Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

West Side Family feat Edi Rama - Cohu

Shko poshtë

West Side Family feat Edi Rama - Cohu

Mesazh nga Linddt prej Tue Aug 17, 2010 10:23 pm

Teksti i kenges:
Jemi ne Sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke
ti me therret Cohu! Cohu! Cohu!

Jemi ne sot Ndryshimi
jemi ne plot te ardhme dit e re
ti mos rri po Cohu! Cohu! Cohu!

E Verteta eshte s'mendon njeri per ty
mendo ti me mendje shiko me sy.
Asnje nuk ecur krah teje
Kur ne Gerdec u Plasen Vrane Mendjet Tona
Shpethyen ne Masaker.

A S'thu tu thane damaret
e ngele i shkret ti.
Djersë ngelen tokat Nga Jugu ne Malesi.
Ndryshk te zune Cezmat
Uji shkon Kot Malit
Mbaj Radha e mbledh pika si koha e Mesdhjetarit.
Pika ty te derdhet Akoma mungon Drita
me shpresen per ndryshim 20 vjet un prita
20 vjet qe prita pash vetem parazita
prandaj e ndava mendjen Sot ka Ardhur Dita.

Cohu minator qohu malesor
eshte koha te vendosesh ti e ke ne dore.
Cohu shiptar te degjohesh ti
pertej te gjith flamujve
Ka vetem nje shqiperi

Ref:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke Ti
mos Rri Po Cohu Cohu Cohu
Jemi ne sot Ndryshime jemi ne plot te ardhme
dite e re ti mos rri po Cohu! Cohu! Cohu!


Kalova ne çdo vend
pashe shpresen te venitur
pashe njerez te genjyer.Te Lodhur Duke Pritur
Pashe Arra te braktisur
token e harruar
boll me keto semundje keto plage duhen sheruar.
Shiko pertej atyre qe luftojn vetem per vete
shiko pertej partive jepi vlere kesaj jete
shkarkoje kete barre edhe ec perpara
boll u ndot ky vend me mashtrime e te SHARA.

Se jemi te Papune
kur duhet vetem pune
Nje ze Jam une Sebashku jemi shume.
Gjithmone Kame Besuar Cfare Kam enderruar
te lem pas te shkuaren si e keqe e kaluar.

Ti e ke ne dore te ardhmen per ta bashkuar
Cohu shqiptare te gjithe te bashkuar
Cohu per te ardhmen te vendosesh Ti
pertej cdo partive ka vetem nje SHQIPERI.

Ref:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke TI
mos Rri Po Cohu Cohu Cohu
Jemi ne sot Ndryshime jemi ne plot te ardhme dit e re
ti mos rri po Cohu! Cohu! Cohu!
Cohu! Cohu! Cohu!

Edi Rama:
Une do ta fitoje kete Gare
bashku me ju sepse besoj tek Shqiperia
besoj tek talenti dhe forca e njerezve te zakonshme
te ketij vendi
Beso tek nje Atdhe
te cilit Zoti ia ka dhene gjithçka
qe i duhet per te qene i begatë.
Dhe une besoj qe asgje nuk eshte e pamundur
Ne rast se ne jemi te gjithe Bashke.

Ref:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke TI
mos Rri Po Cohu Cohu Cohu
Jemi ne sot Ndryshime jemi ne plot te ardhme
dit e re ti mos rri po Cohu! Cohu! Cohu!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi