Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fillojnë ethet për tek “Kënga Magjike”

Shko poshtë

Fillojnë ethet për tek “Kënga Magjike”

Mesazh nga Luani-N prej Tue Aug 17, 2010 7:23 pmAkoma pa mbaruar sezoni veror dhe koncertet, këngëtaret tona përgatiten për sfidën e radhës, festivalin “Kënga Magjike”.

Një ndër evenimentet e muzikës shqipe që sjell shumë hite gati çdo vit, “Kënga Magjike”, edhe këtë radhë pritet të grumbullojë një numër të madh konkurrentësh, ndërsa mes shumë kandidatëve do ketë mjaft emra të njohur të estradës nga Shqipëria dhe Kosova.

Përveç Valza Bajrës, e cila është në përgatitje të këngës së re, në konkurrim rikthehen edhe Leonora Jakupi, Shota Baraliu, Teuta Kurti e Zajmina Vasjari. /Shqipëria/
avatar
Luani-N
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 188
PIKE : 225
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi