Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Qumësht për një gjumë më të mirë I ri

Shko poshtë

Qumësht për një gjumë më të mirë I ri

Mesazh nga Rina%100 prej Sun Aug 15, 2010 1:14 pmSigurisht keni dëgjuar për aftësinë magjike që qumështi i ngrohtë të ju lehtësojë të futeni në botën e ëndrrave. Edini se kjo është e vërtetë?Qumështi dhe produktet e qumështit përmbajnë aminoacidin e quajtur triptofan, i cili është një substance stimuluese e gjumit. Triptofani është një prej 20 aminoacideve standarde,njësive prej të cilave përbëhen proteinat, dhe bën pjesë në grupin e aminoacideve esenciale, që do të thotë se atë duhet marrë me ushqime, pasi organizmi nuk arrin ta sintetizojë. Ushqime të tjera të cilat përmbajnë këtë lëndë gjumëstimuluese janë edhe mishi i shpezëve, bananet, tërshëra, vezët dhe mjalti
avatar
Rina%100
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 68
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi