Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ambeta kthehet ne skenen e teatrit Hadrianopolis

Shko poshtë

Ambeta kthehet ne skenen e teatrit Hadrianopolis

Mesazh nga Akili prej Sun Aug 15, 2010 2:28 pmBalerina Anbeta Toromani, e njohur si një nga balerinat më të spikatura në Itali, ka patur sukses teksa interpretonte në skenën e Teatrit antik të Hadrianopolis të Sofratikë, një teatër i cili daton shekullin III pas Krishtit, rreth 14 km larg Gjirokastrës.

Ne mbremjen e se shtunes, kur dielli ishte në perëndim artistitja shqiptare së bashku me balerinë italianë, ka intepretuar kryeveprat koreografike “La lacrimosa”, “Madama Butterfly”, “Cliss”, “Hombes en falda” etj.

Vete balerina ka thene se “Është një kënaqësi qe në skenën e lashtë të Hadrianopolis, të intepretoj pas kaq vitesh” .
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi