Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

A nuk eshte koha me u pendu ?

Shko poshtë

A nuk eshte koha me u pendu ?

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 3:12 pm

A nuk eshte koha me u pendu ?


Boll ma me shpresa te kota!!! O njerez dhe ju o drejtues kthehuni te Allahu! A nuk e shihni denimin e Zotit ne Shkoder? Cfare mendoni ?!

O ti rob i Zotit, cfare po pret ???

- Te jesh i sinqerte ne pendim! Mos e shtyj e te mashtroje shpresa. Pendohu se do te vije casti kur nuk ke me mundesi te pendohesh...

- Kuptimi i vertetesise eshte ta paguash cmimin, jo vetem ta duash (ta kesh deshire), duhet qe ta kesh pagesen per te!

- Nxito! Puno!

O robi i Allahut thirri veten, nefsin tend!
Thirre per shpetim!
Thirre familjen tende per shpetim!
Thirri te njohurit tuaj dhe shoket tuaj per shpetim!

"Kerkoj faljen e Allahut te Madherishem, qe nuk ka te adhuruar tjeter pervec Tij, qe eshte i Gjalli, i perjetshmi dhe Mbikqyres i perhershem qe vetëm tek Ai falje dhe ndihme kerkoj, pendohem !"
"Kerkoj falje te Allahu dhe pendohem per at cfare kam be!"

3 jane kushtet e pendimit jan:

1-Largohu nga mekatet!
2-Pendohu per to!
3-E mos u kthe me ne to!

E ne qofte se i ke cenu te drejten te tjereve, duhet tia kthesh!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A nuk eshte koha me u pendu ?

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 3:12 pm

Ende nuk eshte vone nga pendimet ,, Zoti eshte mëshirplot , ende nuk eshte vonë të kalojmë nga tyvbet , Zoti na fal gjitha mëkatet e tona.
Kthehuni-drejtohuni -dhe besoni më në Allah , sepse tjetër shpetimtare nuk kemi perpos Tij .

-Largohuni më nga dymendjet , tani eshte koha te bindeni shenjave(isharetet) e Allahut xh.l.sh po afrohen , isharetet jane ne dukjet natyrore ,
Allahu nuk eshte macë t'ju grith per momentin,, për çdo veprat keqberese, vetëmse Allahu dergon mesazhin në fillim që t'ju tregon forcën e TIJ të vogël , ngase kush ka mundur të del perball fuqis së Tij sikurse fatkeqsin natyrore qe e solli në qytetin e Shkodrës.
- Ju pabesimtaret , binduni se fatkeqsia në Shkoder ishte vetëm një mesazh të vogël , andaj te jemi me kshilla dhe te drejtohemi Zotit të na fal mëkatet e tona!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi