Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pearl Mountain Software Photo Frame Master v1.1.1

Shko poshtë

19082010

Mesazh 

Pearl Mountain Software Photo Frame Master v1.1.1


Pearl Mountain Software Photo Frame Master v1.1.1 | 17.61 MB

Photo Frame Master is a photo enhancement tool. Its key feature is a huge set of various frames, which can be added to pictures to make them more original and impressive. Besides the frames, the program supports a variety of masks and clipart objects. Basic editing features, such as flip, rotate, crop, brightness and contrast adjustment, are also available.
* Ease of Use
No Experience Or Computer Skills Necessary! Extremely Easy-to-Use: Powerful, Fast & Easily.

* WYSIWYG Editor
Allows you to see your changes immediately, without saving and reopening the file.

* Variety of Frame Resources
A huge selection of frames, masks, and clipart.

* Edit Photo
Come equipped with editing tools to arrange layout, rotate, crop images, apply mask effect, apply frame to photos, etc.

* Share Photo
Share your framed photo through any medium, including desktop wallpaper, printed copies, email and more.

Home page - http://www.pearlmountainsoft.com/photo-frame-master.html

Download Link
fileserve.com MGe7w3W/27PMS.Photo.Frame.Master.v1.1.1.rar

Mirror
hotfile.com 27PMS.Photo.Frame.Master.v1.1.1.rar.html
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi