Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Te fortat qe ka lene Nastradini

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:36 am

Ishte nastradini dhe punonte për mbretin, mbreti e dërgonte coban me derra një ditë nastradini i shete derrat dhe u prete bishtat dhe i vendose ne toke dhe vete me vrape tek mbreti dhe i thotë:- o mbret!
- he i thotë mbreti!
- fundosen derrat ne lluce i thotë nastradini dhe mbreti me vrape vete tek vendi i derrave shikon bishtet te ngulur ne toke dhe tërheq njerin dhe dele vetëm bishti i thotë nastradini qe u keput dhe mbreti i thotë nastradinit te vente dhe të marrte cizmet dhe nastradini me vrape dhe vete tek mbreteresha dhe i thotë më ka thënë mbreti te beje seks me ti e mirë i thotë mbreteresha pasi mbaron pun vete tek vajza e mbretit dhe i thotë po të njëjtën gjë dhe vajza e mbretit nuk pranoi dhe nastradini i flete mbretit o mbrete njërën apo te dyja dhe mbreti i përgjigjet te dyja me te dyja!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:36 am

Nastradini dhe çelsat

Nastradini po punonte tokën, ndërkohë që i vjen një bashkëfshatar me urgjencë dhe i thotë:
-Vrap efendi, se po të digjet shtëpia.
-Punë e madhe, ia kthen Nastradini, çelsat i kam me vete...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:36 am

Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thote tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:37 am

Ngrehet njeri nga fshtaret e Nastradinit dhe i shkon Nastradinit te shpia dhe i thote, shiko o Nastradin ti gjithe jeten na ke genjyer e sot kam vendosur te te genjej une ty, mire i thote Nastradini po mos harro e merre i thes me vete ku po takohem?ne mal takohemi po mire u tha e u be.
Ikin te dy ne mal njeri me nje krahe e tjetri me nje krah tjeter, Nastradini merr nje thes te madh dhe e mbush me gogla nga ato te ahut, kurse fshatari i tij merr dhe ai nje thes dhe e mbush me dushk ahu atje ne mal. Takohen atje Nastradini me bashke fshatarin e bejne nga i cigare te dredhme po he i thote Nastradini ckemi ndinje gje, fshatari i thote cfare ke ne thes ti Nastradin? "kumbulla" i thote Nastradini, po ti cfare ke? une sumbulla po mire i thote Nastradini a i nderrojme po dakort i nderrojme.
Nderkohe i gjithe fshati priste ne qender te fshatit se do shkonin keto te dy dhe Nastradini per here te pare do e hante genjeshtren.
U nisen keto dhe bene nja nje ore nga mali te fshati takuan fshataret e tjere dhe ata te gezuar po he i thone fshatarit tjeter e genjeve po thote ai e hengri po si, po ja une kisha nje thes me dushk dhe e nderrova per nje thes me kumbulla kur e zbret thesin nga shpina dhe shikon se brenda kishte gogla, mos u merzit i thote Nastradini se dushk per gogla shkoj ajo pune vecse ti i mbajte ne shpine per nje ore nga mali e ketu.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:37 am

Nastradini kishte blere 2kg mish dhe i thote gruas na e na e gatuaje kete mishin, gruaja e Nastradinit e hante shume mishin dhe cberi ajo, e skuqi dhe e hengri te gjithe vete.
Vjen Nastradini ne shpi dhe i thote gruas na e nxirr ate mishin qe solla sot moj grua, ate e hengri macja i thote gruaja po si e hengri ... po ja e hengri, po kush eshte macja .. dhe shkon Nastradini e merr macen dhe e peshon .... 2kg, grua i thote mishi ja ku eshte po macja ku eshte me thuaj mua ti?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:37 am

Shkon njeri per vizit tek nje mik e te therret te dera "o i zoti i shpise" mirpo ky qe ishte brenda nuk donte qe ai te vinte dhe i thote djalit te vogel dil e thuaj se babai nuk eshte ketu, del djali i vogel te dera dhe i thote '' Me ka thane babi se nuk eshte ketu"...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 7:37 am

shkon Nastradini ne SHBA,po nuk dinte mire gjuhen,duke ecur rruges nje goc i thote...what"s UP baby
nastradini:..baby satom se shef burrin 2 metra ne kom
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Te fortat qe ka lene Nastradini

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi