Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 3 e 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:47 pm

BABI!!

Babi me dhemb koka
Te lutem me ndihmon
Po t'me puthesh njeher ballin
Ndoshta do me kalon!

Kerkoj te pamunduren
Por te lutem shum
Kur une ti mbylli syt
Eja me puth ne gjum

Buzet e tuaja BABI
Do me freskonin ballin
Do mi ndalin dhembjet
Do ma shuanin mallin!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:47 pm

Mendoja qe je realitet
Por nuk ishe fare
Ishe nje enderr e pakjart
Nje enderr genjeshtare
Sa shum deshiroja te jesh
Realitet me shum vlera
E jo te ndrrosh aq shpejt
Te merresh me gjera tjera
Nuk ishe ti njeriu qe kerkoja
Nuk ishe njeriu qe doja
Nuk ishe i lire me mua
Nga ti vetem ate deshiroja
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:47 pm

U luta!!

Sa shum e luta gjumin
Te me mashtroj
Te me mbyllen syte
Qe n'enderr te kujtoj!

Nuk erdhe as ne enderr
Te me perkdhelesh ballin
Me nje prekje tenden
Do ma shuaje mallin

Pse nuk te shof enderr
Athua pse kam shum mall
Pse shpirt n'gjum s'me vjen
Po me len n'kete hall!

Hene moj te lutem shum
Kete rruge e ndriqon
Kur te vij pran meje
Me leht me shiqon
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:47 pm

Me thuaj zemer!!

Moj zemer te lutem me thuaj
A din te shkruash pa lot
Asgje tjeter nuk te bije ndermend
Vetem te qash e vajtosh!!

E dij qe nuk je fajtore zemer
Sepse te mundova pa fund
Po q'te bej moj zemer e mjere
Qe kam dhembje shum

E dij mire qe shum te lendova
E dij mire qe me kupton
Por dije qe u mundova
Po lumturija nuk me don!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:47 pm

MOS!

Dikush me quan njeri pa zemer
Por gabim me dha vlersimin
Zemren e kisha shum te bardh
Nga vuajtja e humbi kuptimin!

Nuk me kupton askush
Apo nuk don t'me kuptoj
Edhe une jam qenje njerezore
Dhe kam deshir te jetoj!

Ka diqka qe me ze frymen
Me ndaloj menyren e jeteses
Mi mori te gjitha me vete
Me la pa fije te shpreses!!!!

Une doja te jem e lumtur
Kjo shpejt mu mohua
Dhe tani ne vuajtje jetoj
Askush s'don me m'kuptua!!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:48 pm

Qdo dite!!!

Qdo dite me e lodhur
Qdo dite e me e pkelluar
Qdo dite nga nje mik humbi
Nga friga mos t'me lenduar!!

Edhe nje nate e erret
Edhe nje dite e gjate
Edhe nje lot nga malli
Athua edhe sa do zgjat??

Me vije te qaj por ndalem
Por lotet nuk me degjojn
E kan mesua rrugen neper faqe
Dhe pa me pyetur udhtojn!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:48 pm

Kur ti te ikesh nga une
Mos mendo qe gjete shpetim
Ike edhe pse me thoje
Qe je shpirti im!

Asgje nuk te bera
Asnjeher nuk tradhetova
Ikjen tende nga une
Kurr nuk e besova

Ik sa me shpejt te lutem
Pasi ke marr at vendim
S'dua te mashtrohem
Ti nuk je fati im!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:48 pm

Pse??

Gjithmon kur jam e semuar
Ty te kerkoj BABI im
Me duket kur te therras
Me vije lehtesim!

Jam e shtrir ne shtrat
Lotet me rrjedhin krua
Nuk dij as vet e mjera
Kujt me ju drejtua..

Nuk jam e vetmuar
Te gjithe me mua jane
Por une nuk shof askend
Pasi TY s'te kam pran
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:48 pm

SOT

U luta sot te isha nje lule malli
Te me merr dikush me rrenje
Te me mbjell me duar te veta
Mu pran atij varri

Dhe kur lulja te lulezon
Aromen ta leshoj nen toke
Ti trgoj te dashurit tim
Se e dashta fort...

Edhe nese nuk ujitem
Nuk do thahem dot
Kam mjaft uje ne vete
E ujis me lot.....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:48 pm

Po te me thrrisje nga varri
Do te vija e lumtur me vrap
Do me kalonte ky i shkret malli
Te bashkuar do te ishim prap!

Te premtoj moj Zemer
Se kurr nuk do te harroj
E zgjuar dhe ne gjume
Vetem Ty te kujtoj!!!

Nuk me qmallin as lotet
Qe derdhi pa pushua
Te dashta me shum se jeten
Te betohem qe nuk kam ndrrua!!

Ke varri Yt kur te vij
Ulem dhe qaj me permallim
Qaj me shpirt dhe zemer
Pa Ty mbeta jetim!!!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:49 pm

Dashuri!

Dashuri e humbur te kerkoj
Ne enderr dhe e zgjuar
Te ma sherosh kete zemer te shkret
Mos me le qe te vuaj!!

Kot kerkoj te me kthehesh
Nuk do te kete kthim
E perlotur dhe e vuajtur
Ky eshte fati ime!!

Athua me degjon moj zemer
Kur te thrras zemra ime?
Ishe dhe do mbetesh
Engjull i jetes sime!

Kur nga une fluturove
A thua u kujtove vall?
Qe me le te shkrumuar
Qe me mbyti ky mall!![/b][/color]
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:49 pm

Do te doja njehere te te shof te lumtur
Kombi ime mergimtar
Te shof te bashkuar ne nje vend
E jo keshtu te ndar!

Do te doja une, do te doje edhe Ti
Qe te shofim kombin tone
Te frymoj nje here i lumtur
Te gezohet me bashkim e Liri!

Nuk mundi te na mposht
As dreqi as i biri
Me kete do deshmua
Se SHQIPTARI eshte me i miri!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:49 pm

Ty qe ishe drite e syve te mij
Ty qe ishe shpresa e jetes time
Ty qe te deshta aq shum
Ty qe ishe gjaku i zemres sime
Ty te shkruaj kete mesazh dashurije
Ty qe s'do ta lexosh kurr
Ty qe me le te perlotur
Ai lot s'do te ndalet kurr
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:49 pm

Ta thashe i dashur ta thashe
Do ta them TE DUA tere jeten
Po kurr s'do me degjosh
Flas vetem me vehten!

Te them qe te dua shum
Gjersa te shkoj e te tretem
Po kurr s'do me degjosh
Flas vetem me vehten
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:50 pm

SOT!
Te gjithe festojn
Te gjithe buzqeshin
E une mendoj ne ty
E perlotur i afrohem varrit
Mundohem te je me ty
Ne vend tendin moj bij
Perqafoj dheun e zi!
Sa u mundova te mbahem e fort
Nuk munda dot
Kur U afrova tek varri
S'mund i ndala kta lot!
Si te mos qaj engjellusha ime
Si te jetoj nena pa ty
Po shum Jam e merzitur
Me dheun bisedoj
E ne vend tendin BIJE
Gurin e perqafoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:50 pm

Mendova!

Mendova qe te njofta
Mu sikur njof veteveten
Qenkam mashtrua shum
E kuptova te verteten!

Perse nuk te njoha
Me te mira e te keqija
Por tani eshte shum von
U mashtrova nga ngutija!

Me mire qe s'te njoha
Do te vuaja me shum
E tash kur ti me njef
Vuaj TI e jo UNE!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:50 pm

Perse nuk te njoha?

Perse beje kete pyetje
Kur pergjigjeje nuk kam
Edhe tani te ishe me mua
E njejta do te jam!

U deshtem aq shum PSE?
U betuam qe sdo ket ndarje
U ndam te perlotur
Pa fyerje e pa sharje!

Ti zgjodhe rrugen tende
U trete ne amshim
Pse zemer s'mendove fare
Une ku te gjeje ngushllim?

As pranver nuk shof si dikur
Veren se dua fare
Te gjitha me jan bere njejt
Ne kete bote genjeshtare!

Me sy te perlotur me le
Me sy te perlotur mbeta
E perlotur do vij tek ti
Keshtu e paska jeta!

Kur tek Ti te vij babi im
Sdo te kam me mekate
Sdo te kam as lot ne sy
Te gjitha do ti shly!

Do ta vej koken tek Ti
Do te kerkoj te me falesh
Per lotet qe derdha pa nda
Tani Ti do mi ndalesh!

Prap do te jemi bashk
Flokun do ma perkdhel si dikur
Te betohem Babi ime
Lotin sdo ma shohesh kurr!

Edhe qe kam dhembje tjera
Me Ty do ti kaloj pa lot
Sdo ti permendi fare
Vuajtjet qe pata ne kete bote!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:50 pm

Te kaluaren doja ta beja sot

Po kjo nuk eshte e mundur
Eshte mendim i kot!
Ajo qe ka humbur
Nuk te kthehet dot!
Kjo eshte humbje kohe
Eshte MENDIM I KOT!
Koha nuk kthehet prapa
Nuk e ktheu askush ne kete bote
E kaluara mbetet e kaluar
E sotmja eshte sot!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:50 pm

Athua kam mekate?
Qe mundohem me i shly
Por me duket edhe me teper
Ne mekate po hy!

Mekat ishte pse linda
Mekat pse kaq shum jetova
Mekat qe mbeta pa TY
Me thuaj pra
Mekatin si ta shlyj?

Ne gjum kur te bij
Edhe atehere beje mekat
Ti ne toke te zeze
E une ketu ne shtrat
A nuk eshte edhe ky MEKAT?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:51 pm

Sa shum kohe kaloi
Mesazhe s'te kam shkrua
Pasi e dij qe asnjehere
Nuk ke me i lexua!

Loti po ti shkruan
Une vetem shiqoi
Nuk po mund ta ndali
As nuk i ndaloi

Te varri yte moj zemer
Erdha u ula mbi gur
Edhe nje here te thash
Nuk te harroi kurr!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:51 pm

Pse nuk me doli ky gjum
Kur ti me erdhe pran
Pse nuk munda te flas
Te te them qe te kam gjan?

Pse ike kaq shpejt
Pse perqafim nuk te dhash
Ah gjum i bekuar tradhetar
Pse me mashtrove se pash???

Mu duk qe me puthe ne ball
Me ato buze te thara shkrum
Ne enderr ke veshi degjova
Me the se me dashte shum!

Edhe une moj zemer
Te dashta dhe te dua
Po nuk ja vlen aspak
Pasi ti nga une ke shkua!

Sikur te mundem sot
Ti mbylli keta sy
Mos te shof drite as diell
Pasi s'te shof Ty

Kur ti mbylli syt
Kur zemra te me pushon
Kur dite as nate s'do te kete
Atehere me kalon malli
Dhe do te jem e qet!

Sa shum qe me mungon
Nuk dij ta pershkruaj
Mundohem te buzqeshi
Po me zemer vuaj!

E thirra buzqeshjen
Ajo ma ktheu shkurt
,,S'dua te vij tek Ti
,,Sdua te jem e ngurt"

E thirra lotin
Sa shpejt me erdhi ne sy
,,Pasi s'te don buzqeshja
Une do rrij me Ty"

E brengosur ne shpirt
Po shkruaj sot per Ty
Te te them i dashur
Brenga s'eshte per ty!

Brengosem per veten
Qe mbeta ne kete bote
Brenga veq me shtohet
Sa te jam mbi toke!

Kur mbi varrin tend
Hena po ndriqon
Po behem xheloze
Psa ajo te perqafon?

Shkruaj mesazhe moj zemer
Nuk kam ku ti dergoi
I ofrova pran varrit
Varri si pranoi!

Pse moj tok e bekuar
Je e vrazhd me mua
Pse mi kthen mesazhet
Fare pa i lexua?

Mbi gur te varrit zemer
Loti ngadal pikon
Pse nuk flet me mua
Pse nuk me ngushllon?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:51 pm

Sy perlotur
Zemer thyer
E lodhur nga jeta
E uritur per Ty
Kjo eshte jeta ime
S'po dij me zberthy!

Rruge te gjate kaloj
Rruge qe s'ka mbarim
Atje ku je Ti
Atje eshte caku im!

Pse kaq e gjate kjo rruge
Pse nuk mbaron me shpejt
Pse ka aq shum pengesa
Pse nuk me shpie drejt!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:51 pm

Athua ike me qellim
Ani qe te dashta aq shum
Apo vdekja te rrembeu
Dhe te ndau me dhun!

Pse nuk me bere nje vend?
Atu afer tek Ti te vij
Te jetojm te bashkuar
Atje nen tok vetem une dhe TI!

Edhe pse s'jam atje
E vdekur jam ne kete bote
Nuk ka asnje ndryshim
Vetem qe jam mbi toke!

Nuk besoja kurr per jete
Se do te ikesh nga une
Ani qe shum mire e dije
Qe u dashtem aq shum!

Vdekje e mallkuar
Pse na ndave ne rini
A nuk te erdhi keq
Qe ishte shum i ri!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:52 pm

Nuk dij pse te dashta aq shum
Nuk besova se keshtu mbaron
Ti nen toke te zeze po prehesh
E jeta per mua vazhdon!

Nuk me shkonte mendja kurr
Se do te ndahemi per jete
Mendoja qe ata qe duhen
Do jetojn gjithmon te qete!

Ti gjete qetesin tende
Po ku mbeta une moj zemer
E vrar thell ne shpirt mbeta
Gjithmon duke te thirre ne emer

As loti nuk me ndalet kurr
As fat tjeter nuk kerkova
Nese ndojhere me shkon buza ne gaz
Mos mendo qe te harrova!

Tek varrezat e beje pushimin
Ulem tek koka jote lotoj
Qaj per fatin tend dhe timin
Athua edhe sa do te vazhdoj?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 5:52 pm

Pse te dashta o shpirt i bardh
Pse aq heret u takuam
Pse aq shpejt u ndam
Pse aq pak bashk jetuam?

Athua jetuam vertet
Une dhe Ti ndojhere
Apo jan vetem endrra te kota
Qe s'me treten per jete?

Po zemer jetuam
Se bashku u rritem
Se bashku plane kemi thurr
Asnjeher nuk menduam
Se nuk do realizohen kurr!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi