Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Është e rrezikshme ti lyejmë flokët gjatë shtatzanisë

Shko poshtë

Është e rrezikshme ti lyejmë flokët gjatë shtatzanisë

Mesazh nga Rina%100 prej Sun Aug 15, 2010 1:23 pm

Të dhënat e pakta qe kemi tregojnë se ndoshta është e sigurt që të lyeni flokët tuaj gjatë shtatzanisë. Organizata of Teratology Information Services (OTIS), e cila ka disa informacione për riprodhime të mundëshme të rrezikshme, raporton se në disa studime që u bënë tek kafshët vërtetojnë se bojërat e flokëve nuk i ngacmojnë shtatzanitë. Gjithashtu në të njëjtin rapotim shton se shumë pak substanca kimike thithen nga boja brënda sistemit njerëzor.
avatar
Rina%100
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 68
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Është e rrezikshme ti lyejmë flokët gjatë shtatzanisë

Mesazh nga Rina%100 prej Sun Aug 15, 2010 1:23 pm

avatar
Rina%100
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 68
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Është e rrezikshme ti lyejmë flokët gjatë shtatzanisë

Mesazh nga Rina%100 prej Sun Aug 15, 2010 1:23 pm


Me gjithë këto, nëse akoma shqetësoheni, preferoni t’i lyeni flokët tuaj pas tre mujorshit të parë të shtatzanisë kur embrioni do të jetë më pak delikat. Gjithashtu preferoni më mirë të bëni fije sesa të lyeni gjithë kokën, ku më pak substanca kimike do të vijnë në kontakt me kafkën e kokës. Kujdesi që vendi ku do e lyeni flokun të ketë ajrosje të mirë dhe mos e lini bojën më shumë se ç’duhet dhe shplajeni mirë në fund.
avatar
Rina%100
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 68
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Është e rrezikshme ti lyejmë flokët gjatë shtatzanisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi