Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Prifti në skateboard është parë nga afër 170 mijë persona

Shko poshtë

Prifti në skateboard është parë nga afër 170 mijë persona

Mesazh nga Linddt prej Thu Aug 19, 2010 10:55 pmNjë prift hungarez, i cili në skateboard përhap fjalën e Zotit, është bërë sensacion në internet.

Video xhirimi i priftit 45-vejçar, Zoltan Lendvai, në “aksion” në skateboard është parë nga afër 170 mijë persona në YouTube.

Drejtimi i skateboardit, shpjegoi ai, i ndihmon të tërheq të rinjtë në kishë dhe t’u tregojë rrugën për te Zoti.

Inspirimin për diçka të tillë e ka marrë nga i shenjti Giovanni Bosco, prift dhe mësues italian nga shekulli XIX, i cili gjithë jetën e tij ia ka kushtuar fëmijëve të varfër, duke i mësuar përmes lojërave të ndryshme.

Tre adoleshentë, të cilët kurrë më parë nuk kishin qenë në kishën, filluan të vijnë rregullisht pasi që u tregoi disa shkathtësitë në skateboardin e tij, ka thënë Lendvai për mediet e huaja, i cili jeton në Redics, një fshat i vogël hungarez në kufi me Slloveninë.

Mënyra e predikimit të tij ka, megjithatë, ka edhe çmimin e tij: deri tani ka dhuruar 6 skateboard për besimtarët e rinj.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi