Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kampionati i paraglajdimit ekstrem

Shko poshtë

Kampionati i paraglajdimit ekstrem

Mesazh nga Linddt prej Thu Aug 19, 2010 10:58 pmZjarret dhe stuhitë që kanë kapluar Rusinë nuk ishin arsye e mjaftueshme që të mos mbahet kampionati në paraglajdim në Moskë.

Këtë herë në të u ofruan edhe mënyra të reja të argëtimit, respektivisht paraglajding me rrëshqitje në ujë gjatë aterrimit edhe atë me shpejtësi prej 100 kilometra në orë.

Kjo është një nga format më të rrezikshme të paraglajdimit. Shpejtësia është shumë e madhe dhe çdo gabim mund të kushtojë shumë. Për atë vetëm paraglajdistët me përvojë paraqiten në garat e këtilla.

Masat mbrojtëse vazhdimisht rriten, kështu që garuesit që përpiqen të bëjnë truke më agresive dhe më të rrezikshme mund të diskualifikohen”, tha Aleksandar Galovkin, paraglajderist.

Është hera e dytë të fitoj medalje të artë këtu. Organizimi është i shkëlqyeshëm ndërsa atmosfera e këndshme”, deklaroi paraglajderisti Xhejson Molexhki,

Kushtet për fitore janë shpejtësia dhe lëshimi preciz. Truket në pishinën artificiale që i bënë paraglajderët akoma më shumë argëtuan publikun. Ky lloj i paraglajdimit është gjithnjë e më i famshëm në listën e sporteve ekstreme.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi