Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Heronjeve Te Llapit

Shko poshtë

Heronjeve Te Llapit

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 3:53 pm

HERONJVE TE LLAPIT


Bijtë e shqipes bashkë u mblodhën
Nën kushtrimin çlirimtar
Vriten trimat e Kosovës
Bijt e Llapit shqipëtar.

Llapi vjen e turbullohet
Në janar seç jua vranë endrrat
Jo Zahiri nuk harrohet
Hakif trimi rron tek zemrat

Tek ju nana kosovare
Tek ju bijt e Llapit plak
Dashuria atdhetare
I ka dhanë flamurit gjak.

Qielli nxihet, fiket hana
Një lahut vajtoka trimat
Si këta djem s’i ban ma nana
Mbetën thatë të tre martinat

Nuk ju bani nana dhandër
Për liri e falët jetën
Për Atdhe e derdhët gjakun
Të pavdekshëm do të mbetën.

Dhe pranvera thotë: u thinja
Bjeshka pa një gjeth do mbesi
Lajm i zi nga Shqipëria
“U vra Ilir Konushevci”

Shqipëri ku e kam djalin
Llapi vjen e turbullohet
Po troket në prag liria
Se po derdhet gjak Kosove.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi