Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 15 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:24 pm

----Me vdiqen iluzionet----

Por...prap qielli mu duk shum afer
Ku yjet u mundoja me dore t'i kap
Dhe nje buzqeshje e ceket,e varfer
Me mbante,rrezohesha dhe ngritesha prap!

Endrrat nuk m'u ndalen,enderroj
Shpesh kur jame me sy hapur
I mbylli me shpejtesi drite
Dua vetem Ty te t'kujtoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:24 pm

DO TE ME FALESH QE SHKROVA

Cdo gje qe shkruan ti
une lexoj mikeshe,
ne heshtje te pyes deri kurre
vuajtje ne vete do kesh.

Nuk eshte jeta
mashkulli as edhe nje femi,
jeta eshte per te jetuar
edhe po s'pate njeri.

Ji pak e ashper, krenare
duaje veten pak me shume,
duaji edhe ata qe i ke ne vare
por vetem duaji keshtu bej une.

Tek e fundit s'eshte faji jot
eshte rregulle i shkruar,
te shkojne njerezite nga kjo bote
tek zoti do kene shkuar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:25 pm

Eh,e nderuara mike,une po Ju kuptoj
Vuajtjen s'mund ta fshij,ani qe mundohem
Kjo me eshte binjakezua me shpirtin
Do me mbaron nje dite,kur nga jeta largohem!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:25 pm

----Me vdiqen iluzionet----

Por...prap qielli mu duk shum afër
Ku yjet u mundova me dorë t'i kap
Dhe një buzqeshje e cekët,e varfër
Më mbante,rrëzohesha dhe ngritesha prap!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:25 pm

Desha te ndryshoj....!---

Jame e pashpirt,nuk mund shprehem dot
Edhe shpirterat e gjithe njerezimit t'i kisha
T'mundohem me miresi,eshte gje e kot!

Jame e pa zemer,humbi u tret' n'erresire
Behu e pa-drejte shpirtezeze,ne kete bote
Nese don te t'duan e cmojn me mire!

Mos hap shpirtin askujt,kerkush s'do te kupton
Sa me reale te jesh,binduni ne kete thenje,
Shum me keq e me perulje do ta peson!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:25 pm

------Me dhembjen......----


Me dhembjen u binjakzova
Nuk me le te vetmuar
E kam mike te shpirtit
Nga une nuk largohet!

Lotin e kam veq mik
Nganjehere me ndahet
Here ai rrjedhe si lumi
Por shpesh edhe thahet!

Humbja mu be shoqe
Me mua jeton n'qetesi
Nuk m'ktheu kurr shpinden
Dyjat qajm ne fshehtesi!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:25 pm

Kjo jete, e hidhur vertet per ty mikja ime
Kjo jete, te ndaloi te ndjesh aq gezime
Kjo jete, edhe zemren kerkon te ta mari
Por...
Ti je e forte mikja ime, me e forte se Fati
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:26 pm

Njeriu pa miq
Nuk eshte asgje tjeter
Vetem se nje Hiq!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:26 pm

Nje dite kur dielli te linde per ty
E kur me rreze shprese shpirtin te mbulosh
Kujtohu se une do jem prane teje
Si mik, si shok, perhere do me shikosh
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:26 pm

---Cila jame une???-----


Jame--Diell-qe nuk nxen,por pervelon
Jame--Hene-qe ne vend te drites,erresire leshon
Jame--Shi-qe shendrrohem ne bresher
Jame--Pra kjo qe jame,shpesh mund t'rrij e heshtur!
Jame--Dimer i ftoht me ngrica e acar,mbuluar
Jame--Uragan,jeta me beri te tille pa meshire
Jame--..S'dij kush jame,as veten nuk e njoha mire!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:26 pm

Edhe engjujt qajnë
edhe engjujt ndjejnë dhimbje
edhe engjujt nervozohen nganjëherë
atëherë më thuaj çfarë jam unë
një engjull
një njeri
Nuk e kuptoj dot përse jam kështu
nuk mund të përmbahem
dua në qiell të fluturoj
edhe pse e di se nuk mundem
në ëndrrat e mia ndihem shumë e gëzuar
gjithëçka më ndryshe se tani
në ëndrrat e mia jam një Njeri
atëherë më thuaj çfarë jam unë
një engjull
apo një njeri i keq
Dëshiroj të vrapoj larg
të shoh sa e shpejt jam
të shoh deri ku do të dorëzohen këmbët e mia
apo krahët e mia
a derdhin engjujt lotë të kuqe
a frikësohen dot njerëzit nga Nata
çfarë jemi ne
çfarë jam unë
a gënjejnë engjujt
dhe a thonë njerëzit gjithmonë të vërtetën
atëherë çfarë bëj unë
a do mund t`i zgjeroj dot krahët e mia ndonjëherë
nëse do t`i posedoj
a do të jem ndonjëherë e lirë
a do të jem ndonjëherë Unë
atëherë më thuaj çfarë jam unë
ndoshta një engjull zemërthyer
apo një njeri i ligë
Nuk e di
A vdesin edhe engjujt
apo vdekja bën pjesë vetëm tek njerëzit
qendron diku pergjigja
apo nuk do të mund t`a zbuloj dot kurrë
Atëherë më thuaj çfareë jam unë
një engjull i vogël pafuqi
apo një Njeri i pashpirt

avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:26 pm

Nëse në jetë lendohesh
Ke shpresën qe të zgjohesh
Nëse në zgjim të perkrah shpresa
Atëhere këtë ta ka ofruar jeta

Ke miqë dhe dashamirë
Që gëzohemi kur ndjehesh mirë
Je deshmia e një jete
Egoiste dhe dashakeqe

Nëse dikush për të mirë ofron besë
Karakteri ytë, simbolizon shpresë
Nëse jeta ka synuar të të lendoj
Të ka zgjuar dhe ka arritur të të forcoj

Si një flutur që lulet i viziton
Të kemi nje mike që gjithëkush te rrespekton
Dhashtë Zoti që jeta të nderroj karakterë
Që gezimi dhe lumturia të të shoqerojnë përherë
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:27 pm

Po ku t'a marr mi Teta
Une at dashuri
Eshte shum thelle nen toke
Atje s'mund t'arrij!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:27 pm

----Me quani si te doni------!

Nese eshte c'menduri
T'a duash njeriun e vdekur
E keni me te drejt te me thuani
,,Kjo eshte njeri i c'mendur!

Nese eshte mekat
Te duash at qe nuk jeton
Me thuani pra ,,je mekatare''
,,Pasi keshtu vepron''

Nese loti nuk ndalet
Nuk jame une fajtore
Eshte jeta qe ma punoi
Te gjitha m'i morri prej dore!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:27 pm

----Nuk e doja shiun-----

Dikur,nuk e doja shiun
Tani fillova ta dua
Kur une lotoj e fshehur
Rrij ne shi,qaje pa u diktua!

Edhe kur fshehu lotin
Denesjet me tradhetojn
E perlotur kaloj motin
Athua kur do shterrojn?

Nje dite kur te me ndalet
Loti nga keta sy
Me prit zemer,se atehere
Do te jeme me Ty!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:27 pm

------E lodhur u zgjova!-------

Te merzitur me zuri gjumi
E lodhur u zgjova ne mengjes
Asgje te re dita nuk me solli
Perveq dhembje e kujtes..

E shoqeruar me dhembjen
Vazhdoj ta mashtroj veteveten
Pse nuk mund te pajtohem
Pse kujtimet s'me treten?

Kah do qe kthej koken
Me duket qe ju kam pran
Dikur verej qe jame e vetmuar
Ata iken,e mua ketu me lan!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:28 pm

----Kengevajtimi i bilbilit------

Ne Ty mendoja,sot me mallengjim
Cfar do qe do mendoja tjeter
Asgje te re nuk do me sillte
Perveq vuajtje e pikllim..

As ne enderr nuk do te doja
Te me vije askush tjeter
Dua vetem me Ty te jame
Njashtu s'i ne kohen e vjeter!

Bilbilat qe dikur mbi koke na kendonin
Kenget me te bukura per ne te dy
Tani me duket kenga e tyre vajtim
S'dua ti shof as degjoj,i mbylli vesh e sy!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:28 pm

Nese....ne enderr me kerkon!

Nese te bie ndermend,t'me kerkosh
Mos me kerko tek njerezit e lumtur
Do te jame diku ne nje skut,e strukur
Atje ku ka vetem njerez te vuajtur..

Keshtu te perlotur me le zemer
E pervuajtur mbeta per jete
Pra mos me kerko si te lumtur
Pasi e lumtura,bashk me Ty ka vdek!

Kur si hije kalon pran meje
Koken mos kthe kah une
Lere te mbetem ne kujtimin tend
Jo e perlotura,por ajo qe e dashte shum!

Qendroj nen hijen e lisit te dashuris
Ashtu si e pagezuam ne te dy
Por jo e hareshme si dikur qe isha
Tani jame e perlotur,mike e vetemis!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:28 pm

THIRRJE ZEMRES

Zemer…
pa dashur ve doren pran teje
dhe ndjeje se si rreh me ritmin e zakonshem
dhe ndjeje se si vazhdon te jetosh.

Pse s’u lodhe njeher nga kjo pune monotone
pse nuk ndjeve merzi
pse, me thuaj zemer,
te drejtohem ty sonte
sepse ne kete jete , me ke mbetur vetem ti.

Shikoj si fryne nje ere
e gjethet e drunjeve i valevit neper hapesire
sikur me tregon se dhe fati ashtu luan me ne
se jeta eshte e tille.

Dikush iku
dikush iku per te mos u kethyer asnjeher
e une e pergjoj ne muzgun e mbremjes
rrahjen e zemres sime,

Ndersa ne netet e vona
i bej shoqeri vetemise
e zemra ime vazhdon e vazhdon
kengen e monotonise.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:28 pm

Je--Diell per ata qe mendojn
Je--Hene me poezi plot yjesh qe mua me ndriqon
Je--Shiu pranveror qe zemren time freskon
Je--Pra kjo qe je,je fymezim per neve
Je--Si kater stinet lule diell shi dhe bore
Je--Uragan me poezi qe mua me turbellon
Je--ajo qe je e njohur per gjithmon.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:29 pm

Diellit ja morra një rreze rastesisht
U ngroha unë gjer në eshtra...
Ndjehem tjetërsoj...marrëzisht
i trembur largohem nga varrezat e vjetra...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:29 pm

Mesazh te dergova
me shpres se do te pranoje
te vazhdosh te shkruash
ketu ku pret cdo kush te lexoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:29 pm

Koha e bene te veten
Hap plage dhe sheron
Ashtu dua te besoj
Qe jeten ta vazhdoj
Me kalimin e kohes
Nese nje dite tretem
Jetoni me kujtimet
Qeshuni kur t'me kujtoni.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:29 pm

Eja moter, eja
vargjet po t'therrasin
shetit mbi to si flutur
ne heshtem, me s'te ngasim....

Na pelqen e qeshura jote
kur ti vuan, na ke afer
pash engjujt e ksaj bote!
shkruj naj gja, na ke lan varfer....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:29 pm

-------E merzitur jame!------

Sot lotoj moj zemer
Per ty e per vete
Fundviti, ja erdhi
Ty ne banka s'te gjeti!

Buzethare,zemer-shkrumuar
Te kerkoj ne cdo skut
E dij shpirt ku je,s'mund te vij
Kembet me jane keput!

Nuk me mbeti force
Trupi m'eshte ligeshtua
Lotoj tjeter s'mundem
Kjaj per Ty dhe mua!

Shoqet tua zemer,i shiqoj
Kur po kthehen nga shkolla
Une qaja me shpirt t'djegur
Qe kurr nuk te percolla!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 15 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi