Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Facebook në krizë?

Shko poshtë

Facebook në krizë?

Mesazh nga Linddt prej Thu Aug 19, 2010 10:59 pmDështon iniciativa e “QuitFacebookDay.com” e cila ftoi të gjithë përdoruesit e Facebook që të largoheshin nga rrjeti popullor social.

Vetëm 34 mijë përdorues i janë bashkangjitur nismës, një shifër shumë e ulët kjo krahasuar me 540 milionë adresa të hapura.

Megjithatë nga të larguarit ka patur shfryrje te minutave të fundit…njëri prej tyre shkruan: “Edhe pse Facebook ndihmon për të takuar miqtë e vjetër, njerëzit harrojnë të të thonë mirupafshim”…ndërsa një tjetër ankohet se rrjeti social i ka marrë shumë orë të ditës së tij pa kuptuar ndaj largimi njëherë e përgjithmonë do ta shpëtonte nga kjo varësi.

Por Facebook nuk është i pazëvendësueshëm; përdoruesit e rrjetit social shohin dhe janë në kërkim të alternativave të tjera. Gjatë këtyre javëve është folur shumë për projektin ‘Diaspora’, iniciativën e katër të rinjve njujorkezë, të cilët duan të hapin një rrjet social të decentralizuar, më të hapur dhe transparent nga ata aktualët dhe besohet se do të aktivizohet në fund të verës.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi