Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Peisazh Metropolitan....

Shko poshtë

Peisazh Metropolitan....

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 4:01 pm

Peisazh metropolitan…


Ngado qe shkoj, njerëz te merzitur
Ne rruge, ne treg, ne autobuzë
portret gri, me sy të fikur...
Vajza qe ecin gjithë hundë e buzë...

me mijëra zile celularësh...
gishta nervozë mbi çdo tastierë
dhe SMS-të plot mllef shqiptarësh...
hashash...pak drogë...muzikë e çjerrë!

Asnjë buzeqeshje, klithëm gëzimi...
boshllek shpirtnor, asgje me shumë
policë të vrarë...kortezh varrimi...
dhe Ligji GAY - NJë LIGJ Më SHUMë...?!

Pa kod moral, pa pikë virtuti
Me xhepat plot MAFIA e atdheut
Mjer Shqipëtarët - i mbuloi muti
u dhjenë sternipat e Skenderbeut....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi