Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Faqja 5 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:27 pm

Mjekimi I atij qe smund te kryeje marredhnie seksuale me gruan e tij
Lidhja

Eshte qe burri deshiron por nuk mundet te kryeje marredhenie me gruan e tij.Nese duam te mesojme si ndodh kjo lidhje duhet qe te mesojme se si organi seksual vjen ne forme per te kryer marredhnie.Dihet se organi seksual burrit cope mishi elastike qe kur vjen gjaku fryhet e kur iken gjaku behet si me pare.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:27 pm


Procesi I ardhjes ne forme te penisit kalon ne tre faza

1) kur ndodh eksitimi I burrit testikulat leshojne hormone qe I hedhin ne gjak gjersa hormone arrin ne koken e penisit dhe karikohet trupi sic e ngjan energjise elktrike.
2) Mberrijne sinjalet e eksitimit tek qendra e vecante per kete gje ne tru.
3) Dhe qendra e kestimit ne tru dergon sinjale te shpeshta ne qendren e nervave seksuale qe ndodhet ne shtyllen kurrizore.keshtu hapet valvola qe ishte mbyllur dhe leshon gjak me shpejtesi ne oragnet seksuale I drejtuar ne penis e hidhet gjaku e ai fryhet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm


Si ndodh lidhja tek burri?

Perqendrohet shejtani I magjise ne trurin e burrit saktesisht ne qendren e eksitimit qe dergon sinjale ne oragnet seksuale.Pastaj e le organin te punoje normalisht.nese afrohet burri tek gruaja e tij e deshiron te kryeje marredhenie seksuale me te shejtani prej xhindeve ia prish qendren e kesitimit ne tru e nderpriten sinjalet e derguara ne pareatrin qe punon gjakun ne penis.ne kete rast ktheht gjaku me shpejtesi prapa e penisi tkurret.
Keshtu e gjen burrin qe zakonisht perkedhel gruan e tij ose pergezon ate dhe fryhet penisi.e nese afrohet tek ajo tkurret e nuk mund te kryeje marredhnie seksuale me gruan e tij sepse fryerja ardhja ne forme e penisit eshte procesi kryesor ne plotesimin e aktit seksaul.sic ndodh tek burri magjia e lidhjes nga gruaj e tij po keshtu mund te ndodhe dhe gruas lidhja nga buri I saj.Lidhja e gruas eshte pse llojesh.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm

Lidhja e ndalimit

Ky lloj lidhje eshte qe gruaja te pervoje te ndaloje burrin e saj nga kryerja e marredhenieve seksuale.Ajo ngjit kofshet njera me tjetern saqe burri nuk mund te kryeje marredhenie me te sepse kjo eshte jashte deshires se gruas.Nje djalosh gruja ete cilit ishte goditur me magji e qortonte gruan e tij e ajo I thoshte se kjo eshte jashte deshiures se saj e I tha lidhi kembet e mia me litar para marredhnieve e mos ngjiten me njera tjetren.Dhe beri kete gje por nuk shkoi shkoi gje .Ajo I tregoi atij qe te jepte ilac gjumi kur donte te kryeje marrehdnie e kjo gje nuk bente .
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm

Lidhja e naivitetit

Perqendrohet xhindi I lidhur me magjine ne qendren e ndjesore ne trurin e gruas.nese burri I saj do te kryeje marredhenie xhindi ia humbet ndjenjat dhe nuk ndjen kenaqesi e nuk I pergjigjet burrit te saj.Ajo eshte para tij e droguar e ai ben me te cfare do e gjendrat nuk leshojne lengun tek oragni seksual I gruas qe ndihmon ne kryerjen e marredhenieve e nuk plotesohet akti seksual.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm

Lidhja e gjakderdhjes

Folem per magjine e gjakderdhjes ne llojin e tete te magjise dhe qartesuam mynyren e saj.Por ky lloj magjie ndryshon nga magjia e gjakderdhjes ne kete ceshtje.lidhja e gjakderdhjes ndodh vetem ne kohen e marredhieneve kurse magjia e gjakderdhjes nuk ka lidhje me kete por vazhdon me dite.Lidhja e gjakdewrdhjes ndodh kur nese deshiron burri te kryeje marredhnie me gruan e tij shejtani behet shkak per gjakderdhje te madhe e burri nuk mund te kryeje marredhenie.Me tha nje burre qe kish qene ushtar qe kur shkonte me leje ne shtepi gruas I zbriste gjak e vahzdonte gjate lejes 5 dite ose me shume e kur kthehej ky ne ushtri asaj I nderpritje gjaku sapo dilte ai nga shtepia e keshtu I ndodhte gjithmone.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm

Lidhja e mbylljes

Nese burri me nje vajze te virgjer e nese do te kryej marredhenie me te e gjen sikur nuk eshte e virgjer e dyshon tek ajo.Ketu ka shume mundesi qe shejtan I ti beje magjine imagjinimit
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm


Mjekimi I lidhjes ka disa rruge

Ruuga e pare
I lexon te semurit kuran e permdnur me pare e nese flet xhindi qe punon per magjine e pyat ate per vendin e magjise dhe e prish magjine duke e nxjerrur e djegur ate.e urdheron xhindi te dali nga trupi e nese del xhindi prishet magjia.e nese I lexon kuran e nuk flet perdor rruget me kendimin e kuranit ne uje.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:28 pm

Rruga e dyte lexon ajetet e meposhteme 2 here ne uje e pin dhe lahet me to per shtate dite e prishet magjia inshallah
Ajetet 81-82 te sures Junus
Ajete 117-122 el Araf.
Ajeti 69 I sure staha
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Rruga e trete
Merr 7 flete sidiri jeshil dhe I shtyp mire me dy gure .Pastaj I fut ne ene me uje duke I trazuar gjethet me uje e lexon net e ajetin e sures Bekare 255 (7 here) dhe tre suret e dundit te kuranit Ihlas Felak e Nas 7 here pastaj e urhderon te semurin te pije e te lahet me ate uje 7 dite pa shtuar net e uje tjeter dhe pa e zier ujin ne zjarr.nese do ta ngrohe le ta ngrohe ne nxehtesine e diellit dhe nuk e hedh ujin ne vende te pista.prishet magjia dhe zgjidhet lidhja e magjise dhe ne larjen e pare inshallah.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Rruga e katert
I lexon atij kuran ne vesh e pastaj perseri ne vesh I lexon ajetin 23 te sures furkan.e perserit kete 100 here e me shume gjersa te ndjeje nje keputje te gjymytyreve te tij.Dhe leximin e perserit disa dite sa te mos ndjeje me gje e te ikin shenjat e magjiseE keshtu shenjat e magjise jane prishur.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Rruga e peste
merr nje ene me uje dhe lexon net e tre suret e fundit te kuranit dhe lutjen e meposhteme
I lexon keto dua shtate here dhe pi e lahet per 3 dite prishte magjia e zgjidhet me lejen e Zotit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Rruga e gjashte
I lexon ne vesh te semurit el fatihane 70 here ose me shume
Ajetin 255 te sures bekare rreth 70 here gjeta tre diteve ose hstate diteve e prishte magjia me lejen e Allahut.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Ndryshimi mes lidhjes se pamundesise dhe dobesimit truperor

E para lidhja
I lidhuri ndjen mundesi te plota per te pekedhelur gruan e tij.Kur eshte larg saj penisi vjen ne forme e nese afrohet tek ajo e deshiron te kryeje marredhnie tkurret penisi I tij dhe behet I pamundur per te kryer aktin

E dyta pamundesia truperore
E kjo eshte pamundesia e burrit per te kryer marredhnie me gruan e tij qofte larg asaj qofte afer dhe nuk vjen ne forme ne cdo rast.

E treta dobesimi trupor
Buri nuk mund te kryeje marredhnie me gruan e tij pervec pas kohe te gjate rrale dhe plotesohet akti seksual per caste te shkurtra. E penisi I tij dobesohet e tkurret pak caste pas aktit seksual.

Mjekimi
Permendem mjekimin e lidhjes me dhjete rruge
Pamundesia mjekohet tek doktorret nes em undesh dhe dobesimi mjekohet si me posht.

Merr nje kilogram mjalte blete te pastre dhe dyqind gram ushqim te mbretereshave te bleteve.
I lexon ne perzierjen e tyre El Fatihane dhe tre suret e fundit te kuranit(Ihals Felek dhe Nas) nga shtate here .
Ha i semuri nga cdo dite tre luge gjelle Nje luge esell ne mengjes nje luge para dreke dhe nje luge para darkes .Vazhdon me kete nje muaj rrjesht ose dy sipas dobise se tij.do te sherohet me lejen e Zotit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:29 pm

Mjekimi I disa llojeve te shterpesise

Shterpesia tek burat eshte dy llojesh

Nje lloj qe mjekohet tek doktorri nese mundet
Shtrepesia per shka te kapjes se xhindit qe futet ne trupin e njeriut dhe qe mjekohet me kuran dua (lutje dhe dhiker.
Dihet nga praktika e pllenimit do disa kushtet me lejen e Zotit te jete perqindja e sperzmatoiteve tek burri me shume se 20 000 000 ne nje centimeter kub e ndonjehere ne testikulat e burrit qe prodhojne spermazotoid duke I shtypur ato del nr I nevojshem I tyre I shperngulur ne vendin hujsesel menevije.Ata kane nevoje per nje leng rreshqites qe prodhohet ne gjendren e kuber dhe hidhet ky leng tek heujsel meneuije shejtani eben qendren kuber qe te mos prodhoje lengun e nevojshme e keshtu kur nuk gjejne ushqim ato ngordhin e nuk plotesohte kushti per lindjen e femijes.ndryshimi shterpesise se a\zakonshme nga ajo sjell xhindi.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:30 pm

Shterpesia per shkak te xhindit ka keto shenja

Ngushtim kraharori vecanerisht para ikindie gjer ne mesnate
Here here humbet vemendjen
Dhimbje ne fund te kurrizit
Shqetesime ne gjume endrra te frikshme

Shterpesia e gruas eshte dy lloje I zakonshme e krijoi Allahu

Per shka te xhindit qe banon ne mitren e gruas e prish vezet e saj.keshtu nuk plotesohet pllenimi.Ose ai e lejon plennimin por pas disa muajsh xhindi tund mitren e gruas e zbret nga ajo gjak endosh deshtime.Mundet qe deshtimi te perseritet per shka te xhindit.jane mjekuar shume raste te tilla eshte fiksuar nga buhari dhe muslimiper shejtanin qe ecen ne damret e gjakut te njeriut
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:30 pm

Mjekimi I shterpesise


Incizon suret ne kaset dhe degjon tre here ne dite
Lexon suren Safate cdo megjeslexon ose degjon suren mearixh p[ara gjumit
Lexon ne vaj ulliri ose ne vajin habbedeu seuda suren el fatiha ajtin 255 te sures bekare dhe ady ajetet e fundit te sures bekare dhe sures dy ajete e fundit ali imran 7 here e tre suret e fundit te kuranit e pastaj lyen gjoksin dhe ballin shtyllne kurrizore para gjumit.
Pastaj me mjalte blete lexon te njetat gjera dhe cdo mengjes esell merr nga nje luge.vazhdon me kete tre muaj duke I zbatuar rregullat e fese te jete prej besimtareve te mire qe falet sepse allahu I sheron besimtaret sipas ajetit Ne ju zbritem kuranin qe eshte sherim dhe meshire per besimtaret (Isra 32) nAllahu I vecoi besimtaret nga te tjeret me meshiren e tij ato jane sheruar ne shume rate.

Mjekimi I daljes se psermes mundet qe kjo te jete gjendje e zakonshme e mjekohet tek doktori si me poshte

1) perdorimi I kremrave qe poakesojne ndjenjat
2) gjate marrehdnieve seksuale te mendosh per gjera te tjera
3) te mendosh oper ushtrime te veshtira matematikore gjate tyre
4) Mundet qe xhindi te behet shkak I nxjerrjes se sperms shpejt duke hyre ne testikujt e burrit e mjekohet si me poshte pas faljes se mengjesitLexon suren mulk para gjumit ose e degjon
5) Lexon cdo dite ajetin 255 te sures bekare ose e degjonate 70 here e me shume cdo mengjes embremje lexon duate e caktuara shiko tek libri mburoja muslimanit
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:30 pm

Mbrojtja e ciftit para martese

Dihet qe lidhja shume here I ndodh te riut kur martohet vecanerisht nese jeton ne nje shoqeri ku ka mundesi te cenohet prej magjistareve mekatare e ketu lind pyetja .
A mund qe te dy bashkeshortet te mbrohen kunder magjise.Pra nese atyre u behet magji te mos mundi te ndikoje tek ato.

Pergjigje:-Po mundet nje gje e tille dhe do te permend keto mbrotje inshallah por para kesaj do tiu tregoj nje histori.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:30 pm

Histori

Ishte nje djalosh qe shkonte e therriste njerzit ne fe.U fliste njerzve shume dhe I thirte ato ne njesimin e Zotit te vetem e te pashok ne besimin e paster dhe I porosiste ato te mosh shko0nin tek magjistaret.Ishte ne ate vend nje magjistar I njohur I ri armik I allahut qe nese nje I ri martohej shkonte tek magjistari e I thoshte ;Une do martohem ne kete dite dhe cfare kerkon prej meje nga frika e magjive te tij e e magjistari u kerkonte shume lekesh(si Gazmend Male ne shqiperi) edhe njerzit I jepnin leke ketij qe ky magjistar mos iu bente magji net e kunderten ai u bente magji qe mos kryenin dot marredhenie me grate e tyre.Ky djaloshi e luftonte magjistarin hapur e ia thoshte emrin e tij dhe I keshillonte njerzit mos shkonin tek ai .ne kete kohe ky nuk ishte martuar dhe njerzit prisnin qe si do ndodhte me kete djalosh kur te martohej.A do ti bente magji magjistari dhe cdo ndodhte me djaloshin besimtar.Erdhi koha dhe dhe djaloshi u martua dhe magjistari e kercenoi se do ti bente magji nese nuk paguante leke.(Cmendim keni ju a mund te me jepni disa mynyra qe djaloshi mos e kapi magjia)Edhe ne kohen qe djaloshi u martua I coi nje lajm magjistarit se ai do martohej dhe e sfidoi ne magjine e tij.Dhe perdori djaloshi disa metoda mbrotje qe do I permendim me poshte e u martua e kreu marredheniee nuk nikoi fare magjia e magjistarit.u cuditen njerzit dhe u ngrit fama e djaloshit dhe u zhduk fama e magjistarit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:30 pm

Rastet e mbrotjes
Rasti I pare

Kush ha shtate hurma te shtrydhura me fare te zeze.nese ka mundesi prej hurmave te Medines e nese ska mundesi cdo lloj hurme .
Ka then profeti a.s “Kush ha ne mengjes 7 hurma te zeza nuk e demton ate gjate kesaj dite as helmi e as magjia”Transm Buhariu

Rasti I dyte

Magjia nuk ndikon tek muslimani me abdes e ky eshte I mbrojtur nga engjejt me urdherin e Zotit.transmetohet nga Ibn Abazi se ka dhene I derguari I allahut .Pastroni keto trupa ju pastron Allahu juve sepse nuk ka njeri qe kalon naten I pastre ma abdes vecse kalon naten me te nje engjell e ne cdo send te tij dhe nuk kalon moment nga nata e vecse duke bere lutje per te- O Zot fale robin tend sepse ai e kaloi naten I paster”
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:31 pm

Rasti I trete
Kujdesja ndaj namazit me xhemat

E ben muslimanin ne nje vend te sigurte nga shejtanet.lenia pas dore e namazit me xhemat e kap ate ankth prej shejtanit dhe ne kete rast preket prej sehjtanit ose nga magjia ose dicka tjeter qe ka mundesi ai.Ebu derda trasmetohet se ka then profeti a.s “Nqs tre veta ne nje fshat qe nuk jane udhetare dhe nuk kryeht namazi me xhemat vecse I ka prekur ato ankthi I shejtanit.Prandaj duhet te falesh me xhemat sepse ujku e ha nga delet ate qe eshte e vecuar
Kete dua allahume barik li fijha ue kijha sherre hasidin idha hased ue sahirin idha sehar ue mekinirin idha reker
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:31 pm

Para mbrojtja e katert
Ngritja naten

Kush deshiron te mbroje veten e tij nga magjia le te harxhoje dicka nga nata dhe mos neglizhoje net e sepse pertacia ne ngritje eshte e sunduar prej shejtanit.Dhe nese te ka sunduar shejtani je bere toke pjellore per ndikimin e magjise se tij.
Nga Ibn Mesudi transmetohet se nje burre u permen tek profeti .as dhe u tha “vazhdon te fleje burri derisa erdhi koha namazit te sabahut dhe nuk u ngrit per falje derisa lindi dielli vecse ka urinuar shejtani ne veshin e tij.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:31 pm

Parambrotja e peste
Kerkimi mbrotje kur hyn ne banjo

Kjo ndodh sepse shejtani shfrytezon vendet e pista qe jane vendbanime per shejtanet dhe e sundon njeriun.Dhe me ka njoftuar n je xhind se ai kishte hyre tek nje person sepse ai nuk kishte kerkuarmbrotje ne momentin e hyrjes ne banjo dhe kishte hyre ne trupoin e tij.Porse Allahu me ndihmoi ndaj tij dhe e urdherova ate qe te dale dhe doli elhamdulilah.dhe me ka then njeri prej xhindeve .me te vertete juve allahu ju ka dhen arme te forta qe keni mundesi ten a shafarosni me to.atehere e pieta kush jane keto.Ai tha permendjet profetike si lutjet e mengjesit dhe mbremjes

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=32340

Dhe sic eshte trasnmetuar nga profeti a.s se ai kur hynte ne banjo thoshte
Bismilah Allahume in-ni eudhu bike minel hubthi uel habaith.( "O Allah! Me emrin tënd (më të mirë), kërkoj ndihmë nga Ti, që të më ruash nga xhindet dhe shejtanët.")
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:31 pm

Parambrotja e gjashte.Kerkimi mbrotjes kur hyn ne namaz

Nga xhubejri bin Mutimin r.a se ai ka pare profetin a.s duke u falur e ka then
Allahu ekber kebiren uelhadulil-lahi kethiren ue subhanallahi bukreten ue asilen (3 here)eudhu bilahi minesh-shejatnirr-rraxhim min nefhihi ue nefthihi ue hemzihi.
Zotin e madherojme shume dhe e falenderojme shume …… kerkoj mbrotje tek Allahu prej shejtanit te mallkuar dhe prej mendjemadhesise qe sjell ai dhe te pershtyerit te tij dhe ngacmimit te tij.

Parambrotja e shtate
Mbrotja e gruas gjate marreveshjes me te

Pasi arrin marereveshjen me gruan tende ne fejese ose martese vendos doren e djathte ne ballin e saj dhe thuaj
Allahume in-nij es-eluke hejreha ue hjare ma xhebelteha ue alejhi ue eudhu bike min sherriha ma xhebelteha alejhi”( "O Allah! Të lutem vetëm Ty, që të m'i falësh të gjitha mirësitë, që Ti ia ke falur kësaj gruaje. Të lutem të më mbrosh nga të këqijat që mund të më vijnë nga kjo (martesë) e nga të këqijat që i ka kjo (grua).")
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:31 pm

Parambrotja e tete

Hapja e jetes bashkeshortore me namaz

Ka then Abdullah ibn mesudi “kur te vije gruaja jote ne diten e kontaktit flani dy rekate te dy dhe thuaj mbas namazit “Allahume barik li fi ehli ue barik lehum fije Allahume ixhma bejnenna ma xhemate bihajnin ue ferrik bejnena idha ferrakte ilel hajri”
Parambrotja e nente mbrotja gjate marrredhenieve seksuale
Nga ibn abazi trans se ka then profeti a.s “Kur dikush ti afrohet bashkeshortes per marredhenie le te thote bismilahi Allahume xhenibnesh-shejtane ue xhenibish shejtane ma razektena”
{ "Me emrin e Allahut (po i afrohem kësaj gruaje). O Allah! Largoje Shejtanin nga ne, largoje atë (që të mos marrë pjesë) nga ajo që nae bëre risk neve!" }
Nese ate nate caktohet per ta femije nuk e prek ate shejtani kurretransmetoi buhariu.dhe me ka permendur mua xhindi pasi pranoi islamin dhe u pendua tek allahu se ai ka pase shoqeruar nje burre te semure gjate marredhenieve me gruan e tij sepse ai nuk e ka permendur kete dua.i lartesuar qofte Allahu sa thesare te cmuara kemi dhe nuk ja dime vleren atyre.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi