem zog
ne qiell te fluturoj
dua te behem mjeke
shum njerz te sheroj


dua dua diçka
qe te behem un
por nuk e di se çfar dua
prandaj e vendosi me vonë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Per Mergimin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi