Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 5 e 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Sikur ato lule
Ne kopshtet e bukura
Ashtu do te isha
ty per te takuar

Une ta fala zemren
Ti mu ma dhe jeten
Dhe te dy premtuam
Se do te bejme martesen

O sa e veshtire qenka
Te jem une sote pa ty
Te vuaj e te vajtoj
Gjer te vi te ty

Nuk e di a do te kete
Nje jet tjeter ne amshim
Por une kam pe te kerkuar
Ne gjdo vend, skaj e vrim

E kur te gjej une ty
Do te puthe me mall
Dhe do te tregoj
Se ti ishe dashuri e rrall.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Do te lutem per Ty
Deri ne ameshim
Te kesh nje jete pa brenga
Kurr si fatin tim!

Do ti lutem Zotit
Deshirat te na i ploteson
Kur ne te shkojm ne ate bote
Me te dashurit te na takon!

Sot kur jemi mbi dhe
Pran varreve kur te shkojm
Te flasim me dheun e zi
Por mos te lotojm!

Rend u vijn keta lot
Po nuk po mund ti ndalim
Athua e dijn edhe Ata
Qe loti na e shuan mallin!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Sikur te isha nje zog
Do te fluturoja
Mbi pullaz te shtepis sate
Qerdhe do te ndertoja

E kur do te dalesh ti
E merzitur ne kopshte
Une do te kendoja
Pa e derdhur as nje lot

Do te kendonja per ty
Sepse ti kete e meriton
Te mos te le te vuash
Deri sa ti vajin fillon

Te lutem mos vajto
Te lutem mos u hamend
Se ne kete jet askush
Perjetesisht nuk ka vend

Pra te behemi te fort
Dhe jeten ta vazhdojm
Te perpiqemi se bashku
Ne vend te vajit te kendojm
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Kam nje vend ne kopsht
Ku shpesh ulem e mendoj
Per ate kohe te lumtur
Qe aq shkurt jetoj!

Kur te me vij loti
Ate do ta ndaloj
Do ti degjoj keshillat tuaja
Me Ty do te kendoj

E dij qe s'na kendon zemra
As Ty e as mua
Nuk jemi as te paret as te fundit
Keshtu duhet vazhdua!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Keshtu e ka kjo jete
Por duhet vazhduar
Me shume te kqija se te mira
Duhet perballuar

Une ne kopshtin tend
Do te jem i pranishem
Jo ne menyr fizike
Por me zemer e me shpirt

Do te mudohem
Shume per te qetsuar
Prap me disa kenge pergledhese
Shpirtin per ta relaksuar

Kenget qe do ti kendoj
Ato do te jen elexhi
Do te sherojne plaget
Sikur nje maxhi.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:58 pm

Pse?
Ti me vjen ne enderr
Por asgje s'me thua
Me thuaj te lutem shum
Ne enderr,,Te dua"

Do ta mbaja ne vesh
Si gjene me te shtrenjt
E din edhe Ti
Qe per mua ishe i shenjt!

Ndoshta po te dhimbsem
Kur me shef me lot ne sy
Kam dhembje shum o shpirt
Nuk qaj vetem per TY!

Sa here qe mundohem
Mos te kam lot ne sy
Nuk po mundem o shpirt
Zemra me eshte thy!

Kur ne rrug takoj
Ndonje qift te lumtur
Pa dashje me rrjedh loti
Pse nuk je me mua
Po thell ne dhe i futur!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:59 pm

Nga qyteti i ndar
Shiqoj me permallim
Atje lart kalaja
E mban nje kujtim!

Ne nje gur te lart
Ka dy shkronja te shkruara
Athua qendrojn ende
Apo jane te demtuara?

Po te isha zog
Atje te fluturoj
Vetem nje minut
Shkronjat ti perqafoj!

Me krahet e leht
Pluhrin t'jua fshi
Ato ishin shkronja
Qe i shkruam UNE DHE TI!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:59 pm

Kure del ajo e bardhe dite
Te hape syte e pa mbyllur
Te dal ne kopsht
E te dhez nje cigare

Me duket se ajo me ben shoqeri
Kur e marr dhe e pi
Mendoj se se shpejti
Ne ket tym do me shfaqesh ti

Nostalgjia ne mundon
Sepse dite te mira me kujton
Ik nga ky vend e ik nga tjetri
Por ti je gjithekund si ne pyll gjethi.

Oh shpirt a po me degjon
Une jeten pa ty spo e pelqej
Sikur te ishe ketu
Do te kisha ledhatu

Do te fleja ne gjoksin tende
Do te buzeqeshja me endje
Se tash e shume kohe
Ne fytyren time buzeqeshje s’mund te gjesh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:59 pm

Dashta te ulem te pushoj
Ketu afer tek nje lum
Veshtroja ujin e ngadalshem
E ne vehte mendoja
PSE TE DASHTA AQ SHUM?

Po pergjigjeje nuk mora
As nga uji as nga askush
Pritja te pamunduren
Qe Ti kete te ma thuash!

Eh si eshte kjo jete
Me plot peripeti
Une kurr se mendova
Qe mund te jetoj pa Ty!

Po jetoj me nje qellim
Po lutem dite per dite
Qe Une edhe Ti o shpirt
Te takohemi ne ameshim!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:59 pm

Sot po me dhemb koka
Athua qe e ngarkoj
Nuk dij kujt ti mbeshtetem
Qe dhembja te me kaloj!

Po te te kisha pran
Kokedhembja do me ndalet
Pasi me mua nuk je
Le te dhemb gjere sa te qahet!

Do ma freskoje ballin
Me buzet e tua
Ne heshtje do me thoje
Te dua shpirt te dua!

Eh moj zemra ime
Sa shum qe duroj
Ne vend Tendin shpirt
Dheun perqafoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:00 pm

Mikut kurr per jete
Kokedhembje s'do i dhuroja
Nese s'mund ti ndihmoj
Te keqe s'do ti doja!

Falemnderit shum
Ftesen tuaj e qmoj
Po nuk mund te kyqem
Dhembja po s'ndaloj!
e panjohura
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:00 pm

E panjohur moj e njohur
Prap po vuan ti
Dhe asgje nuk te ka ngrohur
Deri me tani?

Eja sic thot`edhe Gimi
Miqte po te presin
Nise prap moj nga fillimi
Mbi tok`nuk do mbesim

Hiqe ate dhimbje koke
Po presim ne miqte
Dhe gezoju kesaj bote
Te vuajn` te liqte
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:00 pm

Dritaren e kam nga perendimi
ndaj me rrezet e diellit puthem rrallë
sa here e thinj natën më puth vështrimi
andej nga lind dielli...rrallë, shumë rrallë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:00 pm

Me duket qe as diellin se shof
Kah lind as kah perendon
Cdo dite me duket e erret
Pasi Ai me nuk jeton!

Une jetova shum shkurt
Tani vetem frymoj
E pyes vedin cdo dite
Athua pse ende jetoj?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:00 pm

Jeta jeta thosha me vete
A do te kendoj dikush per mua
Apo vetem lote do te kem ne faqe
Deri sa ty jam duke te kerkuar

Po kerkoj ne gjdo fushe
Ne gjdo pyll e lugin
Atje eshte ndoshte dikun
Apo fshihet fati im

O jet o jet thirra nje her
Askush nuk mu pergjegj mua
Nuk di pse une jam i ngrat
Edhe pse sdua te vuaj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:01 pm

Te kam thene shume here
Nga vuajtja nuk do te kesh dobi
Por te lutem ndrysho mendjen
Kthehu ne token e vjeter

Une nuk po te them harro
Nuk po them kurr me mos mendo
Por po te lus shume
Veten mos e lendo

Te pata thene njeher
Mos vajto ne kopsht
Ne vend te vajti nje kenge
Eja me mua te kendojm
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:01 pm

E dij mire se skam dobi
Po spo mundem kursesi
Te harrohet kur per jete
Ajo e madhe Dashuri!

Kur vjen loti sdua ta ndali
Kur me vjen gazi Ty do ta fali
Se eshte marri me qajt djali
Koken lart le te tretet malli!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:01 pm

Diten kur te vij tek Ti
Mos u habit zemer
Ndoshta s'do me njohesh
Kur te therras ne emer!

Nuk do te jam me e re
Nuk do te jam ashtu si me le
Nuk do te vij me lot ne sy
Pasi Atje do te gjej Ty!

Nuk do te ndaloj vetem tek Ti
Mos mu hidhero
Atje kam engjellushen time
Te lutem me kupto!

Me prit krahehapur
Me prit pa lot kete here
Tani do jemi se bashku
Se te dashta si tash si atehere!

Tani kur po te shkruaj
E mbushur jam plot mall
Pak lot po me rrjedhin padashje
Te lutem me me fale!

Nese Ti s'me fale
Me fale engjellusha ime
Krahehapur do me pret
Me nuk do te jete Jetime!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:01 pm

U mundova shum te mos shkruaj
U mundova te te harroj nga pak
U mundova vuajtjen ta mundi
Nuk ja dola prap po vuaj!

U mundova te mos qaj mbi varr
U mundova te te sjelli vetem lule
U mundova lotin ta ndali po kot
Prap se prap nuk ja dola dot!

U mundova te te therras ne enderr
U mundova ti ndali kta lot si lum
U mundova po prap nuk ja dola
Dhe thash,,Ah pse te dashta aq shum"?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:01 pm

Qe kur lindim derdhim lot
Qe pikojne sapo syte hapim
por pse qajme nuk e dime dot
dhe asnje s'na e di hallin.

Vijme ne bote me lot ne sy
dhe me lot ikim prej saj
e di, loti s'mi zgjidh hallet
Dhe cudi, prape qaj e qaj...!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:02 pm

Ne k`te bot ne vijm`nga dashuria
Ndonse duke qar`por te pafaj
Me te pafajshem se vet pafajsia
Por dikush na ben te vuajm`ne pastaj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:02 pm

E perlotur!!!!

E perlotur linda
E gezuar u rrita
E perlotur u bera
E perlotur mbeta
E perlotur nga jeta
E perlotur nga mallengjimi
E perlotur nga pendimi
E perlotur me shkoj tere jeta
E perlotur nga te tjeret
E perlotur nga vetvetja
Athua e perlotur
Do me vij edhe VDEKJA??????
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:02 pm

Dhe pse lotoj, i mallëngjyer,
Jetës ja gjëj prap sekretin.
I them dhimbjes më ke shqyer...
...Dashurisë ja ndjej lezetin....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:03 pm

S'kam fuqi ore miku im
Ta ndal lotin as mallengjimin
Qe te dyja po me shoqrojn
Nuk ka vend me ne zemren time
Dashuri as te shijojn!
Dhe nje dite kur une do shkoj
Mos me thuani qe kam vdek
Por ateher te gjithe gezonu
Se kam shkua te jetoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:03 pm

S'kam fuqi ore miku im
Ta ndal lotin as mallengjimin
Qe te dyja po me shoqrojn
Nuk ka vend me ne zemren time
Dashuri as te shijojn!
Dhe nje dite kur une do shkoj
Mos me thuani qe kam vdek
Por ateher te gjithe gezonu
Se kam shkua te jetoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi