Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Windows 8 (2010) Ultimate Xtreme Edition Integrated

Shko poshtë

19082010

Mesazh 

Windows 8 (2010) Ultimate Xtreme Edition Integrated- Windows 8 xTreme its a Clean Windows 7 Image with a compilation of the best tweaks and a new integrated look ... keeping

all new features like superbar, etc ...
- Windows 8 xTreme has been tested in a real machine with a compilation of over 200 softwares ...
- All default applications are silently installed before StartUp ...
Tweaks:
Quote:
* UAC Disabled
* Take Ownership
* Show File Extensions
* Automatic Defragmentation with Diskeeper
* New Cmd File to Right Click
* Enabled Search System Folders in Search
* ClearType
* Windows Will Tell You Exactly What it is Doing When it is Shutting Down or is Booting
* Increase Network Throughput
* ... many tweaks for IE8
* ... many more tweaks for W7 ...
Design:
Quote:
* New Windows 7 Themes
* New Start Button
* New Cursor 3D
* New Hd Wallpapers
* New Hd System Icons Integrated In System
* New User *** Pics
* New Windows Scheme Sounds
* New Logon Screen
* ... and more
Extra Toos Integrated In System:
Quote:
*SPTD
Extras:
Quote:
* Cursor Fx + Cursor 3D (separate optional)[Single Extraction | Interchangeable | No Password | Fresh Links]
hotfile.com CW_Windows_8.part01.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part02.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part03.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part04.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part05.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part06.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part07.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part08.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part09.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part10.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part11.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part12.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part13.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part14.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part15.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part16.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part17.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part18.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part19.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part20.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part21.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part22.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part23.RAR.html
hotfile.com CW_Windows_8.part24.RAR.html
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi