Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

12-vjeçari qe ka ngritur 140 kg

Shko poshtë

12-vjeçari qe ka ngritur 140 kg

Mesazh nga Linddt prej Thu Aug 19, 2010 10:56 pmKyle Kane, do të hyjë në librin e rekordeve “Guinness”, pasi që pa problem ka ngritur dy herë më shumë kilogramë se sa peshon vet, duke i habitur edhe njerëzit më të fuqishëm në botë.

Në garën e organizuar më parë, djaloshi me lehtësi ka ngritur 140 kilogramë dhe kështu theu rekordin e deritanishëm botëror për dymbëdhjetëvjeçarë, të cilin e mbante amerikani Kirby Winson, me 107 kilogramë të ngritur.

Kyle thotë se qëllimi i tij është të fitojë medaljen e artë olimpike në peshëngritje.

“Ushtroj katër herë në javë në palestër dhe e dua këtë sport. Edhe pse më inkurajojnë të kalojë në bodybuilding, pasi është më interesant dhe më e dobishme, kjo nuk më pëlqen. Ëndërroj që të mposht në Lojërat Olimpike njerëzit më të fuqishëm të botës dhe të fitojë medaljen e artë”, tha Kyle për mediet britanike.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 12-vjeçari qe ka ngritur 140 kg

Mesazh nga Shooter-Ks prej Thu Oct 21, 2010 8:37 pm

flme per kuriozitet
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi