Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Osman Shehu - Shkembi i kujtimit

Shko poshtë

Osman Shehu - Shkembi i kujtimit

Mesazh nga Linddt prej Tue Aug 17, 2010 10:22 pm

Teksti i kenges:

Sme buzeqesh me, me sy sme shikon
vet me the vashe, se me dashuron
mje larguar mke tradhtuar
pa mthen lamtumire
mje larguar mke tradhtuar
pa mthen lamtumire

Tash une ne vetmi veq per ty enderroj
pse nuk tregove ti se tjetrin dashuron

Mbi nje shkemb une tash ulem
dhe gjithnje kujtoj, qe nje dite
me ty takohem dhe te perqafoj
Mbi nje shkemb une tash ulem
dhe gjithnje kujtoj, qe nje dite
me ty takohem dhe te perqafoj

Tash u binda se ti skthehesh me
dhe harrove fjalen qe mke dhene
mje larguar mke harruar
pa mthen lamtumire
mje larguar mke harruar
pa mthen lamtumire

Tash une ne vetmi veq per ty enderroj
pse nuk tregove ti se tjetrin dashuron

Mbi nje shkemb une tash ulem
dhe gjithnje kujtoj, qe nje dite
me ty takohem dhe te perqafoj

Mbi nje shkemb une tash ulem
dhe gjithnje kujtoj, qe nje dite
me ty takohem dhe te perqafoj.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi