Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

AMS Software Framing Studio v3.17

Shko poshtë

19082010

Mesazh 

AMS Software Framing Studio v3.17


AMS Software Framing Studio v3.17
Framing Studio is a photo embellishment tool that allows you to add stunning photo frames and various border effects to digital images. The intuitive user interface allows you to use its features quickly and efficiently. Framing Studio allows you to crop, resize and rotate photos. You may also use special effects. The distribution kit includes more than 70 frames. Framing Studio contains flexible printing options. After registration, you can download 150 new frames.
Features:
- The ability to add simple borders.
- The ability to apply masks to images, allowing you to make interesting alterations to photos.
- The ability to add artistic frames & vector frames.
- Allows to rotate, crop and resize images.
- Allows to adjust color balance.
- Ability to apply special effects (sepia, mosaic, wave, etc.)
- User-friendly interface.
- Contains flexible printing options.
Download:
http://www.digzip.com/files/6W5MBEHD/f.s..v3.17.html_www.freshwap.net
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi