Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Çfarë bëri Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) thotë në lidhje me jetimët dhe të drejtat e tyre?

Shko poshtë

Çfarë bëri Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) thotë në lidhje me jetimët dhe të drejtat e tyre?

Mesazh nga $.Saranda.$ prej Mon Aug 16, 2010 7:19 am

Çfarë bëri Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) thotë në lidhje me jetimët dhe të drejtat e tyre?


Çfarë bëri Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) thotë në lidhje me jetimët dhe të drejtat e tyre? Çfarë roli ka luajtur ai për të përmirësuar gjendjen e tyre? Mushafiq Sulltan shkurtimisht thekson këtë aspekt të jetës së tij që do të prekë zemrat e njerëzve të sinqertë, të cilët kujdesen të dijë të vërtetën rreth tij. Unë së pari do të nxjerrë në pah drejtimin në Kur'anin e lavdishëm në lidhje me jetimët. Kur'ani është Fjala e All-llahu i shpalli Profetit të Tij dhe i dërguari i fundit Muhammedi (paqja qoftë mbi të). Profeti ishte i Kur'anit në veprim sipas Nënë Aisha (Allahu qoftë i kënaqur me të). Në vijim janë disa nga pasazhet në Kur'an në lidhje me jetimët. Surah Al-Ma’un 107:1-7 (Për të lexuar më shumë kliko këtu ose kyçu në web faqen Www.Feja-Islame.Net dhe, meso më gjersisht çfar tha dhe, çfar bëri i Derguari All-llahut i fundit Muhammed (paqja qoftë mbi të) më Fëmiet Jetim)
avatar
$.Saranda.$
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 561
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi