Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

D.U.D.A

Shko poshtë

D.U.D.A

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 16, 2010 6:31 pmVendlindja: Gjilan
Mosha: 25 Vjeç
Ditelindja: 12 Nentor 1985
Shenja e Horoskopit: Akrepi

Burim O. Osmani kreu shkollën fillore në Gjilan ashtu edhe shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë. Aktualisht ndjek studimet në Fakultetin e Stomatologjisë në Tiranë. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99.
Viti 2001-02 ishte vit pushimi nga skena publike per Duden,pershkak t`problemeve t`medha qe i ka çdo njeri qe mirret me kete profesion. Talentin e tij e provoi në moshën 14-vjeçare,n'shtator,t'vitit 2003, kur me nofkën D.u.d.A, mori pjesë në një koncert lokal me këngën “Gangsterat”. Me pasion më vonë iu kushtua zhanrit të muzikës Hip-Hop dhe realizoi këngën videoklip “Loja pam pam” më të cilën këngë edhe e pagëzoi albumin e parë. Në lëminë e këtij zhanri të muzikës tash ka formuar edhe grupin “Double-G Army”.
D.u.d.A është një nga reperet me te preferuar Shqiptarë, por kjo nuk i ka mjaftuar. E ka kërkuar suksesin edhe jashtë vendit e fatmirësishtë e ka gjetur. Ne kanalin MTV Nordic, degë e MTV-së ne Suedi ka nisur transmetimi kengeve me te bukura te D.u.d.E-s.Ky eshte nje lajm interesant jo vetem per fansat e tij, i cili shpresojm te pasohet nga te tjerë. D.u.d.A eshtë perfolur per nje projekt kaq te rendesishem sa shfaqja ne Music Televizion Nordic. Nje bashkëpunim me kengetarin me famë shqiptar NoizY.
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: D.U.D.A

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Aug 16, 2010 6:38 pm

flm per ket biografi black angle
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: D.U.D.A

Mesazh nga Shooter-Ks prej Thu Oct 21, 2010 8:41 pm

flm
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: D.U.D.A

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi