Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fjalë të Arta

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:33 pm

Qetesi!!!

Asnje zhurme! Pos te rahurat e zemres sime qe vrasin kete qetesi
Asnje jevizje!Pos frymarjes sime qe nuhate gjoksin tim
Jam rrojtare e nates jam shfrytzuese e qetesise deri ne agim.
Kjo nate e trishtuar nate e bekuar eshte e imja, andaj e shfrytzoj une
E kur agon dita une perendoj, ateher mbylli syte le endrren te vazhdon.
Thuhet se gjumi eshte pushim!Jo jo eshte humbje kohe binjaku i vdekjes
Eshte kenaqesia e dembelave jo e imja,e imja eshte cdo qast qe jeta me ofrone...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:34 pm

Syt e tu fiksova
Duke kerkuar qfar fshehin
Ne syt e tu u fundosa
Si ne dhellesin e detit.
Dhe kerkoja realitetin
Aty ku ngjyrat ndryshonin
Aty ku c'do gje maskonin
Sikur lekura e kamelionit.
Kerkoja te zbuloj msheftesin
Qe ndjen ne shpirtin tend
Perputhmerin me fjalet tua
Qe i ngjanin nje kenge
Kekroja te verteten
Kot mundohesha te zbuloj
Isha vetem e hipnotizuar
Nga shiqimi yt magjepes
Shiqimi i djallezuar
Me syt e mi te verber.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:34 pm

Njesoj jemi.

Pretendojne dhe urdherojne
Thone per te miren e gruas veprojme
Ne emer te saj cdo kushe vendos
Lirin apo prangat si ti konvenon,
Thote jame burri,e jotje t'me ndegjoshe
Une per ty vendos nese don te jetosh.

Fjalen e fundit do te lini ta thote?
Asaj qe i thoni Nene, grua, moter e bije
Asaj qe ju lindi asaj qe ju edukoj,
Po gruas se shkretes qe shpirt e trup te dhuroj
Perkrahje asaj motre bijes qe te don
Do ti lejoni per te miren te kerkojne vete ???

Nese ju mendoni dhe Zotit i beson
Nje gje mos haroni kur doni te thoni
Per te miren tuaj ne keshtu veprojm
Pa lejuar fare fjalen vet ta thote.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:34 pm

Respekt....

E edukuar jam te respektoj
Me fjal te embla te ju begatoj
Te keqen me te mire ta ndryshoj
Me dashuri dashurin ta kerkoj!

Te theme cdo here ate qe mendoj
Me njerez te ndryshem te bisedoj
Edhe nese spajtohem per nje ide
Biseden me respekt ta ndali vet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:34 pm

Pak gjume vetes i lejoj
Me endrra natan ta kaloj
Kur te zgjohem ne mengjes
te jem e fort si luanesh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:34 pm

Perpara

Hap pas hapi perpara,me koken lart
E le hijen mbrapa..... pa asnje imazh
Cdo dite le te kalon azgje mos ndryshon
Rrugen une vazhdoj kenga me shoqeron
Kur te arij ne destinacionin do te ndalem t'pushoj
Eshte e drejta ime ashkush sdot me ndalon.........
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:35 pm

Ty humoristja ime.

Per ty humoristja ime e nderuar
Me shume humor plote jeshi
Edhe pse fati ndryshe ta punoj
Buzeqeshjen tende smundi ta largoj.

Per ty e dashur qe me shoqeron
Me fjale te embla zemren ma qetson
Te desha te dua dhe cdo here do te dua
Per mua do te jesh kushrina preferuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:35 pm

Te hutuarit

Njeriu eshte ushtar qe fali shpirtin djallit
per te egzistuar luften ka krijuar.
Shpirti i ngjan engjellit njellosuet me mekate
shpreson ne parajse e ferin perjeton.
Dikush me forc dhelprake dikush i hutuar
te gjithe rrugen dot marim rrugen e pa kthim.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:35 pm

Me duket se jame lindur per te dyten here
Me duket se kam jetuar.... dikund 100 vjet
Me duket se shpirti im nje tjetrit i takonte
Me duket trupi im eshte tretur e ripertri.
Imagjinat e pakufizuar
Shpres e pangopu
Jeto dhe beso
Se cdo here
Je ketu!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:35 pm

Te jeshe e rrethuar me dashamires
eshte bekim............... Dhurat nga Zoti
Te keshe kurajim nga disa njerz te mire
eshte fat..................Vullnete per vazhim.
Keto vargje ju a kushtoj atyre qe me duan
Veqanerisht Nestorp qe vullnet me jep mua.Smile
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:35 pm

Kur te hapet dera e fundit

Si te burgosurit me nje orar fiks
kalojn kohen duke pritur dita dites
me melankoli shpalosin kujtimet
dhe tregojn nje rast te rinis se ikur.
Te lodhur te lenduar rrudhat ju lozin fetyres
mbajn nje fotografi ne dor.........Dhe te thojne
shiqo une jam kjo kur isha e re dhe ky afer meje
eshte i dashuri ime,dhe keshtu as romani i nje shkrimtarit
seshte me i prekshem se sa fjalet e nje plaku kur te tregon per veten.
Per jeten qe perjetoj,dhe ne fund te thote tani pres te hapet dera e fundit
te vazhdoj nje tjeter jete nje jet te re!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:36 pm

Me erdhe ne enderr
e veshur ne te bardhe
edhe pse e vdekur
te shifja si te gjalle.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:36 pm

Zemer arta!

Ketu nuk lexova
Vetem fjale te arta
Nga Ty dhe une mesova
Thenjet tuaja t'kjarta!

E rritur jasht Memedheut
Me edukate Shqiptare
Ti zemrushe e vogel
Me bene t'ndihem krenare!

Te dua kur qeshe
Lotin s'ta dua fare
Behu e fort si shkembi
Tregohu qe je SHQIPTARE!

Ndoshta gaboj n'kshille
Por dua te m'besosh
Dua te t'shof plot jete
S'te dua kur t'lotosh!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:36 pm

Jam e forte
moter e madhe
me keshillat tua
do te jeme dhe luftare.
Falenderit puccc forca ime.Smile
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:36 pm

Kerkoje nje lule
nga parku gjyshes sime
tani qe jam zgjuar
kuptova humbjen time.

Po ti moj shoqe zemres
a pak me mungon?
tani dhe nga gjyshja
kerkon te me ndash.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjalë të Arta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi