Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 1 e 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Shko poshtë

Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:35 pm

Mesazh per ty qe kurr nuk do ta lexosh i dashuri im!!!!!

Te shkruaj ketu i dashuri im
e dij qe ske si ta lexosh
por mua do me mbes kujtim
edhe kete smund ta mesosh

thell ne zemer i futur
nuk mundem te te largoj
pse me vjen ky mall
spo mund ta perballoj

edhe varrin po ta njomi
me keta lotet e mije
skam qte beje e gjora
mendoj tek ti si te vije

E luse shum e luse
te madhin perendi
te kete meshire per mua
te me sjell tek TI
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:35 pm

MASAZH ESHTE LOTI IME
QE MBI VARR PIKON
MESAZH ESHTE ZEMRA IME
QE PER TY RRENKON
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:35 pm

Miku im!!!

Mesazhin qe ta shkruaj
Dua ta kesh kujtim
Kur ta hapesh faqen
Ta lexosh kete shkrim

Me gishterinj po shkruaj
Me zemer po vuaj
Me sy po lotoj
Me ju po jetoj

Akuza mos me bani
Ne zemer me mbani
Me kujtoni ju lutem
Edhe ne boten tjeter kur futem
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:35 pm

Per ty

Per ty qe ishe dikur
Per ty qe jeton ne mua
Per ty qe s'te harrova kurr
Per ty mesazhi u shkrua
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:36 pm

Per Ty e pa njohura:

Sa here shkruan ne forum
Zbraz dhembjen dhe pikellimi,
Sa here fjalet i ven ne leter
Largon vuajtjen dhe trishtimin!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:36 pm


Keto qe i shkruaj ne forum
dora nuk i shkruan
rrjedhin nga nje zemer
qe ende po vuan
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:36 pm

Kur shkruan ti vargje
Humbesh sikur ne humnere,
Nga zemra te rrjedhin fjalet
Dhe lene gjurme perhere!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:36 pm

Krenare do mbetem
gjere ne amshim
loti qe rrjedh nga syri
kerkon nje lehtesim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:37 pm

mesazhi me eshte kthyer
ne zemer dhe ne leter
,,vuajtjet do mbarojn
vetem ne boten tjeter"
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:37 pm

..gjer vone isha e pervuajtur
per humbjen me te shtrenjten dashuri
por sot jam krejt ndryshe
se prej vuatjeve mesova shume e shume


......se kur e dashuron dikend e nuk te kthen
nuk pret me prej tij
me mire eshte qe te largohesh ne qetesi
e te jesh ne vetemi


por nje dite do te linde
nje dashuri e re
qe dikush e meriton
me teper .

Ajo dashur tani lindi
dhe e kaluar shkoje
te jetojme
jeten me gaz e hare .........
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:37 pm

Kur marr ti shkruaj
dashuris nje mesazh
se q'me rreshqasin lotet
si ne patinazh

te duash e mos te duan
qenka shum veshtir
duhet shiqu perpara
ndoshta behet mire

dashurija eshte zjar
qe te pervelon
kur me lote e vuan
ngapak te freskon
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:37 pm

Nje mesazh ta shkrova
U kthy i palexuar
Atje ku ti ndodhesh
Posta eshte e ndaluar
2

Kur zilja e telefonit bije
Vrapoj shum e gezuar
Nje ze te panjohur degjoj
Me fale eshte numer i gabuar

Pse vrapoj si e marre
Ulem e mendoj
Nga varri deri sot
Askush s'telefonoj
________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:37 pm

Qdo here kur vij te varri
Syri gjak loton
Qdo pike e derdhur mbi varr
Nga nje mesazh te dergon!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:38 pm

Kerkoje dashurine se ajo vjen
Ne paqe leri ato qe flen
E di qe ke, qe ke shum mall
Une do pelqeja i gjalli me te gjall
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:38 pm

Sot Do Te Deshiroja
Te Shkruaj Vetem Ty
Po Nga Lotet Qe Me Rrjedhin
Nuk Shof Gje Me Sy
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:38 pm

E moj mike shpirt trazuar
Goje mjalt dhe e trishtuar
Po ti qesh vetem nje here
Dimri do bahet pranvere...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:38 pm

Une te qeshi veq njeher
Do te kete bresher
E jo pranver
Zemer plasur
perplot vner

Si te qeshem un e shkreta
Plot me helm me kaloj jeta
Ata qe i deshta si kam pran
Do te qeshesha po s'kam me kan....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:38 pm

Per e panjohura:

Nga kjo botë e poshtër merr veç të mirat
Lotët që të pikojnë, falja qiellit
Mërrolat që ke në ballë, falja armikut
Rrezet plotë shkëlqim merrja diellit
Dhe dashurinë e zemrës falja mikut!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:39 pm

Per TY Poeti

Sa te qmuara keto fjale
Qe me vijn nga Poeti
Mos mi thuaj veq mua
Thuaja edhe veti

Mikut miqesin ja fali
Ashtu edhe me kthjell
Po dashurin qe e fala
U gropos ne dhe shum thell
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:39 pm

E panjohur !

Lexova nje mori vargjesh tuja ...kane nje peshe qe rendojne shume !!
Te pergezoj per fuqine shpirterore qe ke....!
Para ketyre vargjeve njeriu ndihet i pa fuqishem ....!
Sa i forte qenka njeriu...!?
Ne shpirtin tand paska qene nje arme berthamore ...mos e ndiz fitilin !?
Qofsh me Zotin dhe ndihmen e pa kontestueshme te tij !

Pershendetje te ngrohta
Çaushi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:40 pm

Mesazhi i shkruar
Fshihet i paderguar
E lexoj vetem une
Se s'mund ta qoj askund

Shkronjat zbehen ngadal
Shkrimi fshihet me lote
Malli me shtohet qdo dite
Si t'kishte ndodhur sot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:40 pm

MOS U DOREZO

E di se një pjesë të dashurisë
Që ne i kemi dhënë një emër,
E varrosim bashk me të dashurit
Që i kishim dhe i mbajmë në zemër!

Ti ke aq shumë dashuri në vehte
Mu sa ke edhe dhembje,
Mos e le t'ardhmen të shkatërrohet
Mos e mbaj veç lotin në mendje!

Kokën lart moj sy shqiponjë
Jeto edhe për ata që i ke humb,
Nuk ju bën dot favore
Nëse tretesh porsi shkumb!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:40 pm

Nuk mund te betohem
Por do te mundohem
Sjam dorzua kurr
As tani nuk dorzohem
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:41 pm

Mesazhe te shkruara shum
Po skam si ti dergoj
Ne shum posta trokita
Asnje nuk e pranoj

Nuk me kuptonin asnje
Se ishte imagjinate rralle
Mesazhi ishte i postuar
Per njeriun qe ishte ne varr
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:41 pm

Ne kohen e levizim
Me vazhdimesine e jetes
Ne koha na leviz
Me rrahjet e zemres.

Ne kohen e ndalim
Kur ndalim deshirat
Ne kohen e vrasim
Kur s'i jetojm te mirat.

Ne kohen ta duam
Sa kohe ajo na do
Dhe pse ne kohe vuajm'
Kohen tende, jeto!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi