Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kerkesat per lektyra mund ti shkruani vetem ne ket tem

Shko poshtë

Kerkesat per lektyra mund ti shkruani vetem ne ket tem

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Aug 17, 2010 7:40 am

nese ju kerkoni per ta postuar ndoje veper mun ti kerkoni vetem ne ket tem
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kerkesat per lektyra mund ti shkruani vetem ne ket tem

Mesazh nga sajmir prej Mon Nov 22, 2010 11:33 pmVrapo dhe kurr mos u dalo o djal..

vrapo sae shpejt qe te mundesh o i pa fat.
vrapo me shum se mundesh.
vrapo aq sa duhet o i merzitur.
historin tende gjith e shikuan.
qielli dhe toka ku ti shkele e shikuan.
perveq njerzve.
qe nuk shikojn dot.
ne kte dit ku ti po vrapon.
edhe qielli u be i zymt
nuk ju shpetove syve kureshtar te reve.. qe kaploj gjdo gja mbi kte tok.
Kur te pan tek vrapoje.
Vaji dhe loti mori dhen.
ti vazhdo te vraposh.
rend dhe mos ndalo.
zemra jote e mir
po shperthen nga e padrejta qe ty tu ba.
po ti kurr mos ndalo vazhdo te vraposh.
edhe pse AJO qe ti aq shum e deshte.
tani kur ti ne gjys te ruges je.
tani qe toka u qa.
dhe qielli u nda.
tani mban unazen e bekuar.
e cila per ty esht mallkim i perjetshem.
por ti vazhdo dhe vraposh e kurr mos ndalo.
dhe era e ksaj tok.
shpreh zemrim me forcen e saj.
vajtimi kapi dhen...
vetetima po vajton per ty...
ushetima e saj e dridhi kte njerzi mizore vetem per ty o djal.
po ti vazhdo e vrapo.
kjo trathti e madhe qe ty tu ba.
ju ba edhe shum djemve para tejet.
por ti vazhdo e vrapo o djal me zemer te thyer.
tash kumonat po tregojn diqka.
po tregojn diqka qe edhe vet e urrejn..
po ti vazhdo e prapo.
po tregojn se si at qe te deshti.
dhe qe e deshte ma shum se vedin.
dikush tjeter para zotit e morri per me kalu jeten.
ti vazhdo e vrapo.
A thu ka jet ma per ty o djal.
a thu Ka ma buzeqeshje per ty o djal.
Zemra jote ne dyert e shtepis se zotit do ndaloj.
nga i largti dhe ti erdhe.
me gjith se shum von.
vazhdo te vraposh o dal.
dashurin e shpirtit ty ta kan marr.
zemerimi yt duhet te pushtoj dhen.
hakmarrja jote duhet te qaj kte tok mizore.
se vertet vetem mbi ket dhe.. ka trathti e ka marje te zemres pa te drejt.
kraherori yt u nda tesh..
e ti je i shtrim mbi kte tok....
te fundit njerzit e morren vesht.
se ajo qe ban ishte trathti e madhe....
te dinin per te vdekur..
dhe vdekjen ta afrun.
Ti vazhdon te vraposh.
e megjithse trupi yt i shtrir qendron.
Kjo trathti qe ty tu ba.
peg mes dy boteve do te te mbaj.
e ti duke redur e kerkuar.
nje perse te munguar.
pse vall ato qe te deshten.
ato te paret heshten.
vrapo vrapo.... nje dit do tregohet.
do tregohet gjdo gje.
dhe kto njerz po ato do mbesin.
po kto gabime serisht do behen.

avatar
sajmir
Antar
Antar

Numri i postimeve : 2
PIKE : 2
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 22/11/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kerkesat per lektyra mund ti shkruani vetem ne ket tem

Mesazh nga sajmir prej Mon Nov 22, 2010 11:33 pm

avatar
sajmir
Antar
Antar

Numri i postimeve : 2
PIKE : 2
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 22/11/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kerkesat per lektyra mund ti shkruani vetem ne ket tem

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi