Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Te fortat qe ka lene Nastradini

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:29 am

kishte qen nastradini te shpia tu nejt dhe gruja e tij po punonten ne bace.
kur tek komshia pak me anej po ziheshin dy gra dhe gruja nastradinit shkon qe ti nda´n po nuk beheshte fjal dhe shkon te shpia dhe thir nastradinin dhe i thot:
NJeri shiko ato dyja qe po zijen ca kan se as qe mundesh me i da!
qesh nastradini dhe thot:po moj gru me i da eshte kollaj sa per ca kan ta tregoj un tani,i tu vdeshme nastradini lakuriq dhe shkon ti dan. uauauau grat.
ja oj plak si u ndalen.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:29 am

Vajti Nastradini ne treg per te blere veze.
-me falni sa eshte kokrra
-10 lek
-po keto te thyerat
-6 lek
A po mi then nja 30 kokrra?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:29 am

nje dite njoni donte me ja dhi nastradinit po nuk e njifte si surrat,shkon te fshati i nastreadinit dhe pyt njerezit kush e din shpin e nastradinit,dhe rastesisht flet me nastradinin i cili ishte i mbeshtetur ne nje mur dhe e pyet ?
>> a di gjo ku e ka shpin nastradini dhe nastradini i pergjigjet po iki ta therras una po ti me bej nje nder dhe mbahe icik murin sa te vij un dhe ky keshtu beri,prit 1 ore hic prit 2 ore hic dhe pyt njerin qe ishte aty afer a di gjo ku e ka shpin nastradin se du me ja dhi icik.tjetri i pergjigjet po aty ca po ben ja po mbaj icik murin,po kush te vuni me e mbajte ai burr para nja 2 oresh ik pra toc se ai ishte nastradini ta ka dhi edhe ty si gjith te tjeret.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:29 am

njher njoni shef nastradinin duke rraf gocen e vet para se ajo te ikte te pusi edhe i thot pse e rrafe nastradini i pergjigjet sa here nuk e kam rraf ajo ka thy gjithmone qypin kurse kur e rraf ma sjell gjithmon me uje,ky tjetri teshti filloi duke rraf gocen e vet dhe goca filloi duke u bo kurve dhe i thot nastradinit ca bohet keshtu po ti mos e rrif aq shum merr rrot k... se e bone mos ti ni mo lezetin
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:30 am

nje dite te lumi i fshatit te nastradinit del i cizme dhe gjith fshataret nuk po e merrshin vesh se ca ishte dhe shkojne te nastradini dhe e pyesin ca osht kjo edhe nastradini i pergjigjet
>>kam pa skam pa po klluf kazme skisha pa ndonjher
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:30 am

qe te fort nga nastradini nje here nastradini gjen nje gomar dhe e mer per te ber xhiro dhe duke bere xhiro e nje burr o nastradin ku po iken me ate gomar nastradini ngre bishtin dhe i thon fote koken dhe pyet kapitenin
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:30 am

na ishte njehere nje gjerman.nje italian dhe nje shqiptar,i cili ky i fundit ishte nastradini.dhe do iknin ne amerik me par per her te par nje avion,i cili ky avion ishte i gjith prej floriri.hyn i pari italiani,e shikon dhe habitet,dhe thot po vjedh celsat meqe ky esht i gjith prej floriri dhe nuk do vihet re.kur del jasht e kontrollojn dhe ja gjejn celsat.hyn me pas gjermani.dhe ky keshtu mendon dhe vjell timonin.kur del e kontrollojn dhe ja gjejn timonin.i fundit hyn nastradini.dhe kur del e kontrollojn dhe nuk i gjejn asgje,dhe e pyesin si ka mundsi qe ske vjedh asgje se shqipria esht me e varfer dhe vjellin me shum.dhe nastradini i pergjigjet me kishte vjell italiani celsat dhe gjermani timonin,se un e kisha vjell te ter avionin.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:31 am

Ne klasen e Nastradinit, mesuesja fton ne derrasen e zeze nje femije qe te vizatoje nje objekt dhe ta pershkruaj se cfare eshte.

Ngrihet femija i pare, drejtohet per tek derrasa e zeze, dhe ….

.… vizaton nje vije horizontale dhe thote : “ kjo eshte toka”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… vizaton nje drejtkendesh mbi vizen dhe thote: “ kjo eshte nje kuti qe qendron mbi toke”.”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… shton nje figure dhe thote: “kjo eshte nje shtepi e cila ka brenda kutine qe eshte vendosur mbi toke”.
Mesuesja, gjithmone e me e lumtur me fantazine e femijeve e falenderon dhe i thote te ulet ne banken e vet.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… duke vazhduar vizatimin thote: “kjo eshte bora qe shkrin ne shtepine qe ka kutine qe ndodhet mbi toke”.
Mesuesja tani me shume entuziaste per femijet i thote dhe ketij te ulet ne banke pasi e ka falenderuar.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… shton dicka tjeter dhe thote: “ky eshte dielli i cili ka shrire boren e cila ka mbuluar shtepine qe ka kutine e cila ndodhet mbi toke”.
Mesuesja, shume e gezuar e falenderon dhe i thote te ulet ne vendin e vet.
… ne kete pike ngrihet Nastradini dhe, duke u lutur si nje femije i poraslindur i kerkon mesueses te ngrihet ne derrase.

Mesueseja e mesuar me shakate e kripura te tij nuk do qe te pranoje, por duke pare vizatimin e pafajshem te femijeve mendon se Nastradini nuk mund ta prishe ne asnje menyre dhe me qetesine me te madhe e fton te vizatoje mbi derrase.

Nastradini ngrihet dhe ...
… duke perfunduar vizatimin thote: “ky eshte babi im ne pllaken e dushit duke kapur sapunin”.
Fund.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:31 am

Natradini sheh një vajzë te bukur ne dasëm, e pëlqen dhe i afrohet afër:
-A mund tju puth qoftë dhe njeher - e pyet vajzen.
-Përse jo - përgjigjet vajza - vetëm se do të pagueni 5000 Lekë..

Nastradini nxjerr menjeher 5000 mij lekeshshin dhe pasi jajep, ngjitet pas buzeve te vajzes dhe pas një puthje te gjatë i thot vajzes:
-Hmmm nuk me pëlqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh.... :hahaha
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:31 am

Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thotë qe nuk e kam. Ne atë kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thotë tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:31 am

Një ditë nastradini kishte dalë me 3 shokë 1 frances 1 amerikan dhe 1 gjerman.

Dhe kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe kështu bene vajten blene një avjon dhe filluan qe nga amerika. dhe nxori doren jashtë amerikani dhe tha ky është vendi tim se sapo e nxora doren preka Ndertesen e Chicagos. e mirë qe e vërteta kështu bëri dhe francezi nxori doren dhe tha kjo është franca se sa e nxora unë doren preka kullen e ifelit. e mirë kështu e bëri dhe gjermani dhe preku murin e berlinit pastaj ishin mbi Shqipëri dhe nastradini kishte blere një ore te mirë pe floriri dhe e nxori dorene po priste s'po dallonte gjë sepse ishin ne greqi mirë po sa ariti ne sektorin e Shqipërisë ngriti doren dhe pa qe skishte orën. dhe i thanë shoket he mo ku është vendi tënd. dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA DOREN TAK ME VODHEN OREN"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:32 am

Ishte njeher Nastradini dhe kalaoi përpara pallatit te Mbretit >
Aty be ballkon pa vajzen e mbretit dhe e puthi nga larg me dorë.
Vajza u inatos dhe shkoi te i jati dhei tha se çfarë kishte ndodhur. >
Mbreti thërret ushtrin dhe ndjek Nastradinin nga mbrapa.
Nastradini e kuptoi dhe shkon me vrap ne pyll
Ndes një zjarr dhe hypen lartë ne pemë
Vjen mbreti dhe e pyet cben atje lartë o nastradin?
Ja ziej fasule i tha, po zihen aq lart fasulet.
Po dhe un pse ta Putha vajzan aq larg
Mbreti ngeli pa goje dhe iku
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:32 am

Po shkon nastradini me pi çaj dhe po e pyet kamarierin se sa kushton një çaj?! 50 lek , i thot kamarieri! E sheqeri pyet prap nastradini?! Sheqeri është falas, thotë kamarieri. ok thot Nastradini, m'i bjer nja 5 kg sheqer atëherë....
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:32 am

Na ishte një here nastradini me gomare.dhe duke ecur ne qyteti humb gomari ,kërko e kërko erdhi nata dhe nuk e gjeti ,pastaj shkoi te flinte ne hotel ,kur vajti ne hotel nuk po gjente rehati dhe u fut nën krevat,pas pak vjen një ***t dhe futet ne dhome .I thotë djaloshi goces ne sytë e tu unë shikoi gjith botën .NASTRADINI me te dëgjuar këtë fjale del nga krevati dhe i thotë , te lutem po gomarin tim a e shikon kund .
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:33 am

Një dit Nastradinit i thot nana a po shkon djali jem me ble disa sende por kur nastranidini nistet me biciklet e sheh një vorrim qe kishte vdekur një plak dhe shkon për ta shikuar dhe nastradinit ia vjedhin bicikleten dhe ai fillon te qan dhe e sheh një njeri aty duke qar dhe i thot hajt se e vejter u kan po boll kajte ai i thot e vjetër e vjetër po i kisha hyp edhe naj dit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:33 am

Kur Nastradini ishte akoma fëmijë erdhi nga vendlindja e tij Sivrihisari në Akshehir dhe pa se muzeini thërriste nga minareja lutjen e mbrëmjes. Duke e keqkuptuar qëllimin e saj, ai i bërtiti atij që nga poshtëë:
"Hë, po ç'mund të bëj unë me ty xhaxha? Ti ke hipur në një pemë që s'ka degë as gdhënka, si mund të të ndihmoj?"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:33 am

Një mëngjes Nastradini bleu tri okë mish dhe, pasi e çoi në shtëpi, shkoi në punën e tij. Kurse gruaja ftoi mikeshat dhe u pregatiti një gosti mahnitëse. Kur u kthye Nastradini, ajo i shtroi për drekë pilaf bollguri të zjerë me ujë. Nastradini i tha:
"Nëqoftëse, ta zëmë, nuk kishe kohë që të përgatisje gjellë me mish, a nuk kishe mundësi që të hidhje disa copa të dhjamura në bollgur për t'i dhënë shije?" Kësaj gruaja ju përgjigj:
"Kisha shumë dëshirë, por këtu na doli një gjë. Kur unë isha e zënë me punë, nuk e di se nga kërceu macja jote e dashur laramane dhe e hëngri të tërë mishin. Unë erdha, shikoj, ajo po lëpihej."
Nastradini vrapoi dhe solli peshoren. Ai e nxori macen që nga poshtëë mangallit dhe e peshoi; doli plot tre okë. Atëhere i tha gruas:
"Ah ti e paturpshme! Nëqoftëse këto tre okë janë mishi, atëhere ku u fut macja? Dhe nëqoftëse këto tre okë janë macja, atëherë ku është mishi?"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:34 am

Një ditë Nastradini shkon me një shok për gjah dhe gjuajne një lepur. Shkojne te dy ne shtepine e Nastradinit, e ziejne dhe e hane.
Pas një jave i vijnë 5 veta Nastradinit ne shtepi dhe i thonë 'Ti do të na mbash për dreke, sepse jemi miqte e atij mikut tënd me te cilin gjuajtet lepurin te dielen'. Nga halli, detyrohet Nastradini t'i mbaje për dreke.
Pas dy javësh i vijnë 10 veta Nastradinit dhe i thonë 'Ti do të na mbash për dreke, sepse jemi miqte e miqve te mikut tënd, me te cilin kishe dalë për gjah para dy javësh'.
Atëherë Nastradini ve një tenxhere me ujë ne zjarr, e ngroh, ua ve përpara dhe u thotë:
' Dhe ky është lengu i lengut te lepurit qe gjuajtem dhe hengrem atë ditë me mikun tim!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:34 am

Një nate Nastradinit ju desh te nxjerre ujë nga pusi. Mirpo, pa ne ujë hënën dhe, menjehere, lidh cengelat ne litar për ta nxjerre. Duke terhequr me force te madhe, meqë cengeli do të kish ngecur ne një gur te pusit, litari u keput dhe Nastradini ra me këmbë përpjetë; atëherë pa hënën ne qiell.
-Allah, qofsh i lavdëruar! Vërtetë me kepute brinjet, po hënën s'e lash pa e shpene në vend - tha.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:34 am

Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar një her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin, Nastradini i bëri ca shenja me duar kadiut, si për te treguar një gjë te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se Nastradini do t'i jepte ndonjë ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde atë qe me premtove!
-Unë s'te premotva gjë, kadi efendi, të thashë se ke kokë te madhe
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:34 am

Nastradini po kalonte ne një fshat hypur ne një gomar. Diku, se si u tremb gomari dhe e rrezoi Nastradinin ne toke. Të gjithë qe ishin aty rrotull filluan te qeshnin.

- E pse qeshni? - u tha Nastradini. - Unë do të zbrisja qe do të zbrisja nga gomari; ai me zbriti vete
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:35 am

Niset Nastradini me gomarin për te prerë dru ne pyll . Rruges shikon një bahçe me molle e mendon te haje ca molle. Pasi ngopet vete fillon t'i jape edhe gomarit. Kur papritur vjen i zoti i bahçes dhe fillon te rrahe gomarin. Pasi rrahu gomarin rreh edhe Nastradinin. Ketij i vjen çudi e pyet: -Po ti pse rrahe përpara gomarin e jo mua? -Po të te rrihja ty përpara do të me ikte gomari!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:35 am

Njëherë hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, për te predikuar dhe tha: "Besimtare, a e dini se ca do t'u them?" Ata iu përgjigjen: "Jo, nuk e dimë." Atëherë hoxha tha: "Kur ju nuk e dini, atëherë, c'mund t'u flas?" Me këto fjale, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi në punën e vet. Heren tjetër ai hipi përsëri ne faltore dhe u drejtoi te njëjtën pyetje, njerëzitë iu përgjigjen: "E dimë." "Pra, përderisa ju e dini, d.m.th. qe s'është nevoja qe unë t'u flas?" Kështu tha dhe përsëri u largua. Besimtaret, te habitur, vendosen qe, kur hoxha te hipi prapë ne faltore, t'i përgjigjen: "Disa nga ne e dinë, kurse te tjerët nuk e dinë." Pasi u ngjit për here te tretë ne faltore, Nastradini, sipas zakonit, iu drejtua popullit me te njëjtën pyetje. Pergjigja ishte: "Disa nga ne e dinë, kurse te tjerët nuk e dinë." Nastradini duke mbajtur seriozitetin, tha me ze te lartë: "E mrekulluesheme! Atëherë, ata qe dinë le tua tregojnë atyre qe nuk e dinë."
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:35 am

Nastradini kërkon pune

Nastradini i mbetur pa pune shikon ne një lajmerim te varur ne një pemë se kerkohej një kopeshtar. Nastradini i gezuar se po gjente pune, aplikon menjehere për pranim.
Pronari:
- Nëse e ndihmon edhe sherbetoren tonë atëherë do të te jap edhe vend për te fjetur ne hambar.
Nastradini:
- Me pare më duhet te shoh punën.
Pronari duke pare kopeshtin e madh nga dritarja i thotë:
- Ja siç e sheh vete...
Nastradini:
- Jo jo, me pare sherbetoren...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:35 am

Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla e gomereve dhe deshen ta tallnin. Njeri me shkathti i thotë:
- Ku je o Nastradin, o baba i gomereve.
I përgjigjet nastradini:
- Po ti mor bir pse ke dal prej stalle?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi