Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Vrasin vajzën për t’u pasuruar

Shko poshtë

Vrasin vajzën për t’u pasuruar

Mesazh nga Linddt prej Thu Aug 19, 2010 10:54 pm

India bëhet përherë e më shumë një vend ku jeta e njeriut ka shumë pak vlerë dhe ritet fetare të zonave të prapambetura nuk kursejnë madje as fëmijët.

Në rajonin verior të Utar Pradesh nuk është një gjë e rallë që familjet të sakrifikojnë fëmijët për një jetë më të mirë.

Kjo ka ndodhur me një cift që me ndihmën e një magjistari kanë vrarë vajzen e tyre për të kërkuar ndihmë nga qielli.

Policia ka gjetur trupin e pajetë të fëmijës të rrethuar nga lule dhe objekte të tjera fetare.

Trupi ka shënja të theksuara të shkaktuara nga objekte të ngulura. Sipas banorëve, bëhet fjalë për ritin “tantrik” ku një lloj ekzorcisti u premton prindërve se do të bëhen të pasur nëse vrasin vajzën. Prindërit Krishna e Rama Devi, si dhe “shenjtori” Shiv Kumar nuk janë arrestua ende nga policia.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi