Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 2 e 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:41 pm

Une kohen e jetoj
Koha s'jeton me mua
NUK KA KOHE AS KOHA
Te merret me mua
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:41 pm

Koha është si uji
Që ikën dhe shkon,
Ne jemi si rëra
Që në vend qëndron!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:42 pm


EH SA DO TE DESHIROJA
TE ISHA UNE UJE
S'DO MBETJA RERA
TE LENGOJ E TE VUAJ!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:42 pm

Force mike,force"
kurre mos u dorezo
koha eshte nje porte
permes saj kalo"

Koha eshte ilaci
koha eshte sherimi
koha na meson,
se nuk vlen ngujimi..
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:42 pm

do te deshiroja sot
une te urdheroj
zemra te te shkruan
e une te lotoj

kur nga zemra shkruan
jan vyajtje reale
kur punojn veq gishtat
kalon ne virtuale

vuajtje jan te gjitha
i quaj me nje emer
te njeriu i lenduar
prekun thell ne zemer
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:42 pm

1

Mora te te shkruaj
Shkronjat u treten
Qpo ndodh me mua vall?
Ktu ishin ku mbeten?
2

Shkronjat nuk humben
Po Syt u turbulluan
Nga lotet qe rrjedhnin
Mesazh s'mund te shkruan

3
Ah moj zemer shkreta
Sa shum vuajtje ke
Pse s'pushon se rrahuri
Po ne merzi me le.....

4
Vetem ca fjal i shkrova
Po me plot gabime
Por kto ishin fjale
Nga brendesija e zemres sime
5
Te dua Te dua Te dua
E dij qe sme degjon
E dij qe kurr ne jete
S'do me perqafon....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:43 pm

Moj nate prap erdhe
Athua si do me kaloj
Athua do me vijsh ne enderr
Te pakten te perqafoj

Te te shkruaj me teper
Syte spo shofin mire
Por dora eshte mesuar
Te te shkruaj
NATEN E MIRE!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:43 pm

Loti shkruan mesazhe
Mos me quani te marre
Kam nje flak ne zemer
Po digjem si zjarr!

Zemra eshte e plagosur
Shpirti i lenduar
Mos me akuzoni
S'mundem me duruar!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:43 pm

Edhe sante te pershendeta
Nate te mire te urova
Kot prita pergjigjeje
Ate nga ti se degjova!!!

Qdo nate do te pershendes
Me nje puthje ke balli
Po kurr nuk do ta kuptosh
Se me mbyti malli!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:43 pm

Oh sa do doja te kisha ktu pran
Te te perqafoj zemer me mall
Te ta them shpirti ime
Se jetoj por s'jam e gjalle!!!!

Po me dhemb shpirti shum
Po me dridhet ky trup i gjore
Qte beje te lutem me thuaj
S'me mbeti asgje ne dore!!!

Syri me tradhetoj sot....LOTOJ
Shpirti sme pyeti fare.....LENGOJ
Zemra gadi doli nga vendi......S'PUSHOJ
Sa e fort qe jam prap.........DUROJ!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:44 pm

Endrra te me behet jete
Sa bukur do e jetoj
Por jeta me eshte bere enderr
Keshtu s'mund ta duroj!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:44 pm

1
Per ty zemer veshtir te shkruash
Per ty qe padashje te bera te vuash
Per shpirtin tend te paster mendoj
Per mundesin qe sa me pak te lendoj!
2
Vuajtjen nuk dua ta ndaj me ty
Per ate te lutem mundohu
Me mbaj ne mend si te humbur
Ndal vuajtjet dhe largohu
3
Sa i lumtur ishe pa mua
Ta prisha ritmin e jetes
Ta mora zemren e paster si loti
Ti hija ime prijse e se vertetes
4
Do akuzoj veten gjer ne amshim
Do mallkoj sa here qe te del loti
Do qaj per kto dy zemra te ndara
Do qaj per kto dy dashuri te vrara!!!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:44 pm

Krijimet e mia
Nuk ishe ti barre e shpirtit tim
Me ty jetova jetoj dhe do jem
Deri ne frymen e fundit
Ne ty do kerkoj shpetim

Nuk ishe i pavler per mua
Ishe njeriu qe i thash te dua
Me ty edhe qe nuk te kam pran
Do vazhdioj deri n'fund me jetua

Zeri yte ne vesh me mbet
Fjalet e tuaja plot dashuri
Do i mbaj thell ne zemer
Do i mbyll me dry!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:44 pm

1
Te shkruaj apo mos te shkruaj??
Ta them apo mos ta them?
Ta Them pra te verteten
Ti ishe njeriu qe ma ndrrove jeten!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:44 pm

Mesazhi i shkruar sante
Me duket shum i veshtire
Me duhet te bije ne gjume
Pa te urua NATE TE MIRE

Nate te mire te deshirova
Por hasi ne vesh te shurdhet
As nje lajm nuk mora
Pasi pergjigjeje nuk degjova!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Nuk ishe Ti hije ne shpirtin tim
Nuk ishe vuajtje por ishe sherim
Kur me se tepermi merzitem
Ne ty kerkoj ngushllim

Ti ishe nje dore e zgjatur
Ishe nje dhurat e hapur
Ishe dhe do mbetesh gjethnje
Sherim per mua numer nje
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Doja Te Vij Tek Ti
Nuk Mundem Me Beso
Me Jan Keputur Dy Kembet
Me Sy Asgje Nuk Shoh

Dije Qe Do Vija Me Vrap
Tek Ti O Shpirti Im
Po Lengoj E Semuar
Jam Ne Mallengjim

E Dij Qe Kurr S'do Jesh
Fati Im Moj Zemer
Mos Harro Qe Do Vdes
Duke Te Thirr Ne Emer

Te Dashta Shum Nga Larg
Me Dashte Edh Ti Mua
Por Q'ti Bejm Fatit Zemer
Me Teper S'na U Lejua!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Zemer e mallkuar!!

E mallkova zemren
Qe nuk pushoj
E mallkova vdekjen
Qe me la te jetoj

Tani ken ta mallkoj
Te lutem me thuaj
Ta mallkoj ket shpirt
Qe me shtyn te shkruaj

Tani nuk dua vdekje
Nuk dua mallkim
Do jetoj me vuajtje
Deri ne ameshim!!

Zemer e mjer duro
Zemer e fort qendro
Zemer e mbyllur jeto
Zemer askend mos prano!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Ti erdhe!!

Ti erdhe po si do shkosh
Athua do ik nga une
Dhe zemren t'ma lendosh?
Por jo mos ke frig largohu
Zemra ishte e lenduar
Me me harruar mundohu!

Une jam e mesuar ne dhembje
Jam e mesuar ne lamtumir
Por asnjeher s'besova
Qe do ndodh ne kete menyr!

Ti erdhe me solle pak lumturi
Zemren e ngrir si akulli
Nuk mundem kurr ta shkrij
Por kam edhe une shpirt
Per ate me quajn njeri!!
At qe perjetova une
Sdua ta perjetosh ti!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Mu duk qe te pashe njeher
Jo ishte vetem enderr
Mu duk nje ze i vertet
Por kur hapa syt e perlotur
Pash qe s'ishte realitet

Nuk ishe mundim per mua
Nuk do jesh kurr ne jete
Por do jetoj me endrra
Si te ishe i vertet...

Kur malli me merr per ty
Do ulem do mendoj
Do ti pershkruaj te gjitha
Zemren do e lehtesoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:45 pm

Dy duar te vogla te zgjatura nga une
Me luten ti marr afer ti puthe shum
Nuk mund ti arrij jan larg nen toke
Mundohem me tere forcen por kot

Nena nuk perton moj bije
Te vije te te perqafon
Po nuk eshte ne doren time
Tjeter kush urdheron

Do jem shum e lumtur bije
Te vija menjehere tek ti
Do te puthja me malle
Sepse mbeta e uritur per ty!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:46 pm

Mesazhin qe e shkruaj sot
Se shkruaj me shkronja
E shkruaj me lot
E dij qe sdo e lexosh
Po e shkruaj kot!

Zemra ma ndin qe me kujton
E dije qe ne mendje me ke
Por e dije qe smund te lajmrohesh
Nga atje ku sante je!!

Shkruaj mesazhe te kota
Shkruaj fjal pa vler
Shkruaj po kujt i dergoj
Shkruaj sme kthehen asnjehere!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:46 pm

***
Djersa e ftoft qe rrjedh nga balli
Te shkruan sot kete mesazh malli
Te perkujtoj qe jam e gjalle
Te them qe per ty po digjem si zjarr!!

Djersa e perzier me lot
Te shkruan sa shum te deshta
Si atehere ashtu edhe sot
Dhe gjithmon do te dua por kot!!!!!

Nje pjese e jetes me malle kaloi
Pjesa tjeter ne endrra do shkoj
Qka mbeti nga jeta reale
Deri sot nuk dij apo sdu te kuptoj

Asgje reale nuk pata qe nga femirija
Ajo e vetmja qe ishte u tret moti
Me mbeti loti vuajtja e mallengjimi
Me mbeti kujtimi i hidhur me humbjet e mija

Askend nuk e tradhetova kurr
Askujt pas shpine s'ja punova
Vall athua vetem per at qe isha e drejt
Aq rende dhe dhimbshem pesova????
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:46 pm

***
Te shkruaj!!!
Te shkruaj permallshem
Te shkruaj me perkushtim
Te shkruaj qe te dashta shum
Por sishe fati ime!

Endrrat qe endrronim
Nuk u bene realitet
Mbeten kujtime te hidhura
E shef qe dashurija vret!

Na e vran dashurin ton
Do te pendohen dikur
Na ndan te mallkuarit
Ne vend te zemres
Ata kishin gure!!!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:46 pm

Dikush me thirri!

Nje ze mu duk degjova
Qe me thirri ne emer
Nuk ishe Ti
Sepse ti me quaje ZEMER

E degjova dhe njehere
Ate thirrje qe peshperit
Por jo nuk ishe TI
Se ti me quaje SHPIRT

Ferkova syt e mjegulluar
Te shofe edhe njehere
Jo nuk ishe TI
Se ti me quaje Syn
E ate se degjova kete here!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi