Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

mjeksi

Shko poshtë

mjeksi

Mesazh nga Rina%100 prej Sun Aug 15, 2010 1:21 pm

pershendetje doktor diagnoza ime eshte struma nodosa ne ultrasonografi del se:
Lob dex me ekostruktur heterogjene,me diameter 49x18.6x27.7mm me volum11.2cc,me nje formacion ekogenitet te perzier(nodus cistik)hipo-anekogenme dim 8.1x5.2mm me qarkullim te varfer periferikme eko doppler me ngjyra verehet qarkullim normal
Lob sin:me ekostruktur heterogjene, me tre formacione me ekogenitette perzier hipo-anekogen(cista)ku me i madhi eshte me dim 25.3x20.1mm me qarkullim periferik te varfer si dhe nje formacionizoekogen ne afersi te istmusit me diam 15.4mm pa vaskularizim te brendshem dhe fare te dobet periferik,ne ekodoppler me ngjyra verehet qarkullim normal
gjithashtu T3 dhe T4 jane ne vlera normale ndersa TSH eshte nen vlern normale
Qfar do te me preferonit ju doktor a ka nevoj per inter.kirurgjikal dhe a eshte rezik per jeten time , pres pergjigjen tuaj ,falemnderit
avatar
Rina%100
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 68
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi