Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezi Humoristike!

Shko poshtë

Poezi Humoristike!

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Sat Aug 14, 2010 9:33 am

C'do dite mijera vete vdesin nga sida,
dhe dielli lind,
cdo dite mijera gra perdhunohen,
dhe dielli lind,
cdo dite dhjetra femije punojne si skllever,
dhe dielli lind,
lum si dielli...as e rrun hic

Imagjinoj nje dore qe afrohet tek une,e lehte,e
bute,eksperte.Ka
Rrezik qe keshtu ma futen kur me vodhen portofolin.

Cdo mengjes nje zog cohet dhe fillon te fluturoje,
Cdo mengjes nje kanarine cohet dhe kendon,
Cdo mengjes nje pellumb cohet dhe fillon te ciceroje,
S'ka rendesi se si e ke zogun,rendesi ka te "cohet"

Ne ate feste kishte burra te fuqishem dhe te
pasur,por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte burra te bukur dhe te pashem,por
ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte te rinj te shkathet dhe elegante
por ti me shikoje mua,
Ja dhjefsha racen,nje here qe me bie nje femer yll ne
dore...eshte miope

Nje djale theu kemben se ra nga molla,
Nje makine u shkaterrua se u perplas me nje qershi,
Nje burre plak u var tek thana e tij,
...dhe pastaj thone qe frutat bejne mire...

Fli,e dashur,fli,ndersa dielli ledhaton me rrezet e
tij agimin,
Fli,e dashur,fli,ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne
fluturimin,
Fli,e dashur,fli,ndersa vesa e mengjesit rreshqet
neper lulet qe lulezojne,
Fli,e dashur,fli,se loqja qe shkon per te punuar jam
gjithmone une.


Ti,prani e embel e te tashmes,ku je?Nuk je ketu.
Ti,fllad i embel i mengjesit,ku je?Nuk je ketu.
Ti,freskia e nates,ku je?Nuk je ketu.
Ti,drita e jetes time,ku je?Nuk je ketu.
U pa puna,edhe sot po shkoj me kurvat.


Neqoftese te eshte rritur mendja,se nuk ndoqe
udhezimet e celularit.
Neqoftese miqte e tu ta futen,te lane ne balte,por ti
nuk kishe
arritur ne maje
Neqoftese je vetem ne nje dhome,numeron loqet dhe
zbulon se jane tre,
Neqoftese beson se Fatosi eshte nje cerr i mire,
Neqoftese ajo ka nje fytyre engjelli,por Engjell quhet
yt ate,
Neqoftese jeta eshte nje rrote qe rrotullohet,por ti e
ndjen veten rrote,
Neqoftese jeta eshte rrote,por tek rrota jote
rrotullohet nje mi,
Neqoftese i vetmi yll qe ke pare eshte arusha e madhe
dhe babi te tha qe
ashtu eshte gjyshja jote,
Neqoftese ne makine marshin se fut dot nga prapa,por
nga prapa te hyn,
Neqoftese jeta te rezervon gjera te tilla,miku im,dije
qe cdo njeri
eshte i njejte perpara fatit,por kur fati te kthen
krahet,Blej
telebingon.....

Te ndiej ne fytyre
te ndiej ne krahe
te ndiej ne kembe
te ndiej kudo
ah mushkonja e mutit,cdo te te punoj...

Te kerkova ne kuzhine,por s'te gjeta
te kerkova ne dhome,por s'te gjeta
te kerkova poshte krevatit,por s'te gjeta
ah mi shkerdhat,po s'te kapa...

mezi te thashe te dua,
mezi te thashe bejme dashuri,
mezi te thashe lamtumire,
kjo kinezcja paska qene gjuhe muti...

te mesova qe dy drejteza jane paralele po s'u preken,
te mesova qe trekendeshi ka tre brinje,
te mesova qe LaGranzhi qe matematikan,
tani meso si te perkulesh 90 grade.

Fshati qe duket,nuk do kallauz
do drita nga Keshi..

Isha une ai qe u skuqa,
isha une ai qe bertisja,
isha une ai dridhej,
isha une ai qe theu gishtin...

Te ndjeja tek perpeliteshe ne krevat,
te degjoja tek klithje e eksituar,
te deshiroja kur doje me shume,
gjynah qe isha nga ana tjeter e murit...

Ishim si nata dhe dita,
si gjalpi dhe margarina,
si grosha dhe pilafi,
cmutin pata qe u lidha me ty?!?

E ndienim qiellin qe bubullinte siper nesh,
furtunen qe merrte gjithcka rrotull nesh,
toka qe rreshqiste nen kembet tona,
ik pirdhu ti me gjithe piknikun tat...

Ishte i lumtur,
ishte i gezuar,
ishte i qeshur,
ishte gei...

Qesh mire kush qesh i fundit...
i pari qaka atehere...

i zoti e di mire ku i pikon catia,
komshiu ku i pikon gruas...Te ndiej tek me ledhaton gjoksin,
te ndiej tek me ferkon kembet,
te ndiej tek me prek loqet,
te ndiej tek ben zhurme...
bobo,cmu shqepen prape bizhamet...

I vajta afer buzeve te tua,
i vajta afer kraheve te tu,
i vajta afer kerthizes tende,
cfare nishan muti qe kam...

Degjoj yjet qe me flasin,
shoh henen qe ma ben me sy,
ndiej ajrin qe me ledhaton,
s'duhet te pi me marijuane...

Disa here te ndiej afer,
disa here te ndiej larg,
cfare celulari muti qe kam...

Nuhas floket e tu,
dhe ndiej eren e fushave te grurit,
prek buzet e tua,
dhe ndiej shijen e mesdheut,
fryj lehte mbi lekuren tende,
dhe ndiej aromen e pyjeve,
po lahu mi vrrome lahu...

Erdhi vera,dhe na gjeti ketu,
pastaj erdhi vjeshta,dhe na gjeti ketu,
...erdhi dimri,...prape ketu,
na myten grevat.

Naten eci vetem,
dhe nje plak me keshillon te shkoj ne shtepi,
nje grua me sheh dhe me bekon,
nje femije me fal lepiresen,
s'ka njeri te shohi punen e vet...

Kalojne minutat,por ti nuk vjen,
kalojne oret,por ti nuk vjen,
kalojne muajt,por ti nuk vjen,
...sa mire qe jam fshehur

E di,ka embelsi te veshtrimi i nje femije,
po,ashtu eshte,nje plak te rrengjeth mishin,
sigurisht,nje qen eshte ilac kunder stresit,
por meqe shtepia eshte 40 metra katror,
pirdhuni te gjithe...

E dashur,e sheh henen,
me te do te te beja nje medaljon,
e dashur,i sheh yjet,
me to do te te beja nje varese,
do ma lesh apo te shkaterroj universin...

Pashe njerez qe jetonin neper barraka,
pashe femije qe lypnin rruges,
pashe prinder te deshperuar,
cpushime muti qe bera...

Speciale per Grupin.

Kur kthehem ne shtepi jam i gezuar
Kur hap e-mailin jam i lumtur
Kur shoh New Mail gati sa s’fluturoj
Kur hap Inbox c’do gje duket e kote
C’me hengri b... qe hyra ne Info_IV.
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Sat Aug 14, 2010 10:10 am

39 thnx
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Sun Aug 15, 2010 9:49 am

nothing
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga Ti-n-a prej Sun Aug 15, 2010 10:45 am

coolthumb
avatar
Ti-n-a
Homie
Homie

Numri i postimeve : 373
PIKE : 449
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 07/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Sun Aug 15, 2010 10:59 am

ThaNkss
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 17, 2010 9:53 am

94251 melaqja 17722
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Humoristike!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi